Sports
Basketbols

Ainārs Čukste: Ir sāpīgi, bet rīt varēsim smaidīt0

foto: FIBA

Eiropas U-18 čempionātā basketbolā juniorēm Latvijas izlase izcīnīja ceturto vietu un atkārtoja šajā vecumā līdz šim labāko priekšteču sasniegto rezultātu, kā arī izpildīja galveno uzdevumu – kvalificējās nākamā gada Pasaules kausa izcīņai.

“LA” jau informēja, ka Eiropas čempionāta mazajā finālā par bronzas medaļām Latvijas izlase ar 56:58 piekāpās Ungārijai. Lai gan spēles lielāko daļu vadībā bija pretinieces, iespējas bija. Tās palika pēdējās minūtēs nerealizētajos sešos soda metienos un pēdējo sekunžu nepārliecinošajos lēmumos.

“Pirmajā puslaikā līderēm spēle negāja no rokas, lēni pielāgojāmies tiesnešu ļautajam spēles stilam. Toties esmu priecīgs par sniegumu otrajā puslaikā, kad atradām spēles ritmu un atjaunojām intrigu. Ceturtajā ceturtdaļā sāka aptrūkties spēku – gan fizisko, gan psiholoģisko. Arī pretiniecēm negāja viegli, tomēr viņas bija mazliet veiksmīgākas. Soda metieni? Treniņos cenšamies imitēt spēles situācijas, taču pilnībā to izdarīt nevar. Sezonas laikā šādu saspringtu spēļu ir par maz, lai iegūtu nepieciešamo rūdījumu,” portālā basket.lv šo spēli komentēja Latvijas izlases galvenais treneris Ainārs Čukste.

“Patlaban ir sāpīgi, jo medaļas bija tuvu. Tomēr pirmās emocijas pāries un rīt varēsim smaidīt par paveikto. Galvenais mērķis bija ceļazīme uz Pasaules kausa izcīņu, un tas ir sasniegts. Vērtējot visu Latvijas jaunatnes komandu sastāvus, tieši U18 izlasei tas bija vislabākais. Zinājām, ka vasarā nebūs laika gatavoties, jo meitenes spēlēs arī citās izlasēs, tāpēc gatavojāmies visu sezonu. Tā arī notika – pilnā sastāvā bijām tikai vienā treniņā, toties Eiropas čempionātā ar katru maču uzlabojām sniegumu un svarīgākajās spēlēs uzvarējām,” sacīja treneris.

Saistītie raksti
LA.lv