Ekonomika
Bizness

airBaltic aizvadījusi spēcīgāko vasaru pastāvēšanas vēsturē0


Lidsabiedrības “airBaltic” lidmašīna
Lidsabiedrības “airBaltic” lidmašīna
Publicitātes foto

Latvijas lidsabiedrība “airBaltic” 2018. gada pirmajos astoņos mēnešos kopumā pārvadājusi 2 770 047 pasažierus jeb par 18% vairāk nekā šajā periodā pērn uz galamērķiem lidsabiedrības maršrutu tīklā Eiropā, Skandināvijā, Krievijā, NVS un Tuvajos Austrumos, portālam “LA.lv” pastāstīja “airBaltic” pārstāvji.

2018. gada augustā “airBaltic” pārvadāja 440 562 pasažierus jeb par 14% vairāk nekā šajā periodā pagājušajā gadā. Papildus tam šajā vasaras sezonā “airBaltic” pārvadāja par 18% vairāk pasažieru nekā pērn, uzstādot jaunu šī perioda rekordu.

“airBaltic” izpilddirektors Martins Gauss norāda, ka šī bija spēcīgākā vasaras sezona lidsabiedrības vēsturē, veiksmīgi turpinot kompānijas ilgtspējīgas izaugsmes ceļu.

“Veicot vairāk lidojumu uz dažādiem galamērķiem, mēs joprojām tiecamies sasniegt pasaules līmeņa klases mērķus uzņēmuma iekšienē – gan attiecībā uz punktualitāti, gan regularitāti,” uzsvēra Gauss.

2018. gada pirmajos astoņos mēnešos “airBaltic” veica 37 186 lidojumus. Augustā lidsabiedrība veikusi 5 341 lidojumus, kas ir par 11% vairāk, salīdzinot ar to pašu periodu pērn.

Vietu piepildījums lidmašīnās 2018. gada pirmajos astoņos mēnešos bija 77%, bet šī gada augustā – 84%.

“airBaltic” lidojumu 15 minūšu punktualitātes rādītājs pirmajos astoņos 2018. gada mēnešos sasniedza 86%. Tas nozīmē, ka vairāk nekā 86 no 100 “airBaltic” reisiem izlidoja plānotajā laikā vai ar ne vairāk kā 15 minūšu aizkavēšanos. Tikai mazāk nekā 2% reisu aizkavējās vairāk par stundu.

Saistītie raksti

“airBaltic” nodrošina lidojumus uz vairāk nekā 70 galamērķiem no Rīgas, Tallinas un Viļņas, piedāvājot ērtus savienojumus no Rīgas uz plašo galamērķu klāstu lidsabiedrības maršrutu tīklā Eiropā, Skandināvijā, NVS un Tuvajos Austrumos.

2019. gada vasarā “airBaltic” savam maršrutu tīklam pievienos trīs jaunus galamērķus no Tallinas uz Malagu, Briseli un Kopenhāgenu, kā arī uzsāks tiešos lidojumus no Rīgas uz Štutgarti.

LA.lv