×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
22. aprīlis, 2015
Drukāt

Anda Līce: Ikviens valsts pilsonis var izteikt savas vēlmes, kādam jābūt prezidentam (9)

Foto - Valdis IlzēnsFoto - Valdis Ilzēns

Anda Līce

Kurš gan šodien bez aizķeršanās var nosaukt pēc kārtas visu Latvijas līdzšinējo valdību premjerministru uzvārdus, par ministriem nemaz nerunājot? Valsts prezidentiem ir paveicies, viņus pagaidām zinām. Ap viņiem ir vērpies daudz vairāk politisko kaislību, jo prezidents vai nu ir, vai nav ainavā labi pamanāms koks.

Pašreizējā Valsts prezidenta Andra Bērziņa paziņojums par nekandidēšanu uz šo amatu atkārtoti ir prologs izrādei “Valsts prezidenta vēlēšanas” un ļauj ikvienam valsts pilsonim izteikt savas vēlmes. Manuprāt, prezidentam vispirms ir jābūt inteliģentam cilvēkam. Kurš par tādu saucams, viedokļi gan var atšķirties. Man prātā ir iekritis kādā intervijā dzirdētais, ka inteliģents cilvēks ir intelektuālis ar sirdsapziņu. Tieši sirdsapziņa šodien ir vislielākais deficīts gan Latvijā, gan visur pasaulē. Milzīgajā Krievijas propagandas fabrikā strādā ne jau muļķi, cilvēkus ar sirdsapziņu tur nelaiž tuvumā. Arī Latvijas politiskajā virtuvē un to apkalpojošajā personālā ir ļaudis ar gudru galvu, cits jautājums, ko tajā laikā dara viņu sirdsapziņa.

Visvairāk es bažījos, ka par prezidenta kandidātu varētu uzpeldēt kāds no tā saucamajiem gumijas cilvēkiem, kas padodas uz to pusi, kur viņu pavelk tie, kuri zina viņa pagātni. Parasti šādi ļaudis viegli pieslīpējas visiem laikiem, cits citu saož pa gabalu un nodevību uzskata tikai par līdzekli kāda mērķa sasniegšanai. Gumijas cilvēki ir īsts atradums hibrīdkaru speciālistiem. Daudzi saka, ka prezidentam ir jābūt cilvēkam ar mugurkaulu. Piekrītu, tomēr jāatceras – cilvēki ar lunkanu mugurkaulu visos laikos valstij būs bīstami.

Es gribu sagaidīt prezidentu, kurš prot ne tikai savas valsts valodu, kuram ir ko teikt gan tautai, gan pasaulei, jo viņš vismaz lielos vilcienos pārzina valsts vēsturi un kultūru, un, pat vēl nebūdams augstā amatā, jau ir kā dižkoks apkārtējā ainavā. Lielos kokus redz no tāluma, lielie koki paši redz tālu un negaisa laikā arī novada zibeni. Manas gaidas nav nereālas – Latvijas ainavā ir daudz šādu koku. Nelaime vienīgi tā, ka Saeima prezidentu ne bez nolūka vēl slēgtā balsojumā un mēs allaž ievēlam tādu Saeimu, kurā ir pārāk daudz algotu mežcirtēju. Viņi ir gatavi nolaist no kājām jebkuru koku, kas, viņuprāt, aizsedz skatu uz ainavu. Šādu deputātu princips ir – mums der tas, kas noder mūsu partijai, nevis mūsu valstij. Līdzīga attieksme ir arī pret citiem atbildīgiem amatiem, tāpēc jau valsts pinas kā vista pa pakulām. Baidīt ļaudis ar to, ka mūsu demokrātiju apdraud kādi ārējie spēki, ir vienkārši smieklīgi. Tas, kas notiek ar mums un mūsu demokrātiju, ir mūsu pašu roku darbs. Viss sākas ar to, kādu biļetenu vēlēšanu urnā roka iemet.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Izteikt jau var, bet jāsaprot, ka šīs vēlmes var netikt ņemtas vērā, jo lemšanas tiesības ir deleģētas Saeimai. Gudrāk ir ar prātu izvēlēties Saeimu, bet, ja tas ir trūkumā, tad var ņemties ar vēlmju izteikšanu.

 2. atradies onkulītis “taņtiņotājs”! Kaut kas venerisks, ko var izlasīt daža laba komentāros… PALDIES TIEM, kas arī man kaut ko vēsta ar savu domu!!! ZZS kardināls un partija, DIEMŽĒL, arī NOTEIKS, kurā oktavā “dziedās” nākamais valsts prezidents un UZ kurieni KURSĒS LATVIJA!!! Ne velti ZZS NEGRIB atklātu balsojumu!!! Visur TONI noteic NAUDA, NAUDA, NAUDIŅA….Mūsu vēlmes tiešām pie “KĀJAS”… Taču vismaz prieks, ka var izlasīt ( un VIENĪGI izlasīt!) Līces kundzes rakstus, jo dzīvē viss garām…Diemžēl svešvārdus ‘kauns, gods, sirdsapziņa” jau sen nelietojam, viņi PAZUDUŠI no vadošos darba stila un leksikas!?

 3. Vai mana vēlme saskanēs ar Lembergu ; NATO noliedzēju un Kremļa zvaigžņu mīlētāju?Tas jau ir patiesais prezidenta izraudzes vīrs kopā ar Šķēli un to tur buldozeru…Nebūsim tik naivi.

 4. Pārfrazējot šī raksta virsrakstu, pareizāk būtu teikt nevis “Ikviens valsts pilsonis var izteikt savas vēlmes, kādam jābūt prezidentam”, bet gan “Katrs Ķencis var skaitīt savu lūgšanu.”

 5. Cien. ANDA, vēlmes jau var izteikt, bet politiskajām partijām tās ir pie “kājas”. Kā nesen izteicās Brigmanis, ZZS partijai ir kādi seši kandidāti. Lūk tā! Es domāju ka ZZS kandidātu (un ne tikai ZZS partijas kandidātu) noteiks partijas finanansētājs un pelēkais kardināls no Venspils – Lembergs.

 6. Kāds naivums – izteikt vēlmes! Es izsaku vēlmi, lai LA nepublicē šādus A. Līces “murgojumus”.

 7. Tik vien tai tautiņai ir ļauts kā izteikt savas vēlmes un viedokli,bet tās nedrīkst apdraudēt pie politiskās varas esošo subjektu labklājību un komfortu.Ja tas netiek ievērots ,tad vēlmes un viedoklis netiek uzklausīti , tiek ignorēti vai nosodīti.Pilsoņiem rada mānīgu sajūtu ,ka varas pamestais ,,kauls,,- prezidenta kandidatūras apspriešanas atļaušana un vēlāk prezidenta sastiķēšana būtu tautas balss.
  Sirdsapziņa ,grēks ,kauns pie šīs,, demokrātijas,, neeksistē,bet lielais vilis bija tikai tāds garīgs punduris.

 8. … ļauj ikvienam valsts pilsonim izteikt savas vēlmes.
  KĀDA TAM JĒGA – TĀPAT ,,IELIKS” SAVĒJO VAI SARUNĀTO !!! NAIVA TU ESI …CERĪBA MIRST PĒDĒJĀ?
  VAI TIEŠĀM VĒLREIZ LATVIEŠUS ,,PĀRBAUDĪS” PĒC NORĀDĪJUMIEM VVF ???
  ,,LIELAIS VILIS” pareizi teica – ,,MUĻĶU VALSTS”…
  BET TAUTA NEKO TUR NEVAR MAINĪT – ,,KAPEC” – kā teiktu ,,atbrīvotāji”…

 9. jabut godigam pret tautu un atbildigam visos jautajumos

Draugiem Facebook Twitter Google+