×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
28. marts, 2012
Drukāt

“airBaltic” sūdzēs tiesā Fliku par nodarītajiem zaudējumiem

airbaltic_gaisa

Latvijas nacionālā aviokompānija “airBaltic” trešdien akcionāru sapulcē pieņēma lēmumu par prasības iesniegšanu pret “airBaltic” bijušo prezidentu Bertoltu Fliku par lidsabiedrībai nodarītajiem zaudējumiem, aģentūru BNS informēja Satiksmes ministrijas (SM) Komunikācijas nodaļā.

Prasības iesniegšana pret Fliku bija vienīgais jautājums “airBaltic” akcionāru sapulces darba kārtībā.

SM gan pagaidām plašāku informāciju par šo tiesvedību nesniedz. Ministrijas valsts sekretārs Anrijs Matīss aģentūrai BNS pavēstīja, ka piedzenamo zaudējumu summa tiks precizēta un paziņota sabiedrībai tad, kad prasība tiks iesniegta tiesā. Viņš arī piebilda, ka zaudējumi “airBaltic” radušies dažādos veidos.

Matīss pieļāva, ka prasības tiks iesniegtas vairākās tiesās un tas varētu notikt divu nedēļu līdz viena mēneša laikā atkarībā no tā, cik ātri izdosies sagatavot dokumentus.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka SM 2011.gada 30.novembrī iegādājās Flikam daļēji īpašumā esošajām “Baltijas Aviācijas sistēmām” (BAS) piederošos 47,2% lidsabiedrības akciju. Akcijas tika iegādātas par to nominālvērtību – 224 453 latiem. Tādējādi valsts kļuva par 99,8% “airBaltic” akciju īpašnieci. “Latvijas Krājbankai” ieķīlātās akcijas ministrija iegādājās uz pirmpirkuma tiesību pamata. Savukārt BAS īpašumā, pēc SM sniegtās informācijas, joprojām ir viena “airBaltic” akcija. Fliks šo darījumu jau apstrīdējis tiesā.

Pērn saasinājās nesaskaņas starp “airBaltic” akcionāriem, bet oktobrī Fliks paziņoja, ka atkāpjas no “airBaltic” prezidenta amata.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+