Mobilā versija
Brīdinājums +27.6°C
Melānija, Imanta
Sestdiena, 19. augusts, 2017
6. marts, 2013
Drukāt

”Airītes” atdzimušas

Foto - Viesturs SprūdeFoto - Viesturs Sprūde

Šodien ar svinīgo brīdi Saldus novada Zirņu pagasta ”Airītēs” darbu atsāk pēc 2007. gada ugunsgrēka atjaunotais Oskara Kalpaka muzejs, kas ir Kara muzeja struktūrvienība.

 

1935. – 1936. gadā celtās un ugunsgrēkā daļēji bojātās guļbaļķu ēkas atjaunošana izmaksāja vairāk nekā 200 tūkstošu latu, kas segti no Aizsardzības ministrijas līdzekļiem, apdrošināšanas naudas un ziedojumiem. Kara muzeja direktore Aija Fleija uzsvēra, ka “Airītes” tagad ir daudz vairāk piemērotas muzeja ekspozīcijai un apmeklētāju uzņemšanai nekā pirms ugunsnelaimes. Pilnībā no jauna iekārtota siltumizolācija, apkures sistēma, elektroinstalācija un santehnika, namā paplašinātas durvju ailas un veikti citi iekšējās pārbūves darbi. Agrāk ekspozīcija atradās tikai vienā telpā, jo pārējās bija dzīvojamās istabas uzrauga ģimenei, tagad ekspozīcijai atvēlētas trīs telpas visā pirmajā stāvā.

 

Pievienot komentāru

Sapratu, ka te galvenais ir "stabilitāte" – Smiltēns izstājas no cīņas (5)Līdzšinējais “Vienotības” priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns nekandidēs uz partijas priekšsēdētāja amatu. Viņš pametīs partiju un arī “Vienotības” frakciju Saeimā.
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varā (1)Darba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+