×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
5. februāris, 2015
Drukāt

Ainas Poišas padomi precētiem pāriem (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Līdz marta beigām Latvijas pilsētas apceļos aizraujoša komēdija “Padomi precētiem pāriem”. Izrādē Zanes Burnickas un Kārļa Anitena spēlētajam laulātajam pārim, kas nokļuvis krīzē, padomus sniedz pieredzējusi laulību dzīves eksperte, kuras lomā iejūtas psihoterapeite Aina Poiša.

Izrāde veidota pēc laulāta pāra – populārā itāļu satīriķa un dramaturga, Nobela prēmijas laureāta Dario Fo un viņa sievas, aktrises un sabiedriskās darbinieces Frankas Ramē – kopīgi sarakstītās lugas motīviem. “Padomi precētiem pāriem” vēsta par pāri, kas nodzīvojis laulībā 18 gadus un nu, pēc vīra iniciatīvas, sāk eksperimentēt ar “brīvajām” attiecībām.

“Vai laulība var būt brīva un, ja var, – no abām pusēm vai no vienas?” jautā izrādes veidotāji – režisori Dita Balčus, televīzijas “balss”, filmu un teātra aktrise Zane Burnicka (Antonija), TV raidījumu vadītājs, scenārists, režisors, kā arī teātra dramaturgs, topošais teātra aktieris un režisors Kārlis Anitens (Luidži) un psihoterapeite, “Ainas šova” vadītāja, kā arī diplomēta teātra režisore Aina Poiša (TV šova vadītāja Marija Moreno). D. Balčus izrādē apvienojusi divas tēmas – laulības krīzi un televīzijas glorificēto spēku, bet K. Anitens radījis skatuves versiju speciāli turnejai, kā arī veidojis skatuves ietērpu un kostīmus.

Asprātīgos dialogos un itāliskās kaislībās pāris izdzīvo savas laulības dzīves ainas TV realitātes šovā, ko vada šarmanta un pieredzējusi laulības dzīves eksperte. Izrādi caurstrāvo gan greizsirdības radīta ekspresija, gan labs humors un populāra itāliešu mūzika.

“Paraudzīties uz sevi no malas ir veselīgi jebkuram laulātam pārim. Sevišķi, ja to var izdarīt tik nepiespiestā veidā, kā vērojot izrādi, kur neviens tev neko neuzspiež,” ir pārliecināta psihoterapeite Aina Poiša. “Pārim ilgi dzīvojot kopā, rodas daudz ierobežojumu, un nereti tā vitalitāte, kas jaunībā ražojās pati no sevis, pazūd. Kopā dzīvošanas dinamikā var gadīties arī tādi nogruvumi, ka pāris iebrauc strupceļā. Lai arī izrāde ir komēdija, tomēr te ir atklātas daudziem laulātajiem tik būtiskās tēmas – brīvības alkas, sānsoļi un reizē – ikdienas rūpes. Mūsu cilvēciskā doma ir paskatīties uz sevi no malas caur citu cilvēku problēmām. Vēl labāk – šis ir stāsts par itāļiem, tas vēl labāk ļauj distancēties no mums, latviešiem, un dod iespēju atbrīvoties pašiem no savas ēnas, ko negribam rādīt nevienam un negribam redzēt arī paši. Veselīga pašironija vienmēr ir laba lieta.”

A. Poiša atklāj: “Izrādē neesmu gluži paštēls, tā Aina, ko cilvēki atceras no televīzijas šova. Šis ir cits formāts. Savā ziņā ir vieglāk, jo zinu, ka nevienam konkrēti nenodaru pāri, neatkailinu viņu pret paša gribu, kā diemžēl nereti notiek televīzijā. Manī vienmēr bijusi šī pretruna – tev prasa, lai tu cilvēku atver, bet kā cilvēks saprotu, ka tā, maigi izsakoties, ir vardarbība.” A. Poiša teic – laimīgas laulības recepte izrādē gan nebūšot, taču viņa vēlētos iedrošināt cilvēkus būt ceļā un nenobīties no pirmajām grūtībām.”

Izrāde “Padomi precētiem pāriem” Rīgā teātrī “Austrumu robeža” 2014. gadā nospēlēta 55 reizes, kļūstot par 2014. gada visvairāk spēlēto izrādi Latvijā.

Varbūt noder

4. II Jēkabpils Tautas namā;

5. II Ventspils Kultūras centrā;

6. II Tukuma pilsētas kultūras namā;

7. II Rojas Kultūras centrā;

11. II Valmieras Kultūras centrā;

12. II Ogres Kultūras centrā;

13. II Ainažu Kultūras namā;

14. II CATA kultūras namā;

15. II Ropažu Kultūras centrā;

25. II Talsu Tautas namā;

26. II Blīdenes Kultūras namā;

27. II Valkas pilsētas kultūras namā;

4. III Iecavas Kultūras namā;

5. III Grobiņas kultūras centrā;

6. III Madonas Kultūras namā;

7. III Bauskas Kultūras centrā;

14. III Viesītes Kultūras pilī;

19. III Mālpils kultūras namā;

26. III Kuldīgas Kultūras centrā;

27. III Rūjienas kultūras namā;

28. III Ozolnieku Tautas namā.

Biļetes “Biļešu Paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv un izrāžu norises vietās.

Cena: EUR 16.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Sestdien noskatījos.Banāli!Dažviet jāpasmaida,bet ja nu cita nekā nav ko darīt,tad var noskatīties.Bet labāk ieteiktu šo laiku pavadīt ar ģimeni svaigā gaisā.

Draugiem Facebook Twitter Google+