Mobilā versija
Brīdinājums +1.8°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
6. marts, 2013
Drukāt

”Airītes” atdzimušas

Foto - Viesturs SprūdeFoto - Viesturs Sprūde

Šodien ar svinīgo brīdi Saldus novada Zirņu pagasta ”Airītēs” darbu atsāk pēc 2007. gada ugunsgrēka atjaunotais Oskara Kalpaka muzejs, kas ir Kara muzeja struktūrvienība.

 

1935. – 1936. gadā celtās un ugunsgrēkā daļēji bojātās guļbaļķu ēkas atjaunošana izmaksāja vairāk nekā 200 tūkstošu latu, kas segti no Aizsardzības ministrijas līdzekļiem, apdrošināšanas naudas un ziedojumiem. Kara muzeja direktore Aija Fleija uzsvēra, ka “Airītes” tagad ir daudz vairāk piemērotas muzeja ekspozīcijai un apmeklētāju uzņemšanai nekā pirms ugunsnelaimes. Pilnībā no jauna iekārtota siltumizolācija, apkures sistēma, elektroinstalācija un santehnika, namā paplašinātas durvju ailas un veikti citi iekšējās pārbūves darbi. Agrāk ekspozīcija atradās tikai vienā telpā, jo pārējās bija dzīvojamās istabas uzrauga ģimenei, tagad ekspozīcijai atvēlētas trīs telpas visā pirmajā stāvā.

 

Pievienot komentāru

Jūra atkāpjas: LA reportāža no Kolkas un Karostas (5)Papildināta. Aizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji steidza baudīt diezgan retu parādību piekrastē – jūras atkāpšanos tālu no ierastās krasta līnijas. Sestdien Kolkasragā veidojās interesanti
Draugiem Facebook Twitter Google+