Ekonomika

“Airbus” vienojas par partnerattiecībām ar “Bombardier” 0

Foto – Timurs Subhankulovs

Eiropas aviobūves uzņēmums “Airbus” paziņojis, ka iegūs vairākuma akciju daļu Kanādas lidmašīnu un vilcienu ražošanas kompānijas “Bombardier” “CSeries” lidaparātu programmā, ņemot vērā “Bombardier” tarifu nedienas ASV.

Šāda vienošanās panākta pēc tam, kad ASV noteica 220% kompensācijas nodevu, kā arī 80% antidempinga nodokli “Bombardier CS100” un “CS300” lidaparātiem, kas tiek importēti Savienotajās Valstīs.

Šīs nodevas noteiktas saistībā ar ASV aviobūves kompānijas “Boeing” paustajām sūdzībām. ASV Tirdzniecības ministrija nolēmusi, ka “Bombardier” ir guvis negodīgu priekšrocību no valsts subsīdijām, pārdodot lidmašīnas ASV aviokompānijai “Delta Airlines” zem ražošanas izmaksām
Vienošanās starp “Airbus” un “Bombardier” nodrošinās iespēju ievērojami samazināt “CSeries” lidaparātu ražošanas izmaksas un izmantot “Airbus” starptautisko klātbūtni tirdzniecības veicināšanai, norāda abi uzņēmumi.

“Airbus” iegūs aptuveni 50,1% uzņēmuma CSALP akciju. CSALP pārvalda “CSeries” lidaparātu programmu, bet “Bombardier” piederēs 31% un “Investissement Quebec holding” – 19% kompānijas akciju.

Iespējama “Airbus” un “Bombardier” vienošanās jau tikusi aplūkota arī iepriekš, taču pārrunas pirms diviem gadiem nonāca strupceļā un šī iecere tika atcelta.

Latvijas lidsabiedrība “airBaltic” ir noslēgusi līgumu par 20 “CS300” sērijas lidmašīnu piegādi, kļūstot par pirmo lidsabiedrība pasaulē, kas saņēma un sāka lidojumus ar šīs sērijas lidmašīnām.

“airBaltic” augustā saņēma septīto no 20 pasūtītajām “CS300” lidmašīnām. Paredzēts, ka līdz gada beigām lidsabiedrības flotē būs kopumā astoņi “CS300” gaisa kuģi. Savukārt atlikušās lidmašīnas plānots saņemt līdz 2019.gada beigām.

LA.lv