Mobilā versija
+0.3°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
12. janvāris, 2015
Drukāt

“AirlineRatings.com”: drošākā aviokompānija pasaulē – Austrālijas “Qantas Airways”

Foto: shutterstockFoto: shutterstock

Austrālijas aviokompānija “Qantas Airways” atkal ir kļuvusi par pašu drošāko lidsabiedrību pasaulē, paziņoja interneta vietne “AirlineRatings.com”, kas pēta aviotransporta nozares drošību un kvalitāti.

Pārejās aviokompānijas, kas iekļuvušas drošāko desmitniekā, tiek norādītas alfabētiskā secībā: “Air New Zealand” (Jaunzēlande), “British Airways” (Lielbritānija), “Cathay Pacific Airways” (Honkonga), “Emirates” (Apvienotie Arābu Emirāti (AAE)), “Etihad Airways” (AAE), “EVA Air” (Taivāna), “Finnair” (Somija), “Lufthansa” (Vācija) un “Singapore Airlines” (Singapūra).

Vietnes eksperti norāda, ka šīs lidsabiedrības vienmēr ir vadošajās vietās lidojumu drošības jautājumos un jaunu lidmašīnu izmantošanā.

“AirlineRatings.com” vērtējums daļēji balstās uz Starptautiskās Gaisa transporta asociācijas (“International Air Transport Association” ) pārbaužu rezultātiem, avāriju statistikas un ASV Federālās civilās aviācijas pārvaldes (“Federal Aviation Administration”) Starptautiskās civilās aviācijas organizācijas (“International Civil Aviation Organization”) drošības pārbaužu slēdzieniem.

Šogad “AirlineRatings.com” publicēja arī sarakstu ar desmit drošākajām zemo cenu lidsabiedrībām, kurā alfabētiskā secībā ir “Aer Lingus” (Īrija), “Alaska Airlines” (ASV), “Icelandair” (Isalnde), “JetBlue” (ASV), “Jetstar” (Austrālija), “Kulula.com” (Dienvidāfrikas Republika(), “Monarch Airlines” (Lielbritānija), “Thomas Cook” (Lielbritānija), “TUIfly” (Vācija) un “Westjet” (Kanāda).

Kopumā pētījumā tika iekļautas 449 aviokompānijas. No tām 149 saņēma augstāko “AirlineRatings.com” drošības novērtējumu – septiņas zvaigznes. 50 lidsabiedrības saņēma trīs vai mazāk zvaigznes, tai skaitā četras aviokompānijas saņēmi tikai vienu zvaigzni: “Kam Air” (Afganistāna), “Nepal Airlines” (Nepāla), “SCAT” (Kazahstāna) un “Tara Air” (Nepāla).

Latvijas nacionālā aviokompānija “Air Baltic” ir saņēmusi piecas no septiņām zvaigznēm.

2014.gadā pasaules aviokompānijas pārvadāja rekordlielu skaitu pasažieru – 3,3 miljardus cilvēku 27 miljonos reisu. 21 aviokatastrofas rezultātā bojā aizgāja 986 cilvēki, kas ir augstāks rādītājs par pēdējās desmitgades vidējo.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (1)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+