×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
21. jūlijs, 2014
Drukāt

“airBaltic” kā maksājuma līdzekli sākusi pieņemt virtuālo naudu “Bitcoin” (2)

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Latvijas nacionālā aviokompānija “airBaltic” kā maksājuma līdzekli sākusi pieņemt virtuālo naudu “Bticoin”, liecina uzņēmuma ieraksts mikroemuāru vietnē “twitter”.

“Bitcoin” ir vienādranga apmaksas sistēma un digitālā nauda, kas ir balstīta uz atvērtā pirmkoda protokolu. To centralizēti nekontrolē neviena institūcija.

Finanšu un un kapitāla tirgus komisija iepriekš ieteikusi neizmantot “Bitcoin”, veicot dažādus virtuālās valūtas darījumus, jo tas nav drošs un legāls maksāšanas līdzeklis – patērētāju tiesības nekādi netiek aizsargātas.

Tāpat daudzu valstu centrālās bankas ir ieteikušas neizmantot “Bitcoin” to nenoregulētā statusa un strauji svārstīgās vērtības dēļ.

“airBaltic” apkalpo vairāk nekā 60 galamērķu no savas mītnes bāzes Rīgā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Šodien 1 bitcoin =~ USD 11 000 Atbildēt

    ” tas nav drošs un legāls maksāšanas līdzeklis”

    Nepareizi. Drošs tas nav – fakts. Taču legāls tas ir. Pašas Latvijas Bankas vārdiem, tas “ir līgumisks, nevis likumisks” maksāšanas līdzeklis. Proti, ja puses vienojas, to var droši izmantot kā sirds vēlas, taču nevienam nav pienākuma to pieņemt. Tik pat labi var norēķināties pastmarkās vai zaptes burkās.

    Bitcoin pluss ir teorētiskā iespēja iztikt bez bankām un norēķināties tieši, taču ja vēlas pirkt vai pārdot bitcoin par EUR, tāpat ir jāizmanto mainītavas, kas paņem savu vilka procentu par pakalpojumiem, un kuras kontrolē un arvien vairāk vēlas kontrolēt valsts.

    Turklāt pakāst visus bitcoinus uzreiz ir elementāri, milzum iemeslu pēc, gan savas, gan citu vainas dēļ.

  2. Interneta veikals Bitshop.lv arī pieņem Bitcoin

Draugiem Facebook Twitter Google+