×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
17. novembris, 2015
Drukāt

Lēmumus par “airBaltic” pieņem bez “atslēgas” ministriem (8)

Eiropas komandu šaha čempionāta fotoEiropas komandu šaha čempionāta foto

Kamēr pārējie valdības locekļi lemj par 80 miljonu aizdevumu aviokompānijai "Air Baltic", ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola aizstāv Latvijas karoga krāsas Eiropas komandu šaha čempionātā Islandē.

Būtiskos lēmumus par valsts finansējuma piešķiršanu aviokompānijai “Air Baltic” valdība pieņem bez ministriem, kuriem šajā jautājumā varētu būt visvairāk kas sakāms.

Ministru kabinets vakar ārkārtas sēdē atbalstīja apjomīgākos nākamā gada budžeta projekta grozījumus – priekšlikumu aizdot nacionālajai aviokompānijai “Air Baltic” 80 miljonus eiro no Valsts kases. Par aviokompānijas investora piesaisti un kompānijas pamatkapitāla palielināšanu valdība lems arī šodien.

Šos būtiskos lēmumus gan valdība lemj nepilnā sastāvā, turklāt trūkst tieši to valdības locekļu, kuru nozarēm šis jautājums ir īpaši būtisks. Demisionējušais satiksmes ministrs Anrijs Matīss (“Vienotība”) atgriezies Saeimā un viņu valdības sēdēs aizstāj iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, kuram jau pietiek rūpju ar bēgļu un drošības jautājumiem, lai vēl lauzītu galvu par “Air Baltic” nedienām. Savukārt ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) no 6. līdz 22. novembrim atrodas atvaļinājumā un Latvijas šaha izlases sastāvā devusies uz Eiropas čempionātu Islandē. “Eiropas komandu čempionāts un atvaļinājums tika plānots jau sen. Tās ir gada svarīgākās sacensības,” īsziņā paskaidroja ministre. Mūsu dāmu komandai Islandē pagaidām klājas diezgan cienījami – pirmajā cīņā piektdien viņas piekāpās Armēnijai, sestdien pārliecinoši uzveica mājinieces, bet svētdien pārspēja Azerbaidžānas komandu. Ar divām uzvarām trīs mačos Latvijas sieviešu izlase kopvērtējumā šobrīd ieņem desmito pozīciju.

Vakardienas MK sēdi neapmeklēja arī ārlietu ministrs Edgars Rinkevičs (“Vienotība”) un zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS), kuri abi devušies uz Briseli. Viņus aizstāja attiecīgi Raimonds Bergmanis (ZZS) un veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS).

Tikmēr Finanšu ministrs Jānis Reirs (“Vienotība”) valdības sēdes apmeklē pat par spīti slimībai. Kaut arī ministrs oficiāli joprojām atrodas “uz slimības lapas”, viņš vakar apmeklēja MK ārkārtas sēdi un šodien plāno piedalīties arī kārtējā valdības sēdē.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Nu gan laiž… Viena afēra pēc otras. Kad beidzot sāksiet valsti vadīt, Ostapi Benderi?

 2. Prātam neaptverami! Kas notiek augstākajā valsts pārvaldē? Vai tad Straujuma viena nesīs atbildību, ja nacionālā aviokompānija aizies pa pieskari vai nonāks nepareizās rokās? Vai viņa nesīs atbildību atlaistā satiksmes ministra vietā??

 3. Kā tas var būt ka ministre neiet uz darbu bet spēlē šahu?

 4. Ko neizdarīsi par miljonu? Reirs ir pārkāpis LR likumus, viņam nekavējoties jāslēdz slimības lapa vai jāpārbauda viņa rīcībspēja- pieskaitāmība. šādu ministru kabineta rīcību sauc par valsts nodevību, mēs valsts aizsardzībai tērējam 100 miljonus, tai pašā laikā piesaistām valsts strātēģiskos uzņēmumos valsts drošību apdraudošus investorus. Kas pārvalda mūsu valsti, Prudentija vai vēl kāds neredzams spēks…….

 5. Skaties tanti un kā ēnu redzi Godmani naktī pie PAREX ?

 6. Nāk prātā tā Čikāgas piecīšu dziesmiņa, kur tautiešiem tiek piedāvāta iespēja vadīt trimdas latviešu politisko dzīvi:
  “Ak, nē, nevarēšu vis,
  Es savā bridža klubā esmu priekšsēdis
  Man jārīko lielais turnaments,
  Kas cits rīkos, ja ne prezidents….”
  Nu kas gan ir nieka 80 miljoni no valsts naudas pret iespēju paspēlēt šahu čempionātā?! It īpaši vēl,ja tā dalība pie lemšanas par miljoniem tāpat neko nemaina. Viss jau ir sen aizkulisēs sarunāts un izlemts. Latvijas izlaupītāji un izsaimniekotāji rullē ar augošu sajūsmu!

 7. Vārds būtu jāsaka preiziodentam.

 8. Imitacija kipučej ģēlaķeļnosķi …
  “Augstākie”(“vienlīdzīgākie”) spēki sen visu nolēmuši.
  Te tikai spēlē balagānu !

Draugiem Facebook Twitter Google+