×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
10. janvāris, 2013
Drukāt

Aijas Princes gleznas “Ar mīlestību…”

aijaprince_magones2242

18. janvārī plkst. 17.00 Rīgas Svētā Pētera baznīcā tiks atklāta Aijas Princes gleznu izstāde “Ar mīlestību…”. Izstādes ekspozīcijā  ietverts plašs māksliniecisko tēlu spektrs –  Zemgales novada dabas ainavas un ziedi kā dabas daļa, kā brīnums. Klusā daba  ar senlatviešu  pirts  priekšmetu filozofisko atspoguļojumu, gaismēnu un formu vispārinājums lielformātu ziedu kompozīciju gleznojumos.

Mākslas darbiem raksturīga krāsu emocionālā dinamika un triepienu faktūru mirdzošās gaismēnu rotaļas.
Pašā ziemas viducī zem baznīcas velvēm gleznotājas Aijas Princes darbos atplaukst viskošākie Latvijas ziedi.

“Tieši dvēseles starojuma spēks ir Aijas Princes gleznu raksturīgākais, tikai viņai piemītošais mākslinieciskais pulsējums uz skatītāju. Te noskaņu daudzveidība, harmonijas meklējumi un atradumi sakņojas tieksmē pēc gaismas. Ar mīlesības pilnām acīm tiek uzlūkota pasaule un mēs apstājamies, lai no jauna ieraudzītu daudzas, šķietami vienkāršas, lietas visapkārt mums”.
Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Bruno Strautiņš.

Gleznotāja, mākslas pedagoģe un ainavu arhitekte Aija Prince dzimusi 1956. gadā Tukumā, pēc tam ģimene pārcēlusies uz Dobeles rajona Anneniekiem. Interese par glezniecību radusies jau bērnībā – vērojot dabu vienatnē un skiču burtnīcā veidojot pirmās “gleznas”. Dabas krāsu pasaule ir tā, kas apbur gleznotāju, izraisa apbrīnu, un sniedz iespēju gremdēties savās pārdomās.
Pēc vidusskolas beigšanas mācības tiek turpinātas Bulduru dārzkopības tehnikumā ainavu arhitektes specialitātē (1978). Pēc studijām Latvijas Lauksaimniecības Universitātes Agronomijas fakultātē dārzkopības specialitātē (1983) un Latvijas Universitātes Pedagoģijas fakultātē Aija Prince ieguvusi  mākslas pedagoģijas bakalaura  un izglītības zinātnes maģistra grādu (1999, 2001).
Studējusi glezniecības meistarību mākslas studijās pie pedagogiem: Ilzes Neilandes, Helgas Jaksones, Ausmas Auziņas un Harija Blunava.
Pirmā izstāde tika sarīkota Dobelē 1989.gadā. Kopš 1990.gada  māksliniecei bijušas personālizstādes Rīgā, Jūrmalā, Tukumā, Saldū, Valmierā, Jelgavā, Cēsīs, Rūjienā, kā arī Lietuvā, Norvēģijā un ASV.
Darbi atrodas Dobeles Novadpētniecības muzeja fondu kolekcijā, privātkolekcijās Latvijā, Lietuvā, Vācijā, Šveicē, Norvēģijā, Dānijā, Krievijā, Portugālē, ASV, Kanādā, Austrālijā, Francijā un citās valstīs.

Izstāde apskatāma līdz 17. februārim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+