Mobilā versija
+1.7°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
12. janvāris, 2015
Drukāt

“AirlineRatings.com”: drošākā aviokompānija pasaulē – Austrālijas “Qantas Airways”

Foto: shutterstockFoto: shutterstock

Austrālijas aviokompānija “Qantas Airways” atkal ir kļuvusi par pašu drošāko lidsabiedrību pasaulē, paziņoja interneta vietne “AirlineRatings.com”, kas pēta aviotransporta nozares drošību un kvalitāti.

Pārejās aviokompānijas, kas iekļuvušas drošāko desmitniekā, tiek norādītas alfabētiskā secībā: “Air New Zealand” (Jaunzēlande), “British Airways” (Lielbritānija), “Cathay Pacific Airways” (Honkonga), “Emirates” (Apvienotie Arābu Emirāti (AAE)), “Etihad Airways” (AAE), “EVA Air” (Taivāna), “Finnair” (Somija), “Lufthansa” (Vācija) un “Singapore Airlines” (Singapūra).

Vietnes eksperti norāda, ka šīs lidsabiedrības vienmēr ir vadošajās vietās lidojumu drošības jautājumos un jaunu lidmašīnu izmantošanā.

“AirlineRatings.com” vērtējums daļēji balstās uz Starptautiskās Gaisa transporta asociācijas (“International Air Transport Association” ) pārbaužu rezultātiem, avāriju statistikas un ASV Federālās civilās aviācijas pārvaldes (“Federal Aviation Administration”) Starptautiskās civilās aviācijas organizācijas (“International Civil Aviation Organization”) drošības pārbaužu slēdzieniem.

Šogad “AirlineRatings.com” publicēja arī sarakstu ar desmit drošākajām zemo cenu lidsabiedrībām, kurā alfabētiskā secībā ir “Aer Lingus” (Īrija), “Alaska Airlines” (ASV), “Icelandair” (Isalnde), “JetBlue” (ASV), “Jetstar” (Austrālija), “Kulula.com” (Dienvidāfrikas Republika(), “Monarch Airlines” (Lielbritānija), “Thomas Cook” (Lielbritānija), “TUIfly” (Vācija) un “Westjet” (Kanāda).

Kopumā pētījumā tika iekļautas 449 aviokompānijas. No tām 149 saņēma augstāko “AirlineRatings.com” drošības novērtējumu – septiņas zvaigznes. 50 lidsabiedrības saņēma trīs vai mazāk zvaigznes, tai skaitā četras aviokompānijas saņēmi tikai vienu zvaigzni: “Kam Air” (Afganistāna), “Nepal Airlines” (Nepāla), “SCAT” (Kazahstāna) un “Tara Air” (Nepāla).

Latvijas nacionālā aviokompānija “Air Baltic” ir saņēmusi piecas no septiņām zvaigznēm.

2014.gadā pasaules aviokompānijas pārvadāja rekordlielu skaitu pasažieru – 3,3 miljardus cilvēku 27 miljonos reisu. 21 aviokatastrofas rezultātā bojā aizgāja 986 cilvēki, kas ir augstāks rādītājs par pēdējās desmitgades vidējo.

Pievienot komentāru

Bērza finierkluču audzes atmaksāsiesVai tiesa, ka no bērza 35 gados iespējams iegūt finierklučus? JĀNIS STRENČU NOVADĀ
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Aptauja: Latvijā vairāk nekā 60% strādājošo nav apmierināti ar atalgojumuSaskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto aptauju Baltijas valstīs par atalgojuma atbilstību ieguldītajam darbam, Latvijā ir salīdzinoši visaugstākais darbinieku skaits, kas uzskata, ka saņem adekvātu atalgojumu pret ieguldīto darbu – 39% Latvijā, vairāk nekā 34% Igaunijā un mazliet virs 19% Lietuvā.
Draugiem Facebook Twitter Google+