Kultūra
Mūzika

Ainārs Rubiķis kļūs par Berlīnes Komiskās operas māksliniecisko vadītāju 16

Foto: LETA

Par Berlīnes Komiskās operas māksliniecisko vadītāju 2018./2019. gada sezonā kļūs latviešu diriģents Ainārs Rubiķis, liecina informācija operas mājas lapā.

Viņa pirmais darbs Berlīnes Komiskajā operā būs sadarbībā ar Londonas Karalisko opernamu veidotais uzvedums “Deguns” (“Die Nase”), kurš piedzīvos pirmizrādi 2018. gada 16. jūnijā.

Līgums ar Aināru Rubiķi parakstīts uz trim gadiem ar iespēju to pagarināt 2021./22. gada sezonā, kad intendanta darbu pametīs Berijs Koskis.

Ainārs Rubiķis absolvējis Latvijas Mūzikas akadēmiju kordiriģēšanas un simfoniskā orķestra diriģēšanas specialitātēs. 2010. gadā viņš guva starptautisku ievērību ar uzvaru 3. Starptautiskajā Gustava Mālera diriģentu konkursā Vīnē. 2011. gadā viņš saņēma Nestlé un Zalcburgas jauno diriģentu festivāla balvu. No 2012. gada līdz 2014. gadam Ainārs Rubiķis bija Novosibirskas valsts operas muzikālais vadītājs. Par Bernstaina “Mesas” iestudējumu saņēmis prestižo “Zelta maskas” balvu kā labākais diriģents. Ar panākumiem sadarbojies ar izciliem kolektīviem – Barselonas Liceu operu, Lielo teātri Maskavā, Jaunā Nacionālā Tokijas teātra, Poznaņas filharmonisko, Hamburgas simfonisko, Liverpūles Karalisko, Heidelbergas, Toronto, Melburnas, Lucernas, Igaunijas simfoniskajiem, Gulbenkian fonda u.c. orķestriem.

2016./2017. gada sezonā Ainārs Rubiķis debitējis Čikāgas Liriskajā operā (“Karmena”), Bāzeles teātrī (“Likteņa vara”) un diriģējis “Borisa Godunova” uzvedumus Maskavas Lielajā teātrī.

Berlīnes Komiskās operas orķestris noraidīja pirmo vadības piedāvājumu un nepieņēma diriģentu Antonello Manakorda, vēsta “Slippedisc.com”. Cerēsim, latviešu diriģentu gaidīs siltāka uzņemšana.

LA.lv