Apbrīno

Ainars Bumbieris ar ziediem rudens koncertos 16


Ainars Bumbieris
Ainars Bumbieris
Publicitātes foto

Par godu Ainara Bumbiera paplašināta singla iznākšanai dziesmai “Lai burvji buras” 20. oktobrī Slampes Kultūras pilī dziedātājs visus aicina uz koncertprogrammu “Lai burvji buras”, kurā ikviens varēs tikt pie jaunā diska un saņemt arī mūziķa autogrāfu.

Dziedātājs klausītājiem sagatavojis singla albumu ar sešām populārākajām komponista Artūra Manguļa dziesmām. “Albumā ir dziesmas: “Lai burvji buras”, “Sniegpulkstenītes”, “Krokusi”, “Tu esi kā magoņzieds”, “Kad gladiolas zied”, “Solījums tev” un “Lai burvji buras” karaoke versija. Taču šis nav vēl tas ilgi solītais albums par ziediem, tas joprojām ir tapšanas stadijā. Teikšu godīgi, tā ir sakritība, ka visas dziesmas lielākoties ir par ziediem. Vienkārši Artūram tā dzīvē sanācis, ka dažādu īpašu notikumu brīdī, vai tā būtu pirmā vai otrā bērniņa piedzimšana, vai atmiņas par Artūra mammu, kura bija Salaspils novada lielākā gladiolu audzētāja, ir klātesoši zīmīgi ziedi. Viņam katra dziesma ir ar kādu nozīmi,” smaidot stāsta Ainars un atklāj, ka dziesma “Solījums tev” būtu viena no pirmajām, kura tiks veidota skaistāko valšu platei.

Ainaram sadarbība ar Artūru sākās pirms desmit gadiem. “2007. gadā Laila Ilze Purmaliete ar “Jaunajām zvaigznēm” veidoja mūziklu “Robins Huds” un tajā, dažās epizodēs piedalījās arī Artūrs un Ogres Blūza Brāļi. Tā vienā no reizēm Artūrs man teica: “Nāc pie manis. Es tev iemācīšu kārtīgi dziedāt!” Liela daļa no tālākās dzīves posma notikumiem un iespējām ir radušās, pateicoties tieši sadarbībai ar Artūru. Ieskaitot arī kopsadarbību ar Olgas Rajeckas Violeto Lielvārdes kori. Pirmo dziesmu “Sniegpulkstenītes” viņš jau bija sarakstījis ļoti, ļoti sen, ierakstījām 2010. gadā, taču izdevām to tikai pēc gada pavasarī. Kopš tā laika katru gadu vismaz uz mēnesi šī dziesma ir Latvijas Radio 2 visvairāk spēlētā dziesma,” teic Ainars.

Runājot par saviem dzīves, mūzikas skolotājiem, Ainars domīgi nosaka: “Man ir bijuši labi skolotāji. Viss, kas ar mani dzīvē ir noticis, ir veidojis un attīstījis mani līdz tam, kāds esmu šobrīd, un Dievs vien zina, kāds būšu nākotnē. Esmu priecīgs, ka varu sniegt publikai savu mīlestību, vienkāršumu, īstumu un pozitīvo enerģiju, pretī saņemot vien tikai viņu īstenos aplausus, kas ir vislielākā laime, ko dziedātājs vien var gūt, kad publika koncerta beigās ceļas kājās, dejo un nevēlas mani atlaist prom, vien nosakot: “Mēs varētu jūs klausīties stundām ilgi!” … Taču jāatstāj vienmēr publika, kaut nedaudz izsalkusi, lai gribētu vēl, jo es zinu, ka man viņiem vēl ir tik daudz ko dot!”

Vēl runājot par koncertprogrammas nosaukums, Ainars neliedzas: “Koncertprogrammas nosaukums “Lai burvji buras” noteikti ir saistīts arī ar to, ka šī dziesma pagājušajā sezonā veiksmīgi iekaroja “Latvijas Sirdsdziesmas” klausītāju sirdis. Taču koncertos joprojām tieku lūgts nodziedāt savu pirmo Artura man sarakstīto dziesmu “Sniegpulkstenītes”. Bez šīs dziesmas neizskan neviens mans koncerts.”

Ainara koncerti turpināsies – 21. oktobrī Balvos, 27. oktobrī Riebiņos, 11. novembrī Vārkavā, 17. novembrī Ceraukstē, 18. novembrī Vandzenē, 19. novembrī Vīpē, 24. novembrī Ilūkstē, kā arī citur Latvijā. Aktualitāšu kalendāram vislabāk sekot mājaslapā www.ainarsbumbieris.com. Dziedātājs smaidot nosaka: “Jaunā koncertu programma piedāvā vēl iedvesmojošāku un pozitīvāku koncertu sēriju, kāda vien bijusi līdz šim, ar jauniem pārsteigumiem koncertu laikā publikai!”

 

LA.lv