Mobilā versija
Brīdinājums +0.7°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
18. jūlijs, 2014
Drukāt

“airBaltic”: Austrumukrainas gaisa telpai pāri nelidojam; reisu kavēšanās nav plānota

Foto: LETAFoto: LETA

Šobrīd Austrumukrainas gaisa telpa ir slēgta, un Latvijas nacionālās lidsabiedrības “airBaltic” lidmašīnas tai pāri nelido, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja kompānijā.

Lidsabiedrībā uzsver, ka patlaban visi reisi notiek pēc saraksta un kavēšanās nav plānota. “Ja tāda būs, informēsim dienas gaitā,” uzsver kompānijā.

Lidostā “Rīga” savukārt skaidroja, ka no rīta situācija bijusi ikdienišķa, pasažieri nav izrādījuši satraukumu, arī masveida atteikšanās no biļetēm nav novērota. Zvanot uz lidostas informatīvo tālruni, dažiem pasažieriem gan esot bijuši jautājumi, vai konkrētais reiss nešķērsos Ukrainas teritoriju, taču šādu informāciju var sniegt katras konkrētas lidsabiedrības pārstāvji.

Lidostas pārstāvji arī aicina sekot līdzi informācijai lidostas mājaslapā, kur tiek sniegtas jaunākās ziņas par konkrētiem reisiem. Tāpat lidostā atgādina, ka, ņemot vērā aktīvo ceļošanas sezonu un Pasaules koru olimpiādes dalībnieku došanos prom, ceļotājiem vajadzētu lidostā ierasties laikus. Īpaši saspringta situācija solās būt šīs nedēļas nogalē.

Kā ziņots, “Malaysia Airlines” pasažieru lidmašīna, kas no Amsterdamas devās uz Kualalumpuru, ceturtdien tika notriekta virs Ukrainas austrumiem, nogalinot 298 cilvēkus, kas tajā atradās.

Lidmašīnu notriekuši promaskaviskie kaujinieki, apliecināja Ukrainas valdība.

Arī Civilās aviācijas aģentūras vadītājs Māris Gorodcovs norādīja, ka, ja tādā augstumā, kurā lidoja šī lidmašīna, notiktu tehniska kļūme, lidmašīnas apkalpe būtu paspējusi ziņot dispečeriem, pirms lidmašīna nogāztos.

Viņš piebilda, ka Latvijas lidsabiedrības “airBaltic” vadība šorīt agri no rīta informējusi, ka veikti papildu pasākumi, lai garantētu drošību lidojumos uz Ukrainu. Gorodcovs piebilda, ka plašāk par šiem pasākumiem jājautā lidsabiedrībai.

Savukārt Ukraina noteikusi stingrākus ierobežojumus virs karadarbības zonas, un lidojumi pa ierastajām trasēm nav iespējami, teica Gorodcovs.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+