×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
17. novembris, 2016
Drukāt

Ainars Bumbieris – Sprīdītis, kas atgriezies mājās (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Mūziķis, dziedātājs, pasākumu vadītājs, aktieris – Ainars Bumbieris, pēc piecu gadu pārtraukuma atgriezies Latvijā. Novembris Latvijā ir patriotisks mēnesis, un Ainars apliecina, ka, esot tik ilgi prom no Latvijas, viņš ir sapratis, ka nav labākas vietas uz pasaules kā Latvija. Atgriežoties Latvijā, viņš klausītājiem vērtēšanai nodod jaunāko Artūra Manguļa dziesmu “Lai burvji buras”.

Ainars noteikti nav iesācējs, jo uz skatuves ir kāpis jau agrā bērnībā. “Mana pirmā lielā uzdrīkstēšanās sevi pieteikt mūzikā bija piecu gadu vecumā, kad piedalījos TV konkursā “Cālis 95” un ieguvu tajā titulu “Cālis Džentlmenis”. Skatuve ir mana stihija. Skatuve ir mana dzīve. Skatuve ir mana pateicība par Dieva doto spēju dziedāt un priecēt ikvienu skatītāju un klausītāju ar silto un vieglo vokālo izpildījumu. Es joprojām esmu džentlmenis gan ikdienā, gan mūzikā un klausītājiem caur mūziku sniedzu kvalitāti, prieku un īstas emocijas,” atklāj Ainars.

Kurš labāk nekā Ainars var pateikt, cik viegli vai grūti mūziķim ir atgriezties. “Latvijas mūzikas lauciņā atgriezties nav viegli. Taču, ja esi labs dziedātājs, tev ir kvalitatīva mūzika, tu esi vienkāršs pret cilvēkiem un māki rezonēt ar viņiem vienā līmenī, to izdarīt ir vieglāk. Un redzot, ka mēs “Dzintara dziesmu” aptaujā vienas nedēļas laikā esam ieguvuši tūkstoš klausītāju balsis, saprotu, ka klausītāji mani ātri ir pieņēmuši atpakaļ,” smaidot nosaka Ainars.

Kas šajos piecos gados ir paveikts, jo no mūzikas prom Ainars nav bijis arī ārpus Latvijas? “No Latvijas pēdējo piecu gadu laikā prom esmu bijis epizodiski, jo dziedāju uz kuģiem, strādāju igauņu vai vācu kompānijās sešus līdz deviņus mēnešus gadā. Esmu ieguvis daudz jaunu draugu, ļoti lielu pieredzi, kā šovus veido ārzemju kompānijās, kā attiecas pret māksliniekiem. Attīstījis arī savas vokālās un skatuviskās ētikas prasmes. Kad biju Latvijā, turpināju strādāt ar jaunām dziesmām, koncertēju un strādāju par pasākumu vadītāju,” teic Ainars.

Ja tik ilgs laiks jāpavada kuģojot, tad noteikti var novērtēt to, kā visvairāk pietrūkst, bet noteikti ir arī kas tāds, kā pietrūks, dzīvojot uz vietas. Ainars nevilcinoties atbild: “Pietrūka Latvijas garšīgās gaļas un rupjmaizes. Latvijā pietrūkst saulaino dienu, siltās jūras, iedvesmojošo pilsētu un pasakainās dabas, kuru redzēju Francijā, Vācijā, Zviedrijā, Somijā, Itālijā, Horvātijā, Grieķijā, Spānijā, Portugālē, Marokā, Maljorkā, Kanāriju salās, Madeirā, Azoru salās… Mierīga dzīve, smaidīgi, pozitīvi cilvēki, kuri prot baudīt dzīvi šodien – bez steigas un stresa.”

Vai Ainars jūtas kā zaudētājs vai tomēr ir ieguvējs atgriežoties? “Es uzstājos uz kuģiem, bet gribas kaut ko atvest mājās – Latvijai un dziedāt tepat, savējiem Latvijā, nevis citiem. Latvieši savējos prot novērtēt labāk. Tagad, atgriežoties Latvijā pēc ilgākas pieredzes apmaiņas ārzemēs, secinājums ir viens: nekur, nekur nav tik labi kā mājās! Ja draugi jautā, kas jauns manā dzīvē noticis šajā gadā, atbildu, ka emocionāli ir iegūta tik liela pieredze, iespaidi un sajūtas no pasaules apceļošanas, ka to nav iespējams izstāstīt nedz vārdos, nedz parādīt aukstās bildēs, nedz arī televizorā. Taču fiziski – vien kādi 30 jauni magnēti uz ledusskapja,” ar smaidu saka Ainars.

Lūdzu Ainaram pastāstīt par aptaujas dziesmu. “Dziesma radās nesen, atgriežoties mājās – Latvijā un daloties gūtajos iespaidos ar komponistu, Ogres pilsētas mēru Arturu Manguli. Neteiktu, ka dziesma ir mana autobiogrāfija, taču tajā ir sava daļa patiesības. Ārzemēs ir kaut kas īpašs – to vajag redzēt, taču jebkuru velk atpakaļ mājas – ģimene, draugi… Šeit tomēr zāle ir zaļāka, bērzi augstāki un priedes slaidākas. Vajag pamēģināt sakrāmēt koferi, aizbraukt un apskatīties, kā cilvēki dzīvo citur pasaulē, kā to darīja arī Sprīdītis. Tad labāk var novērtēt tās vērtības, kuras mums ir tepat Latvijā. Un laimīgā zeme ir tā, kurā esi piedzimis, tikai vajag ieraudzīt savu laimi. Laime nav nekur pasaulē – laime ir tevī! Tici tai, un Laimes burvis reiz tavus sapņus piepildīs.”

Tuvākā Ainara uzstāšanās būs valsts svētku koncertā Stāmerienā 17. novembrī. Taču lielākoties viņš uzstājas privātos koncertšovos “Chicago Cabaret” kopā ar kompāniju “ShowAgency”, bet Ainaram ir arī lielāki plāni. “Esmu atgriezies, lai dotu savu artavu latviešu mūzikā vēl vairāk, jo vajag tikai kā Sprīdītim redzēt pasauli, lai zinātu, cik ļoti es cienu mājas, savu dzimto zemi Latviju un cilvēkus sev apkārt. Ar jaunām dziesmām tiek plānots šoruden apceļot Latviju un gatavoties gaidāmajiem valsts svētkiem – Latvijas dzimšanas dienai, bet nākamajā gadā izdot ilgi gaidīto albumu par ziediem,” atklāj Ainars.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ainarrrrrrrr! Jus esat burvigs tapat kaa Juusu izpildiitaas dziesmas !

Draugiem Facebook Twitter Google+