×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
24. janvāris, 2015
Drukāt

Aijo sola no Ukrainas austrumiem atgriezties Latvijā un tiesāties (13)

Foto - LETAFoto - LETA

Nacionālboļševiks Beness Aijo izsūtījis Latvijas plašsaziņas līdzekļiem paziņojumu, kurā informē, ka pirms pusotras nedēļas pievienojies pašpasludinātās Luganskas tautas republikas armijas brīvprātīgajiem Ukrainas austrumos, un brīdina, ka atgriezīsies Latvijā un tiesāsies.

Aijo vēršas pie “Latvijas varas iestādēm un etnokrātiem, kas, sākot ar 90.gadiem, ir pārvērtuši bagātu, augošu un internacionālu republiku, kurā mierīgi sadzīvoja latvieši un krievi, ebreji un ukraiņi un citi un nebija nekādu starpetnisku konfliktu, kā arī pastāvēja gan latviešu, gan krievu skolas un visi iedzīvotāji bija pilsoņi, nabadzīgā “banānu republikā””.

“Tas viss liecina par Latvijas valdošās kliķes muļķību, nesaprātību, korumpētību un noziedzību. Fašistiskā Ukraina daudzējādi ir līdzīga Latvijai, un tās valdošās šķiras politika ir balstīta uz zooloģisku rusofobiju un galēju antikomunismu. Pie mums, Latvijā, piemēram, ir iznīcināti visi Ļeņina pieminekļi un par komunistisku propagandu par ielikt cietumā,” raksta Aijo, uzsverot, ka tādēļ Latvijas valdībai nav morālu tiesību tiesāt vai vajāt viņu vai viņa biedrus Ukrainas austrumu separātistu rindās.

Latvijas iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis janvāra vidū pauda, ka ir tikai laika jautājums, kad Aijo atkal nonāks tiesībsargājošo iestāžu rokās, bet Aijo savā vēstule kritizēja ministru par “neprofesionālismu un pilnīgu neatbilstību amatam. Tādēļ, ja jums ir atlicis kaut nedaudz sirdsapziņas, jums ir jāatkāpjas”.

“Kad mēs attīrīsim Jaunkrieviju no fašistiskās huntas karaspēka, es atgriezīšos Latvijā un aizstāvēšu savu godīgo vārdu tiesā pret mani safabricētajās krimināllietās, kā arī turpināšu savu politisko darbību – cīņu pret etnokrātisku režīmu un par sociāli taisnīgu sabiedriskās sistēmas iekārtu,” teikts nacionālboļševika vēstulē.

Aijo apgalvo, ka “pašlaik Latvijā cīņu pret režīmu, kas vērsts pret tautu, turpina biedri: sabiedriskā organizācija “Nacionālboļševiku partija”, Latvijas Komunistiskā savienība, Jevgēņijs Osipovs, Illarions Girss (partija “Russkaja zarja” [biedrība “Krievu rītausma”]), Vladimirs Lindermans, Staņislavs Bukains ar savu organizāciju “Baltija-Novorossija” [“Baltija-Jaunkrievija”; biedrība “GVD Baltija”, kuras birojā un Bukaina dzīvesvietā Drošības policija veica kratīšanu].

Viņš raksta, ka “Baltija-Jaunkrievija” nonākt Luganskas tautas republikā viņam palīdzēja morāli, bet “Somijas komunisti palīdzēja organizatoriski”.

“Nekādu teroristisku darbību “Baltija-Novorossija” neveic, tikai vāc humāno palīdzību Donbasa iedzīvotājiem un rīko Latvijā akcijas Jaunkrievijas atbalstam,” paziņo Aijo, paužot gatavību “kopā ar saviem juristiem sniegt nepieciešamo politisko, sabiedrisko un juridisko palīdzību biedrībai “Baltija-Novorossija””.

Aijo arī paziņo, ka “aizstāv Luganskas tautas republiku no Bandera karaspēka agresijas”, pieminot 1943.gadā izveidotās Ukrainas sacelšanās armijas vadītāju Stepanu Banderu. Aijo apgalvo, ka kopā ar “biedriem no Jaunkrievijas, Krievijas, Ukrainas, Latvijas, Francijas, Lielbritānijas, Grieķijas, Brazīlijas, Polijas, Spānijas, Itālijas, Serbijas un citām valstīm”, cīnās par “11.maijā atbilstoši starptautisko tiesību normām un pamatojoties uz visas tautas referenduma rezultātiem izveidoto jauno valstu – Doņeckas tautas republikas un Luganskas tautas republikas – neatkarības saglabāšanu”.

Viņš norāda, ka cīņa notiek pret “fašistiskās Kijevas huntas algotņiem no NATO” un separātistiem Ukrainas austrumos esot gan tautas atbalsts, gan arī Ukrainas karavīri pārejot separātistu pusē, bet pašpasludināto republiku pārstāvji pēc “uzvaras karā vēlas izveidot sociālismu”. Viņaprāt, no aprīļa Ukrainas austrumos turpinās “tautas atbrīvošanas cīņa”, kuras “formu precīzi ir raksturojis Vladimirs Ļeņins”.

Nacionālboļševiks apgalvo, ka Rietumu mērķis ir panākt “Ukrainas atraušanu no Krievijas”, lai padarītu valsti par lētas maizes, ogļu, metālapstrādes un “pasaulē bagātīgāko slānekļa gāzes ieguves” avotu, paverdzinot ukraiņus.

Aijo paziņo, ka pašlaik darbojas motorizētajā kājnieku brigādē Pervomaijskas rajonā, kur esot novērojis, kā Ukrainas armija apšauda civiliedzīvotāju apdzīvotas vietas, tostarp ar raķešu sistēmām “Grad”, “kuru uzstādīšanu civiliedzīvotāju apdzīvotās vietās aizliedz Apvienoto Nāciju Organizācija. Par to Ukrainai pastāvīgi atgādināja ietekmīgās cilvēktiesību aizstāvības organizācijas “Amnesty International” un “Human Right Watch”. Tomēr fašistiskā Kijeva uz to pilnība nospļaujas”.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. taču nebūs nekādas problēmas atņemt viņam Latvijas pilsonību,jo esot tak piešķirta Novorossijas (DNR) pilsonība.Tad lai ar to arī dzīvo,ja jau ir ar mieru par DNR mirt.

 2. Peec taa .. teksta var saprast, ka rusofobi un fashisti ir visi kuri nerunaa krieviski, un daarzaa nav ljenina piemineklis 😀

 3. Sito fruktu gan Drosibas policija vareetu savakt laiciigi uz psiheni un peec tam aiz restem!!!!

 4. Ja kāds viņu ielaidīs atpakaļ, tas manās acīs būs Latvijas nodevējs.

 5. Es gribu taadu latvisku Latviju, kaaa taa bija Ulmanja laikaa. Vidzemee, kur es dziivoju vasaraa visi runaaja latviski, bet tagad zinu, ka vecticiibnieki maajaas varbuut runaaja krieviski. Un muusu deputaatniekas, vecticiibniekam, kas zu provi veel dziivoja kopaa ar sievieti, bija jau 4 beerni, bija piedziivojums ar latvieshu praktikanti un neviens neko neiebilda. Tagad vinji grib daudznacionaalu valsti, es gribu taadu taisniigu Latviju, kada taa bija pirms kara.

 6. … Arprats … visi sie individi un organizacijas sanem atbalstu no nezinamam org un individiem, atklati melo un atklati rikojas pret valsts Satversmes likumiem par pilsonu atbildibu pret valsti, Saeima pienemtiem okupacijas atzinumiem un citiem pienemtiem valsts likumiem … !!!

  … To individu un parstaveto org pretvalstiska nostaja un darbiba sen jau apdraud Latvijas Republikas patstavibu, neatkaribu un drosibu … !!!

  … Un si iepriekseja darbiba, kas lidzinas pret Ukrainu verstai un Kremla vaditai agresijai vel aktualak piepildisies ar so valstij naidigo teroristu atgriesanos Baltija …

  … Sen jau, par esoso visatlautibu pret valstij naidigo org un individu darbibu, un, Satversme ka ari valsts likumos noteiktas reakcijas iztrukumu pret valsts drosibu apdraudosiem elementiem, butu jaatkapjas atbildigajiempar valsts drosibu: IeM Kozlovskim, attiecigiem valsts drosibas instituciju vaditajiem un VDK sastavam …

  … Cik ilgi jagaida citur jau pienemto likumu paketes, kas atlauj valsts pasaizstavibu pret terora ievesanu valsti un dod tiesibas nonemt pilsonubu un tiesibu atgriezties LR !!!!????

 7. Kā krava 200

 8. Pret sērgu, ko personificē šis pasaules lāpītājs, ir tikai viens glābiņš: ne par kādu naudu nelaist uz brīvām kājām iekšā Latvijas teritorijā. Tieši no pasu kontroles (uz robežas, lidostā, ostā) – metāla krātiņā iekšā un taisnā ceļā uz vieninieku kameru cietumā, kamēr tiks atrisināts jautājums par piespiedu atgriešanu uz izcelsmes valsti.

 9. Ja tu esi ieradies dzivot Latvija tad esi tik laipns un iemacies latviesu valodu un pienem musu Latvijas likumus,ja to nespej tad dzivo tur kur tev ir iespeja runat sava valoda un macities sava skola.Tev neviens neliek Latvija dzivot un mocities macities latviesu valodu.Krievija ir plasa laimigu tacinu atpakal uz savu zemi.Tur jus varat diktet savus noteikumus ne seit.

 10. Neatgriezīsies! Tu tiksi nošauts kā terorists.
  Vai DP nebūtu pēdējais laiks atņemt pilsonību un iekļaut melnajā sarakstā?

Draugiem Facebook Twitter Google+