×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
30. decembris, 2014
Drukāt

“Air Asia” lidmašīnas meklēšanas rajonā Indonēzijā atrod 40 bojāgājušos un atlūzas

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Indiešu smilšu skulptūru mākslinieks Sudarsans Patnaiks izveidojis piemiņas vietu pazudušajai lidmašīnai.

Indonēzijā Javas jūrā, kur tiek meklēta svētdien pazudusī zemo cenu aviosabiedrības “Air Asia” pasažieru lidmašīna ar 162 cilvēkiem, otrdien no ūdens izvilkti vairāk nekā 40 bojāgājušie, paziņoja Indonēzijas jūras spēku pārstāvis.

“Pamatojoties uz jūras spēku radio saņemto informāciju, tiek vēstīts, ka militārais kuģis “Bung Tomo” ir izvilcis 40 līķus, un to skaits aug. Viņi pašlaik ir ļoti noslogoti,” par jūras spēku darbu sacīja to pārstāvis Manahans Simorangkirs.

Iepriekš tika vēstīts, ka ūdenī ir pamanītas cilvēku mirstīgās atliekas bez glābšanas vestēm un šīs lidmašīnas atlūzas.

Bojāgājušos, kas nebija uzvilkuši glābšanas vestes, atrada un sāka izcelt no ūdens Indonēzijas karakuģa apkalpe.

Dažas stundas pirms tam tika ziņots, ka no gaisa ir pamanīti dažādi priekšmeti, kas atgādina lidmašīnas durvis, ārkārtas evakuācijas trapu un citas lietas. Indonēzijas civilās aviācijas dienests apstiprināja, ka šie priekšmeti tiešām ir lidmašīnas atlūzas.

Ziņu aģentūras AFP fotogrāfs sacīja, ka lidojumā virs šī rajona redzējis jūrā objektus, kas bijuši līdzīgi glābšanas plostam, glābšanas vestēm un garām oranžām caurulēm.

“Mēs pamanījām apmēram 10 lielus objektus un daudz nelielu baltas krāsas objektu, kurus nevarējām nofotografēt,” reportieriem pavēstīja Indonēzijas gaisa spēku amatpersona Aguss Dvi Putranto.

“Tie atrodas 10 kilometrus no vietas, kur lidmašīna pēdējoreiz tika uztverta ar radaru,” viņš sacīja.

Putranto parādīja 10 objektu fotogrāfijas, kas atgādināja lidmašīnas durvis, ārkārtas evakuācijas trapu un kvadrātisku kastei līdzīgu priekšmetu.

Jau ziņots, ka “Air Asia” lidmašīna “Airbus A320-200″svētdienas rītā pazuda virs Javas jūras stundu pēc tam, kad tā bija pacēlusies no Surabajas lidostas Indonēzijā un devusies uz Singapūru. Drīz pēc pacelšanās apkalpe lūgusi atļauju lidot lielākā augstumā nekā paredzēts lidojuma plānā, lai izvairītos no sliktiem laika apstākļiem.

No lidmašīnā esošajiem cilvēkiem 156 bija Indonēzijas, trīs Dienvidkorejas, viens Francijas, viens Malaizijas un viens Singapūras pilsonis.

Pazudusī lidmašīna pieder Malaizijas zemo cenu aviosabiedrības “AirAsia” meitasuzņēmumam “AirAsia Indonesia”.

Lidmašīnā bija 155 pasažieri, tai skaitā 138 pieaugušie, 16 bērni un viens zīdainis, kā arī divi piloti un pieci stjuarti. Lidmašīnas otrais pilots bija Francijas pilsonis.

Meklēšana tiek koncentrēta Javas jūras ūdeņos ap Bangkas un Belitungas salām, kuras atrodas starp Sumatru un Kalimantānu (Borneo). Tajā piedalās Austrālijas, Dienvidkorejas, Indonēzijas, Malaizijas un Singapūras kuģi un lidmašīnas. ASV ir nolēmušas nosūtīt turp eskadras mīnukuģi “Sampson”, lai palīdzētu meklēšanā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+