×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
17. maijs, 2012
Drukāt

Airētāji olimpisko kvotu nepapildina, pludmales volejbolistes paliek tukšā

Pēc Londonas Olimpiādes pēdējo kvalifikācijas sacensību kanoe un smaiļošanā noslēguma ceturtdien kļuva zināms, ka šajos sporta veidos Latvijas pārstāvniecība nekļūs lielāka. Tāpat izredzes kvalificēties olimpiskajām spēlēm zaudēja Latvijas sieviešu pludmales volejbolistes.

Londonas spēlēs no Latvijas sportistiem startēs vienīgi smaiļotāju divnieks Krists Straume un Aleksejs Rumjancevs, kuri kvalificējās, izcīnot sesto vietu pagājušā gada pasaules čempionātā 200 metru distancē.

Pēdējās kvalifikācijas sacensībās vairāki Latvijas sportisti spēja sasniegt finālu, bet nepietuvojās labākajiem sportistiem. Finālā 200 metru distancē kanoe iekļuva Romāns Astapovs, tomēr izšķirošajā braucienā viņš ierindojās sestajā vietā. No šīs disciplīnas Olimpiādei kvalificējās divi labākie braucēji, līdz kuriem Astapovam pietrūka nedaudz vairāk nekā divu sekunžu.

Tāpat finālam 1000 metru distancē bija kvalificējies arī Latvijas kanoe divnieks Gatis Pranks un Antons Knesis, kuri izšķirošajā braucienā palika astotajā vietā starp deviņiem sportistiem. No šīs distances uz Londonu brauks tikai labākais pāris.

Iepriekš ceturtdien Pranks piedalījās arī 1000 metru individuālo sacensību finālā, kurā ieņēma piekto vietu.

Savukārt Latvijas smaiļotāji ceturtdien netika tālāk par pusfinālu – 200 metros vīriešiem Mārtiņš Upītis ieņēma sesto vietu braucienā, sievietēm šādā pat distancē Digna Tuča palika astotā, bet 1000 metru distancē divniekiem Mārtiņš Veispals un Kristaps Zaļupe finišēja astotie pusfinālā.

 

Pludmales volejbolistes atvadās no cerībām

Latvijas sieviešu pludmales volejbolistes ceturtdien zaudēja Kontinentālās kausa izcīņas trešās – pusfināla – kārtas ceturtdaļfinālā, izstājoties no turpmākām sacensībām un zaudējot izredzes kvalificēties Londonas olimpiskajām spēlēm.

Ceturtdaļfinālā Latvijas volejbolistes Inguna Minusa un Inese Jursone, kā arī Anete Krastiņa un Jana Jaudzema spēkojas ar Polijas sportistēm, tomēr jau pēc pirmajām trijām cīņām nokļuvušas zaudētājos ar 0-3, un šis pārsvars vairs nav atspēlējams. Pirmajā duelī sacensībās ar piekto numuru izliktās Minusa/Jursone ar rezultātu 0-2 (16:21, 17:21) piekāpās Katažinai Kocjolekai un Karolinai Baranai, kuras izliktas ar 12.numuru. Savukārt nākamajā cīņā turnīrā ar sesto numuru izliktās Krastiņa/Jaudzema ar 0-2 (15:21, 7:21) zaudēja Kingai Kolosinskai/Monikai Bžostekai, kurām sacensībās ticis 11.numurs. Turpinājumā abi dueti mainījās pretiniecēm, bet zaudēja arī nākamajā cīņā, kad Minusa/Jursone ar 0-2 (18:21, 13:21) piekāpās Kolosinskai/Bžostekai. Līdz ar to sērijā Latvija nokļuvusi zaudētājos ar 0-3.

Summā uzvar komanda, kas pirmā izcīnīs trīs panākumus. Ja pēc četrām cīņām rezultāts būtu neizšķirts, tiktu aizvadīts “zelta sets” līdz 15 punktiem, kurā treneriem būtu iespējams izvēlēties divas spēcīgākās valsts sportistes.

Pusfinālā Polija spēkosies ar Čehiju, kas savā ceturtdaļfinālā izvirzījusies vadībā ar 3-0 pār Igauniju. No pusfināla kārtas tikai viena spēcīgākā komanda kvalificēsies Kontinentālā kausa finālturnīram, kas jūnijā notiks Maskavā.

Kā ziņots, turnīra otrajā – zonālajā – kārtā pagājušā gada vasarā Latvijas dāmu pārstāves Minusa un Jursone, kā arī Krista Kraskura un Sanda Ragožina ieņēma ceturto vietu.

Kā jau daudzos sporta veidos, arī pludmales volejbolā šogad galvenās sacensības būs Londonas olimpiskās spēles. Pēc pasaules čempionāta, kas noslēgsies 17.jūnijā, Londonas Olimpiādei būs kvalificējušies pa 16 FIVB ranga labākajiem duetiem vīriešu un sieviešu konkurencē, tomēr vienu valsti varēs pārstāvēt tikai pa diviem duetiem. Šobrīd FIVB olimpiskajā rangā Pļaviņš/Šmēdiņš, kā arī Samoilovs/Sorokins atrodas labāko 16 vidū, kamēr Minusa/Jursone ieņem vietu tālu aiz vēlamās, tāpēc starts Kontinentālajā kausā viņām bija pēdējā cerība.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+