×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
12. janvāris, 2015
Drukāt

“AirlineRatings.com”: drošākā aviokompānija pasaulē – Austrālijas “Qantas Airways”

Foto: shutterstockFoto: shutterstock

Austrālijas aviokompānija “Qantas Airways” atkal ir kļuvusi par pašu drošāko lidsabiedrību pasaulē, paziņoja interneta vietne “AirlineRatings.com”, kas pēta aviotransporta nozares drošību un kvalitāti.

Pārejās aviokompānijas, kas iekļuvušas drošāko desmitniekā, tiek norādītas alfabētiskā secībā: “Air New Zealand” (Jaunzēlande), “British Airways” (Lielbritānija), “Cathay Pacific Airways” (Honkonga), “Emirates” (Apvienotie Arābu Emirāti (AAE)), “Etihad Airways” (AAE), “EVA Air” (Taivāna), “Finnair” (Somija), “Lufthansa” (Vācija) un “Singapore Airlines” (Singapūra).

Vietnes eksperti norāda, ka šīs lidsabiedrības vienmēr ir vadošajās vietās lidojumu drošības jautājumos un jaunu lidmašīnu izmantošanā.

“AirlineRatings.com” vērtējums daļēji balstās uz Starptautiskās Gaisa transporta asociācijas (“International Air Transport Association” ) pārbaužu rezultātiem, avāriju statistikas un ASV Federālās civilās aviācijas pārvaldes (“Federal Aviation Administration”) Starptautiskās civilās aviācijas organizācijas (“International Civil Aviation Organization”) drošības pārbaužu slēdzieniem.

Šogad “AirlineRatings.com” publicēja arī sarakstu ar desmit drošākajām zemo cenu lidsabiedrībām, kurā alfabētiskā secībā ir “Aer Lingus” (Īrija), “Alaska Airlines” (ASV), “Icelandair” (Isalnde), “JetBlue” (ASV), “Jetstar” (Austrālija), “Kulula.com” (Dienvidāfrikas Republika(), “Monarch Airlines” (Lielbritānija), “Thomas Cook” (Lielbritānija), “TUIfly” (Vācija) un “Westjet” (Kanāda).

Kopumā pētījumā tika iekļautas 449 aviokompānijas. No tām 149 saņēma augstāko “AirlineRatings.com” drošības novērtējumu – septiņas zvaigznes. 50 lidsabiedrības saņēma trīs vai mazāk zvaigznes, tai skaitā četras aviokompānijas saņēmi tikai vienu zvaigzni: “Kam Air” (Afganistāna), “Nepal Airlines” (Nepāla), “SCAT” (Kazahstāna) un “Tara Air” (Nepāla).

Latvijas nacionālā aviokompānija “Air Baltic” ir saņēmusi piecas no septiņām zvaigznēm.

2014.gadā pasaules aviokompānijas pārvadāja rekordlielu skaitu pasažieru – 3,3 miljardus cilvēku 27 miljonos reisu. 21 aviokatastrofas rezultātā bojā aizgāja 986 cilvēki, kas ir augstāks rādītājs par pēdējās desmitgades vidējo.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+