Ekonomika
Bizness

“airBaltic” grandiozi plāni: iepirks vairākas CS300 Bombardier lidmašīnas3


Ilustratīvs foto. Rīgas lidostā jaunais CS300 Bombardier, 2018.
Ilustratīvs foto. Rīgas lidostā jaunais CS300 Bombardier, 2018.
Foto – LETA/Zane Bitere

“AirBaltic” kļūs par viena lidaparāta lidsabiedrību. Jaunais stratēģiskais plāns “Destination 2025” paredz, ka līdz 2025.gadam lidsabiedrības flotē būs līdz 80 CS300 sērijas lidaparātu, ieskaitot jau šobrīd lidsabiedrības rīcībā esošās lidmašīnas. Tas nozīmēs investīcijas līdz teju 6 miljardiem ASV dolāru, ko kompānija nodrošinās no pašu resursiem vai ņemot kredītu.

Kā apstiprināja “AirBaltic” šefs Martins Gauss un satiksmes ministrs Uldis Augulis, tad no valsts nauda netiks prasīta. Esošos “Boeing” lidaparātus kompānija izpārdos.

Jaunais plāns paredz būtiski palielināt kompānijas pilotu un kopējo darbinieku skaitu, kas būs nepieciešams, lai apkalpotu visu floti. Plānots celt arī īpašu angāru, taču kompānijas vadība vēl domā, kur tam būtu pateicīgākā vieta.

Saistītie raksti

Savukārt, runājot par investoru piesaisti, U. Augulis norādīja, ka kompānija par katru cenu nedomā piesaistīt pirmo interesentu, ņemot vērā, ka kompānija ir tik spēcīga, ka spēj izpildīt jauno plānu arī bez papildu investora. Meklējumi turpinās, taču tas šobrīd neesot dienaskārtības pirmais punkts.

Tāpat pērn būtiski uzlabojušies kompānijas finanšu rādītāji. Apgrozījums un pārvadāto pasažieru skaits pieaudzis par 22%. Apgrozījums sasniedzis 347,7 miljonus eiro, bet pārvadāti 3,5 miljoni cilvēku. Peļņa savukārt pieaugusi par 301%, sasniedzot 4,6 miljonus.

LA.lv