×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
9. februāris, 2017
Drukāt

Aija Vītoliņa un “Tango Sin Quinto” ved uz dienvidiem

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Aija Vītoliņa un grupa “Tango Sin Quinto” ar programmu “Atgriezties dienvidos” no 18. februāra sniegs koncertus Latvijas pilsētās. Tajos skanēs grupas mīļākie skaņdarbi, kas, gadiem ritot, kopā priecājoties un skumstot, to visu izdzīvojot mūzikā, kļuvuši tuvi.

Ar mieru un draudzīgu siltumu, lai viss notiek nepiespiesti gluži tāpat, kā tas notiek dienvidu zemēs vai arī satiekot labus draugus. Tādas ir dziedātājas Aijas Vītoliņas ieceres par to, kā pavadīt gaidāmos koncertus kopā ar apvienību “Tango Sin Quinto” – viņu koncertprogrammā “Vuelvo al Sur/Atgriezties dienvidos”.

“Koncertā skanēs mūsu mīļākie skaņdarbi, kas kļuvuši tuvi. Dziesmas dažādās valodās un stilos – no populāriem tango skaņdarbiem līdz pavisam nepazīstamām, taču aizkustinošām latino mūzikas stila kompozīcijām. Var teikt, ka tā būs Aijas Vītoliņas un grupas “Tango Sin Quinto” mīļāko dziesmu esence,” stāsta Aija.

Ikviens varēs baudīt dziesmas no Astora Pjacollas tango operas “Maria de Buenos Aires”, latino dziesminieces Jasmīnas Levī skaņdarbus, kā arī, protams, neiztikt bez “mazā zvirbulēna” Edītes Piafas absolūti skaistākajām melodijām franču valodā. Būs dzirdami arī komponistu Morisa Ravēla, Rišāra Galjāno skaņdarbi, dažas tradicionālas tango melodijas un oriģinālkompozīcijas, kas tapušas īpaši “Tango Sin Quinto” muzikālajam sastāvam.

Tango melodijās ir mazliet smeldzes, izdzīvotas sāpes, bezcerības un vēlmes caur dzīvniecisku iekāri un kaisli meklēt aizmiršanos. Tango izsmalcinātajos ritmos augums tiecas pēc kustības pilnības, pielāgojot ķermeņa līnijas mūzikas vēstījumam un sasniedzot sajūtu varavīksnes krāšņumu.

Aija priecājas, ka pēdējos gados izkristalizējusies pašai sava mūziķu grupa jeb apvienība ar nosaukumu “Tango Sin Quinto”. “Viktors Runtulis salika mūs kopā Ventspils svētkos. Lielisks, talantīgs, traks, radošs kolektīvs. Tā ir mūzika, kas mums ir tuva: Pjacolla kaut kā velk uz dienvidiem, Spāniju, Franciju. Kaut kas kopš projekta sākuma ir nācis klāt, arī skanējuma ziņā šis tas ir pamainījies. Tie, kas varbūt jau dzirdējuši, noteikti var nākt atkal. Mēs kārtīgi pafantazējam par to. Nav tā, ka ir tikai tango; pārējais ir par tango sajūtu tēmu – naids, mīlestība, miers. Par tiem nadziņiem, ko gribas izlaist un ko vajag darīt.”

A. Vītoliņa savas muzikālās gaitas savulaik sākusi kā dažādu Latvijā populāru mūziķu fona vokāliste. Viņa piedalījusies arī Jāņa Lūsēna mūziklu izrādēs, Leonarda Bernsteina “Mesas” uzvedumā Rīgā, Kaspara Rolšteina un Regnāra Vaivara avangarda izrādē “Stokholmas sindroms”, tāpat arī ikgadējos “Cabaret” uzvedumos.

Savukārt grupa “Tango Sin Quinto”, kas tulkojumā no spāņu valodas būtu “tango bez piektā”, sākotnēji tika izveidota, lai atskaņotu argentīnieša Astora Pjacollas neparastos tango. Ansamblis no sākotnējā kvarteta gan izaudzis par sekstetu. “Tango Sin Quinto” mūzikas stila pamatā ir divas spilgtas vadlīnijas: mūsdienīgs tango un kaverversijas no dažādu stilu mūzikas. Grupas radošais sastāvs ir Aija Vītoliņa (vokāls), Jānis Stafeckis (kontrabass), Artūrs Noviks (akordeons), Ainis Zavackis (sitamie instrumenti), Raimonds Melderis (vijole) un Romāns Vendiņš (klavieres).

 

18. II 18.00 Madonas kultūras nams

24. II 19.00 Siguldas koncertzāle “Baltais flīģelis”

4. III 19.00 Alūksnes kultūras centrs

5. III 17.00 Saldus mūzikas un mākslas skola

8. III 19.00 kultūras pils “Ziemeļblāzma”

23. III 19.00 Ādažu kultūras centrs

26. III 18.00 Mārupes kultūras nams

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 8, 10, 12, 15


Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+