×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
28. maijs, 2012
Drukāt

Aitas un loterijas (13)

loterija_leta

Jau vairāk nekā pusgadu mana sieva regulāri saņem piedāvājumus vinnēt 24 000 latu, auto un citus labumus, ja vien nopirks grāmatu par 22 latiem, lai gan tās vērtība nav lielāka par 10 latiem. Tā ik pa laikam sieva iekrīt vilinošajos piedāvājumos un burtiski nočiepj naudu kārtējās grāmatas iegādei jau no tā mazā ģimenes budžeta.

 

Tā ir visvienkāršākā afēra, kur katrs sīkums ir pārdomāts, lai iedarbotos uz cilvēka psihi. Kamēr būs aitas, būs arī cirpēji. Šie “cirpēji” ir SIA “RD Baltic” (Rīgā, Dzirnavu ielā 73-3). Kādēļ valsts pieļauj šādu cilvēku krāpšanu? Firmas uzrādītās it kā vinnējušās personas taču neeksistē! Vai šo loteriju kāds kontrolē? Lūdzu, noskaidrojiet, kad beidzot notiks solītā izloze un kad pārstās pienākt tādi sūtījumi ar grāmatu piedāvājumiem?
Kārlis Rīgā

 

Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) Patērētāju informēšanas un komunikāciju daļas vecākā konsultante Ilze Žunde skaidro, ka šajā gadījumā nepastāv ierobežojumi piedāvātas preces vai pakalpojuma cenai, tāpēc lēmums – pirkt vai nepirkt – jāpieņem pašam patērētājam.

PTAC gan varētu vērtēt reklāmas piedāvājuma saturu, līguma nosacījumus un informāciju, kā arī šādu komercpraksi, taču tā līdz šim neesot veikta, jo centrā nav saņemtas sūdzības par SIA “RD Baltic” darbību. Lai drīkstētu organizēt preču vai pakalpojumu loteriju, saskaņā ar “Preču un pakalpojumu loteriju likumu” komersantam, kas ražo, izplata, pārdod preces vai sniedz pakalpojumus, Finanšu ministrijas Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijā jāsaņem loterijas atļauja.

Inspekcijas Kontroles departamenta direktors Valerijs Visockis uzskata, ka satraukumam šajā gadījumā visdrīzāk tomēr nav pamata. Viņš uzsver, ka visu, kas saistīts ar preču vai pakalpojumu loterijām, tiešām uzrauga un kontrolē LR Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcija. Precīzu kārtību, kā reglamentēta preču un pakalpojumu loteriju organizēšana, loterijas atļaujas izsniegšana un norises kontrole, nosaka “Preču un pakalpojumu loteriju likums”.

Loterija, ko organizē SIA “RD Baltic”, pa pastu tirgojot preces (grāmatas, audio un video ieraksti), inspekcijā esot reģistrēta. Loterija notiek no šā gada 2. janvāra līdz 29. jūnijam, atļaujas numurs 2940, balvu fonds – 10120, 38 latu. Saskaņā ar apstiprinātiem šīs preču loterijas noteikumiem norises laikā SIA “RD Baltic”, ievērojot Fizisko personu datu aizsardzības likuma prasības, izsūta Latvijas iedzīvotājiem reklāmas vēstules ar piedāvājumu iegādāties pa pastu tirgotās preces – izdevniecības “Reader’s Digest” izdotas grāmatas un to tulkojumus latviešu un krievu valodā, grāmatu apgāda “Jumava” izdevumus, kā arī audio un video ierakstus.

Lai piedalītos loterijā, ir jāpasūta pa pastu tirgotā prece un līdz 18. jūnijam jāsamaksā par to. Laimējušo noteikšana notiks 2012. gada 26. jūnijā plkst. 12 Rīgā, Dzirnavu ielā 73 – 3. Uzreiz pēc izlozes laimesta ieguvēju par to informēs personiski, bet 29. jūnijā ziņa tikšot publicēta laikrakstā “Latvijas Avīze”.

 

Der atcerēties, ka preču un pakalpojumu loterijās laimējušās personas nosaka publiski – tātad jebkurš, neatkarīgi no tā, vai piedalās loterijā vai ne, ir tiesīgs klātienē novērot izlozes procesu.

 

SIA “RD Baltic” jau iepriekš (no 2010. gada 1. septembra līdz 2011. gada 28. februārim un no 2011. gada 6. jūnija līdz 17. decembrim) ir organizējusi līdzīgas preču loterijas. Saskaņā ar “Preču un pakalpojumu loteriju likuma” prasībām, ja loterijas balvu fonds ir lielāks par 7000 latiem, laimējušo noteikšanā jāpiedalās inspekcijas pārstāvim. Pēc tam sastāda protokolu, kurā norāda šīs personas vārdu, uzvārdu, laimesta nosaukumu un citas ziņas. Visās SIA “RD Baltic” organizētajās preču loterijās inspekcijas amatpersonas esot piedalījušās.

Likums paredz, ka preču vai pakalpojumu loterijas rezultātiem (laimējušām personām un laimestiem) tās organizētājs ne vēlāk kā piecas dienas pēc laimējušo noteikšanas paziņo vismaz vienā plašsaziņas līdzeklī, kas pieejams visā valstī. Iepriekš SIA “RD Baltic” loterijās tas notika LNT raidījumā “Tautas balss”. Turklāt interneta mājas lapā http://www.grandprix.lv/jaunumi/ var apskatīt loteriju uzvarētājus, kā arī videoierakstus par procesa norisi.

Inspekcijā noskaidrojām, ka SIA “RD Baltic” loterijas laikā ļoti aktīvi lieto dažādas mārketinga aktivitātes – izmantojot pieejamās datu bāzes, sūta iedzīvotājiem krāsainas vēstules ar informāciju par iespējamiem laimestiem, cenšas ieinteresēt ar glītiem attēliem un uzlīmēm par tirgotajām precēm, piegādā jau pastā apmaksātas aploksnes utt. Tas nav liegts, taču, saņemot šādus sūtījumus, cilvēki dažkārt apjūk un rodas maldīgs iespaids, ka tieši viņi saņems galveno balvu. Tāpēc katram pašam tomēr kritiski jāizvērtē atsūtītā informācija un jāpieņem lēmums par preces pirkšanu, kā arī piedalīšanos vai nepiedalīšanos loterijā.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Es ari biju 2016gada speletaja,ari sanjemu gramatu(domaju davana)bet bija jasamaksa,atsutija nazu komplektu,domaju ka vajag samaksat,bet bija davana.Piedavaja pulksteni (ta ari ne sagaidiju)daudz reizu rakstiju kur pulkstens,ta ari gads beidzas pulkstenja nav.Sazvanit es nevareju vinjus.Un tad es sanjemu sulas spiedi,domaju davana liela par piedalisanos spele,biju ljoti laimiga,bet atkal ne ta bija,par sulas spiedi vajag samaksat,uzreiz 228,00 vai katru menesi 19,00.Bet man to sulas spiedi nevajag,gribeto to sulas spiedi aizsutit vinjem atpakalj.Man tada spele nepatik,ta ir cilveku muljkosana.

 2. Tas tikai liecina kā Latvijā “strādā” Fizisko personu datu aizsardzības likums!!!! Kā viņi dabū vārdus, uzvārdus, adreses, telefona numurus???? Vai te nav darbs tiesībsargājošajām iestādēm? Un kurš var apgalvot, ka viss notiek likumīgi? Tās grāmatas ir 10 x dārgākas nekā ir to cena!!!! Soma – 120.00 eiro, man atsūtīja 2!!!! – es neņe’mu. Kur aitas, tur cirpēji! Jau bija rakstīts, KA BALFU FONDS IR PAR 4 MILJONIEM, bet viņi iezlieto TIKAI 2 MILJONUS!!! Kur starpība? Atbilde mēs saprotam ik viens…

 3. muļķu zeme,tā izteicās viens no mūsu premjeriem,diemžēl tā ir taisnība.

 4. Man riebjas tas vēstuļu stils,ko viņi sūta. Piemēram:PieJūsu nama durvīm klauvē iespēja iegūt tūkstošiem eiro.Vai arī:Visi kaimiņi Jūs apskaudīs,kad iegūsiet 40000 EUR Vēl_pensionārei piedāvā vīriešu diplomātisko pulksteni par vairāk kā 200 eiro.Liekas,ka viņi mūs uzskata par pilnīgiem idiotiem.
  Jāpasaka skaidri,ka loterija ir loterija ,kas atkarīga no veiksmes.Tikai tad mums uz rokām jābūt piešķirtajiem loterijas numuriem, lai izlozes dienā varētu sekot,kuri numuri ko vinnējuši.
  Visa šī loterija izskatās pēc fikcijas.

 5. iesaku nespēlēt, mana mamma pērk pašlaik un skaidri un gaiši rakstīts bija ka piedalās mašīnas izlozē, atnāca nākamais piedāvājums reizināt iespējas laimēt mašīnu, kamēr atnāca pulkstenis ko nu mammai tiešām nevajag pa 260 eiro un ko? uz NE aploksnes rakstits ka atsakās Mamma no māšīnas izlozes. tad ir tāds wtf?? kur tad palika tās 16 loterijas lapiņas ko dabūja par somu ko pasūtija?! protams aizsūtija ka nepirks un ar to pašu zaudē ies’peju vinnet mašīnu.. vinēt var tikai tie kas aiziet līdz galam iemetot tur pāris tūkstosus.. nožēlojama spēle…

 6. Khmmm, a par ko jūs cepās? Vismaz man esošajos papīros skaidri un gaiši uzrakstīts, var piedalīties neko nepērkot.

 7. PALDIES! ĻOTI NODERĪGA INFORMĀCIJA! ESMU ĻOTI DUSMĪGA, KUR VIŅI SAMEKLĒJA MANU ADRESI!?

 8. Ta nu tas ir šini lotereja, tikko itka beidzas lotereja , un jau piesuta vestules ar jauniem piedavajumiem, tagad jau kaut kada arstniecibas lidzekļu gramata, pa 28 eirikiem! Ta nu viņi cilvekus muļķo, un tas ir noželojami!

 9. Jā ir aitas ir arī cirpēji. Noteikti nevajag piedalīties šādās izlozēs, vispirms liek grāmatu, tad vēl izdarīt nākošo pasūtījumu, tad jūs saņemsiet bonusu un tā veselu gadu….

 10. Pamatojoties uz jau minēto Fizisko personu datu aizsardzības likumu katram ir tiesības uzzināt no kurienes šim konkrētajam uzņēmējam ir pieejami dati un kas vispār viņam ir zināms par jums. Kā arī tiesības atsaukt savu piekrišanu informācijas apstrādē sūtīt vēstules kā piemērs. Kā arī pieprasīt lai no savas datubāzes dzēš visu informāciju. Respektīvi realizēt savas savas tiesības tikt aizmirstam. Ja komersants atsakās komunicēt pieklājīga formā musu valstī ir datu valsts inspekcija kam var darīt zināmu šādu pārkāpumu.

  • Datus dabū no Latvijas Pasta, jo kad sūta vai saņem pakas, tad personas dati paliek. Informācija par to ir Grand prix loterijas mājaslapā. Kad atnāk uzaicinājums no pasta, jau no pirmā piedāvājuma var atteikties, tad vairs nesūtīs. Neviens tak nespiež pirkt.

 11. Protams ka katram jāizvērtē ….. Skumji tikai tas ka taisa visus pa muļķiem ja lauku adrese tad domā ka uzķersies , manai māsai atnāca divas vēstules tikai uzvārdā samainīti pirmie burti viens T otrs F kas mani tracina … un vēl jo vairāk kad uzzināju kad tāda pati vēstule pienāca adresē kur cilvēks jau atdusas jau vairākus gadus dieva mierā ,tad nu gan jājautā NO KURIENES JUMS MūSU ADRESES ??? UN VAI TIE VINNēTāJI KAS REģISTRēTI VISPāR EKSISTē ???
  Nu lai dieviviņš dod lai vinnētu kāds kam tas visvairāk nepieciešams, ….NETēRēJIET LAIKU UN PAPīRU… Kā MūSU POLITIķI …….

Draugiem Facebook Twitter Google+