Ekonomika
Bizness

“airBaltic” maijā tiks pie četrām apmācību lidmašīnām0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto-LETA

Latvijas lidsabiedrība “airBaltic” Pilotu akadēmijas “airBaltic Training” vajadzībām pasūtījusi četras “Diamond Aircraft” apmācību lidmašīnas, aģentūru LETA informēja lidsabiedrības pārstāvji.

Trīs no pasūtītajām ir viena dzinēja “DA40 NG” apmācību lidmašīnas un viena ir divu dzinēju “DA42-VI” apmācību lidmašīna. Noslēgtais līgums paredz “airBaltic Training” iespēju no “Diamond Aircraft” iegādāties vēl 11 lidmašīnas. Papildus tam “airBaltic Training” pasūtījusi arī “Diamond Simulation” lidošanas apmācības simulatoru.

“airBaltic” pārstāve Alise Briede atklāja, ka pirmo četru apmācības lidmašīnu un simulatora iegādes izmaksas būs vairāk nekā divi miljoni eiro, kas ir daļa no iepriekš aplēstajiem vairāk nekā pieciem miljoniem eiro, ko kopumā paredzēts investēt “airBaltic Training” izveidē.

Plānots, ka lidmašīnu piegāde tiks sākta 2018.gada maijā.

“airBaltic Training” izpilddirektors Vilmants Mažons norādīja, ka akadēmija kopš pagājušā gada decembra saņēmusi vairāk nekā 200 pieteikumu, no kuriem tiks izraudzīta pirmā klase ar 12 studentiem. Teorētiskā apmācība sāksies martā, bet pēc aptuveni trīs mēnešiem studentiem būs iespēja izmantot vienu no pilnīgi jaunajiem apmācību lidaparātiem.

Kā ziņots, “airBaltic” investē vairāk nekā piecus miljonus eiro Pilotu akadēmijā, kurā bez priekšzināšanām par attiecīgo jomu kandidāti varēs iegūt nepieciešamo sertifikāciju darbam par komercpilotu. Akadēmija tiek veidota uz esošās “airBaltic” mācību organizācijas bāzes.

2010.gadā dibinātais “airBaltic” meitasuzņēmums “airBaltic Training” 2016.gadā strādāja ar 2,993 miljonu eiro apgrozījumu un guva 303 352 eiro peļņu.

“airBaltic” nodrošina tiešos lidojumus no Rīgas uz vairāk nekā 60 galamērķiem, piedāvājot savienojumus uz galamērķiem lidsabiedrības maršrutu tīklā Skandināvijā, Eiropā, Krievijā, NVS un Tuvajos Austrumos. Papildus tam “airBaltic” piedāvā tiešos lidojumus no Tallinas un Viļņas.

“Diamond Aircraft” ir uzņēmums, kas lidojumu apmācības institūcijām piedāvā viena un divu dzinēju lidmašīnu klāstu, kā arī “Diamond Simulation” lidojumu apmācības ierīces un ar tām saistītus apkopes pakalpojumus un pilotu apmācību. Uzņēmums 1981.gadā dibināts Austrijā.

LA.lv