×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
7. novembris, 2014
Drukāt

Drošības iestādes dzīvoja “kastē”. Saruna ar Ainaru Latkovski (6)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Drošības policijai jauns­ priekšnieks. Kas no tā mainīsies? Vai DP no “kastes” izrāpsies vai turpinās tur sēdēt? Ar Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisijas priekšsēdētāju Ainaru Latkovski (“Vienotība”) sarunājas Voldemārs Krustiņš un Māris Antonevičs.

M. Antonevičs: – Kad runā par drošības iestāžu darbību Latvijā, varas pārstāvji parasti sniedz pozitīvu vērtējumu, tajā pašā laikā sabiedrībā ir diezgan kritisks noskaņojums. Kāpēc tāda atšķirība? Jūs noteikti teiksiet, ka politiķi ir labāk informēti par Drošības policijas darbību, tikai šī informācija ir slepena un nav izpaužama…

– Kā Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisijas vadītājs esmu arī Nacionālās drošības padomes loceklis. Kad tikko biju ievēlēts komisijas vadībā un pirmo reizi ierados uz padomes sēdi, tā laika Valsts prezidents Valdis Zatlers man nolasīja likuma pantu – par apzinātu slepenās informācijas izpaušanu pieci gadi cietumā, ja noslēpuma izpaušana notikusi aiz neuzmanības, tad divi gadi cietumā. Pēc Nacionālās drošības padomes sēdēm parasti uzrodas žurnālisti ar jautājumiem – ko tad jūs tur runājāt? Un daži pat mazliet apvainojas, ka es nestāstu. Jā, bija laiks, kad politiķi šo informāciju mēdza noplūdināt ar mērķi apkarot konkurentus, bet te jāsaprot, ka tas ne tikai kaitē kādam konkrētam politiķim, bet grauj kopējo valsts drošību.

Ja runājam par drošības iestāžu vērtējumu, es piekrītu, ka sabiedrības noskaņojumam ir liela nozīme. Es dažreiz mēdzu izmantot anglisko teicienu, ka “politikā ir tā, kā izskatās”. Ne vienmēr tā ir patiesība, bet tas rada jautājumus – vai ir pietiekami izdarīts no atbildīgo ie­stāžu un politiķu puses, lai šis skats būtu citāds. Atceros, Latvijas Politiski represēto apvienība neilgi pirms 16. marta bija uzaicinājusi uz sarunu Saeimas Nacionālās drošības komisijas vadītāju Zatleru un mani. Nestāstot, par ko tiek spriests slepenajās sēdēs, neatklājot faktus, bija jāpārliecina apvienības pārstāvji, ka situācija ir droša. Tas tiešām bija ļoti sarežģīti. Citās jomās ir iespēja teikto pamatot ar faktiem, šajā jomā tā nav. Ja runa ir par drošību, tad nedrīkst atklāt taktiku un bieži pat stratēģiju, taču vienlaikus ir jārada pārliecība, ka viss tiešām ir izdarīts un cilvēki var neuztraukties.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Latkovski es Jūs ļoti cienu, tikai vairāk tā nedariet kad nododiet zvērestu, neatbalstaties pie tribīnes. Zvērests ir jānodod taisnā stājā.

  2. LA,nu kapēc jūs mani cenzējat? Vai man kā “lenta.ru “no krievijas ir kaut kur jāpārvietojas?
    Pateikšu atklāti – NAV MUMS VALSTS AIZSTĀVOŠU drošības institūciju,jo mani gan viņi patrenkāja,bet KAS darās Maskavas namā u.c. / ieskaitot Giļmana u.c. attaisnošanu/ nu nekādi nerada iespaidu,ka DP kāds rūpējas par valsts drošību,Pats Latkovskis nonāk pretrunā,jo piesauc ārvalstu praksi – ne vairāk par 6-iem gadiem drošībniekos,bet Reiniks VESELUS 15 !?Nevaru aizmirst arī Ušakovu un Hapilovu !!!Tas ārprāts ar KNABu ,vai tur arī nav valsts drošības apdraudējums ?Kā var strādāt par vadītāju cilvēks,kura rīkojumus 3X atceļ tiesa??

  3. … Nu neder vairs Vienotibas valsts drosibas politika, lai pasargatu valsts intereses sobrid !!!

    … Bez izmainam, un skatoties uz tautas negativo noskanojumu pret DP un Drosibas padomes un komitejas lidzsinejo pasivitati, liekas, ka vai nu pec paris gadiem vairs nebus valsts, vai ari tada Vienotiba ar tas parak personiski aiznemta AM, un vina ‘strausa metodologija’ , ka ari Reinikam atlauta ‘neintralitate’ …. …!!!!!!!!!!!!!!!

  4. “Ilgu laiku kā panākumi šajā cīņā tika uzskaitīts aizturēto cigarešu kravu daudzums…”Bet!- Centrāltirgus ejās starp būdām vai ik pēc 20 metriem “postenis” ar “sigareķikiem”, un blakus kvernošajās apavu titgotavu būdas škiet piekrautas ar tām cigaretēm, tā ka pašiem apaviem jau trūkst vieta. Punkts!

  5. neitrāls DPpriekšnieks būs tāds,kurš vienmēr būs gatavs likumpārkāpējus atbalstīt, vai tāds tiek meklēts?

  6. Ja DP priekšnieks ir pretnacionāls, tas nozīmē, ka viņš nedarbojas konkrēti šīs nacionālās valsts interesēs, bet visa pārējā darbība, kā kontrabanda apkarošana un taml. ir svarīga, bet valsts neatkarību tā nenosargās. Naidīgie perēkļi Reinika laikā nostiprinājās, un ko tas nozīmē, redzam Ukrainā. Kaut jaunai priekšnieks aizstāvētu šīs valsts intereses.

Draugiem Facebook Twitter Google+