×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
11. decembris, 2012
Drukāt

AIP studiju programmu projektu vēlas auditēt “Deloitte”

Foto - LETAFoto - LETA

Augstākās izglītības padomes (AIP) vadīto projektu par studiju programmām valsts augstskolās pieteicies auditēt tikai viens pretendents ‒ kompānija “Deloitte”, aģentūrai BNS pastāstīja izglītības un zinātnes ministra padomnieks Reinis Tukišs.

Iepirkumu komisija auditu piedāvāja veikt trim lielākajām Latvijas auditorfirmām ‒ “Ernst& Young”, “Deloitte” un “KPMG”. Uz piedāvājumu noteiktajā termiņā atsaucās “Deloitte”.

“Iepirkumu komisija firmas iesniegto piedāvājumu izskatīs vistuvākajā laikā,” pavēstīja Tukišs.

Piedāvājuma summa tiks atklāta pēc lēmuma pieņemšanas. Iepriekš Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) norādīja, ka šim nolūkam tērēs līdz 20 tūkstošiem latu.

Auditoram būs jāizpēta, vai darba procesā AIP rīcība ir bijusi tiesiska un nav pretrunā ar darba uzdevumu. Auditors pētīs, vai veiktais darbs, piemēram, pieeja, darba organizācija, resursi, ir bijis adekvāts un kvalitatīvs, kas ļauj izdarīt pētījumā norādītos secinājumus vai pretēji – liek tos apšaubīt.

Jau vēstīts, ka IZM pirms kāda laika nākusi klajā ar savu studiju programmu izvērtējumu, kas balstīts uz iepriekš AIP koordinētā pētījuma datiem. Ministrija par nekvalitatīvām studiju programmām atzina trīs reizes vairāk programmu. Alternatīvā izvērtējuma rezultātus apšaubīja vairākas augstskolas un pieprasīja Ķīļa demisiju. Savukārt Ķīlis paziņojis, ka ir aizdomas, ka daļa no AIP koordinētā projekta rezultātiem varētu būt viltoti, tāpēc nepieciešams audits.

Studiju programmas tiks vērtētas Eiropas Sociālā fonda projekta “Augstākās izglītības studiju programmu izvērtēšana un priekšlikumi kvalitātes paaugstināšanai” ietvaros.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+