×
Mobilā versija
+5.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
15. maijs, 2014
Drukāt

Aika Karaptejana šausmu filmu “M.O.Ž.” izrādīs Kannu filmu tirgū

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Kannu filmu tirgus ir gada svarīgākais notikums visiem, kas strādā kino. Šo pasākumu apmeklē vadošie filmu industrijas pārstāvji, tai skaitā producenti, filmu pārdošanas aģenti, izplatītāji un festivālu veidotāji no visas pasaules, tā arī ir īstā vieta starptautisku sadarbības partneru meklēšanai. Šī gada Kannu filmu tirgū tiks izrādīta viena Latvijas filma – režisora Aika Karapetjana jaunā šausmu filma “M.O.Ž.”.
Filmas producents Roberts Vinovskis no studijas Lokomotīve filmas starptautiskās izplatīšanas tiesības ir pārdevis kompānijai WIDE, kas filmu pārstāvēs arī Kannās.
„Jau tas, ka WIDE ir nopirkuši filmas izplatīšanas tiesības, apliecina filmas potenciālu starptautiskajā tirgū un festivālos. WIDE ir ietekmīga starptautiska kompānija un slēdz līgumus tikai tad, ja zina, ka varēs filmu pārdot un ieguldītos līdzekļus atgūt. Savukārt jebkuram vietējam producentam sadarbība ar starptautisko izplatītāju ir vienīgā iespēja nodrošināt filmas nonākšanu uz ekrāniem ārpus Baltijas,” stāsta filmas producents Roberts Vinovskis.
WIDE ir viena no pasaules vadošajām neatkarīgajām filmu izplatīšanas kompānijām, 20 gadu laikā kompānija pārstāvējusi vairāk kā 400 spēlfilmas un 300 dokumentālās filmas. Studija “Lokomotīve” veiksmīgi sadarbojusies ar WIDE arī iepriekš, izplatot Latvijas un Lietuvas kopražojuma filmu “Spēlmanis” (rež. I. Joninas) un Aika Karapetjana pirmo spēlfilmu “Cilvēki tur”- WIDE nodrošināja izrādīšanu Vācijas, Francijas un Itālijas kinoteātros, kā arī filmas izrādīšanas tiesības tika pārdotas vairāku valstu televīzijām Eiropā, Tuvajos Austrumos un pat Ziemeļāfrikā.
Karapetjana jaunā filma “M.O.Ž.” ir pirmā šausmu filma Latvijā pēc vairāk nekā divdesmit gadu pārtraukuma – kopš 1992. gadā uzņemtās Vasilija Masa šausmu filmas “Zirneklis”. “M.O.Ž.” tapšanā ieguldīts tikai privāts finansējums, bez valsts atbalsta. Uz kino ekrāniem Latvijā filma nonāks šī gada beigās.
Šogad Kannu filmu tirgū piedalīsies vairākas Latvijas filmu studijas un producenti. Latvijas paviljona darbību Kannu filmu tirgū nodrošina trīs organizācijas: Nacionālais Kino centrs, Rīgas Domes Rīgas filmu fonds un Latvijas Kinoproducentu asociācija. Pirmo reizi Latvijas paviljonu atbalsta Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sadarbībā ar Eiropas Reģionālās attīstības fondu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+