Mobilā versija
+1.8°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
4. februāris, 2016
Drukāt

VIDEO: “airBaltic” stratēģiskais investors varētu būt arī “Bombardier” (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Pēc līguma noslēgšanas ar “airBaltic” finanšu investoru tiks meklēts stratēģiskais investors, un tāds varētu būt Kanādas lidmašīnu ražotājs “Bombardier”, kas aviosabiedrībai piegādās jaunās lidmašīnas. Tā ceturtdien intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” pieļāva pašreizējais labklājības ministrs, topošais satiksmes ministrs Uldis Augulis (ZZS).

Viņš teica, ka tas ir apspriests slēgtajās sēdēs un šādas sarunas jau ir bijušas.

“Tā ir vai nu liela starptautiska aviokompānija, līdzīgi kā savulaik bija Skandināvijas aviosabiedrība “SAS”, vai arī lidmašīnu ražotājs, ideālā gadījumā tas būtu tas pats “Bombardier”, no kā “airBaltic” plāno pirkt lidmašīnas,” intervijā teica Augulis.

Komentējot “Bombardier” finanšu situāciju, ministrs norādīja, ka Kanādas valdība ir pietiekami daudz investējusi kompānijā, lai to noturētu un tā attīstītos. Savukārt vērtējot “Bombardier” lidmašīnu piegādes kavēšanos “airBaltic”, viņš norādīja, ka pats arī gribētu, lai lidmašīnas ir drošas un ar tām varētu droši lidot.

Pēc Auguļa teiktā, līguma noslēgšana ar Vācijas investoru Ralfu Dīteru Montāgu-Girmesu un valsts aizdevums nodrošinās to, ka “airBaltic” pašu kapitāls ir pozitīvs, lai kompānija varētu īstenot savu biznesa plānu un veiksmīgi attīstīties. Bet ar šo process neapstāsies, un tiks meklēts stratēģiskais investors.

Šim investoram tiks izstrādāts piedāvājums. “Ja tā ir aviokompānija, tas ir cits stāsts, ja tas ir ražotājs, tad ir cits stasts – vai nāk ar investīciju un šī investīcija ir lidmašīnas, vai arī naudas veidā. Ir jāvērtē, kādas iespējas būs,” savu pozīciju skaidroja Augulis.

Kanādas lidmašīnu un vilcienu ražotājam “Bombardier” radušās grūtības, izstrādājot jaunās “CSeries” lidmašīnas – izstrāde aizkavējusies par vairākiem gadiem un ievērojami pārsniegusi paredzētos izdevumus. “Bombardier” pērn arī ziņoja par darbinieku atlaišanu, skaidrojot to ar ražošanas apjomu samazināšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Protams Kanāda un paši Bombardier! Viņus vajag, kā partnerus! Bet pats Galvenais Latvijai/ airBaltic vajag Finansiālo drošību, Investoru drošību, atbalstu! Un varbūt Kanādā mūs ieraudzīs kāds cits Investors Milzenis! Šī te, Vācieša vietā! Lai Dievs stāv klāt airBaltic attīstībai!

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+