×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
8. jūlijs, 2016
Drukāt

Ainārs Bagatskis: “Šī komanda var aizbraukt uz Tokiju”

AFP/LETAAFP/LETA

Latvijas valstsvienības galvenais treneris Ainārs Bagatskis pēc zaudējuma Puerorika izlasei analizēja ne tikai konkrētās neveiksmes cēloņus, bet izteica ticību, ka šī Latvijas izlases modeļa kodolam ir iespēja pēc četriem gadiem aizbraukt uz Tokijas olimpiādi.

Pārdesmit minūtēs pēc zaudētas un spēles būti neprāts cerēt uz nopietnu notikušā analīzi. Latvijas izlase šeit nebija favorīte, taču nebrauca padoties pirms turnīra. Lai sasniegtu ko vairāk, vajadzēja vieglas kājas un skaidru galvu. Kaut kas no visa pietrūka. Trāpot tikai trīs no 25 tālmetieniem, mēs iespēju spēlēt finālā uzdāvinājām Pueroriko. Bagatskis sprieda, ka pretinieki nebija labāki, tikai veiksmīgāki. Acīmredzot Latvijas basketbols svau veiksmes brīdi vēl nebija nopelnījis.

Ainārs Bagatskis, Latvijas valstsvienības galvenais treneris:
“Pirms šīs spēles bija grūti neredzēt Puertoriko komandas vājās vietas, tikai tās vajadzēja izmantot. Tomēr viegli ir pateikt, bet grūtāk to izdarīt. Tas, kā Puertoriko spēlēja aizsardzībā un ņemot vērā, cik kustīgi un agresīvi esam uzbrukumā, bija skaidrs, ka metieni mūsu izpildījumā būs daudz. Uzdevums bija aizsardzībā nostrādāt līdz galam, jo viņi agresīvi iet pēc atlēkušajām bumbām. Vajadzēja bumbu sist prom kaut vai jebkur citur un sist piezīmes, ņemot vērā, kā viņi izpilda soda metienus. Brīžiem tas izdevās, brīžiem ne.
Ja nevaram bumbu iemest grozā, būdami brīvi, nevar būt nekādu pārmetumu, jo uzbrukumā izdarījām visu, ko varējām. Vienkārši neiemetām, šādās situācijas nedrīkst nemest. Galotnē izšķīra Barea un Aroijo pieredze un daži veiksmes momenti. Līdzīgu komandu spēlē viņi nebija labāki, veiksmīgāki.
Acīs redzams, ka visi pārdzīvo, ka nav vienalga, ko dara. Gribu teikt, ka tā paliek laba skola, laba pieredze. Izšķīra sīkumi. Es neredzu traģēdiju. Ir bēdīgi, mums bija iespēja.”

Ko no šī turnīra komanda var paņemt līdzi nākamajiem turnīriem?
Neviens nežēloja rokas. Iespēlējām vairākus jaunus spēlētājus. Vienmēr esmu teicis, ka treneriem nav jābaidās riskēt – tā ir daļa no mūsu darba. Pirms septiņiem gadiem sacīju, ka dosim iespējas jaunajiem spēlētājiem, un šo gadu laikā tas ir atmaksājies. Uz šo turnīru atbrauca sabalansēta un laba komanda, motivēta un dusmīga komanda. Pēc četriem gadiem tā noteikti var aizbraukt uz Tokiju.

Jānis Blūms, Latvijas izlases kapteinis:
“Pretī bija fizizka komanda ar vienkāršu basketbolu. Nevarējām iemest savus metienus un beigās vēl atļāvām viņiem tikt pie bumbām zem mūsu groza. Ticējām, cīnījāmies, tādēļ ir ļoti sāpīgi. Varbūt pusotra brīvdiena bija par daudz. Pats gāju, kaut ko darīju, izbraucām uz pilsētu, tomēr varbūt pārāk ilgi bijām bez basketbola. Mums te bija fantastiska komanda, jaunie labi ienāk komandā. Šķiet, ka bijām pelnījuši finālā.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+