Latvijā
Sabiedrība

“airBaltic” atteicis vietu lidmašīnā smagi slimam zēnam mājupceļā pēc operācijas Minhenē 7


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto-LETA

Kompānija “airBaltic” atteikusi vietu lidmašīnā smagi slimam zēnam. Bērnam par saziedotiem līdzekļiem Minhenē tika veikta operācija, taču atpakaļceļā viņš netika ielaists mūsu nacionālās lidsabiedrības lidmašīnā, vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Kā redakcijai pastāstīja tuva ģimenes draudzene, vecmāmiņa ar mazbērnu, kuram ir invaliditāte, lidojusi uz Minheni, lai veiktu sarežģītu kāju operāciju. Saziedot līdzekļus operācijai un noorganizēt braucienu palīdzējusi organizācija ziedot.lv. Par laimi, operācija noritējusi veiksmīgi, tikai abas kājiņas puisēnam uz laiku tika ieģipsētas.

Pagājušajā nedēļā vecmāmiņai ar mazbērnu no Minhenes bija jāatgriežas Rīgā. Lidojumam tika izvēlēta nacionālā aviokompānija “airBaltic”. Liels bija vecmāmiņas pārsteigums, kad pilots esot atteicies viņus pārvest, jo bērnam ir ieģipsētas kājas. Ome ar bērnu bija spiesti palikt lidostā Minhenē.

Ģimene norāda, ka biļetes bija iegādātas laikus, uzrādīts arī, ka būs ratiņkrēsls, norādīti tika arī tā izmēri. Aviokompānija nebija uzdevusi nekādus papildu jautājumus, ka nepieciešami vēl kādi dokumenti vai izziņas no slimnīcas.

Lidsabiedrības “airBaltic” pārstāvji, sazinoties ar raidījuma redakciju, ir snieguši šādu skaidrojumu:

“airBaltic” bija informēta par to, ka reisā BT224 no Minhenes uz Rīgu minētais pasažieris ceļos ratiņkrēslā. Kad pasažieris tika nogādāts uz reisu, lidostas pārstāvji un lidsabiedrības apkalpe konstatēja, ka viņa stāvoklis nav atbilstošs, lai droši transportētu uz plānoto galamērķi.

Lidsabiedrības rīcībā nebija informācijas par to, ka pasažierim ir veikta operācija un viņa veselības stāvoklis neatļauj pārvietošanos sēdus pozīcijā.

Pasažieru transportēšana guļus vai pussēdus stāvoklī tehniski nav iespējama “airBaltic” lidmašīnās, kā arī var apdraudēt un pasliktināt pasažiera veselības stāvokli, līdz ar to tika atteikta iekāpšana.

Pasažieru transportēšana ar gaisa kuģi pēc nopietnas operācijas veikšanas ir iepriekš jāsaskaņo ar ārstu, lai saņemtu atbilstošu izziņu, ka konkrētā persona var droši lidot.

LA.lv