Lasītāju viedokļi

Aivars Lembergs: Kino “Rio” Ventspilī nav grausts, bet renovēta ēka 1

Labdien, cien. “Latvijas avīze” redakcija!

Esmu iepazinies ar 17.10.2014. Latvijas Avīzes rubrikā “Latvijas Avīze Jūs klausās” pausto Auziņa viedokli par graustiem Rīgā un Ventspilī.

“ZZS premjera amata kandidāts Lembergs, kurš ir arī Ventspils domes galva, sakās Rīgā redzējis daudz graustu un ubagu. Kāpēc viņš neredz graustus Ventspilī, piemēram, bijušā kinoteātra ēku pilsētas centrā? Auziņš Ventspilī.” (Latvijas Avīze, rubrika “Latvijas avīze Jūs klausās”, 17.10.2014.)

Vēlos atzīmēt, ka minētais viedoklis nav pilnīgs un neatbilst patiesībai.

Pirmkārt, kinoteātra ēka, kas atrodas pilsētas centrā nav vidi degradējoša ēka jeb grausts, bet gan renovēts un modernizēts kinoteātris – Kino “Rio”, kas ik dienu rīko vairākus filmu seansus. (Attēlā – Kino “Rio” fasāde, 17.10.2014.). Ja viedokļa autors domājis kādu citu īpašumu pilsētas centrā, tad jāskatās, kāds ir šīs ēkas statuss, – ja tas ir privātīpašums, tad īpašnieks arī atbildīgs par konkrētā īpašuma sakārtošanu un uzturēšanu.

Otrkārt, jāatzīmē, ka LTV1 raidījumā “Sastrēgumstunda”, runājot par graustiem Rīgā, norādīju tieši uz valsts īpašumā esošiem neapsaimniekotiem, pamestiem un vidi degradējošiem īpašumiem, piemēram, Valsts ieņēmumu dienesta vecās telpas 19 000m2 platībā, Nacionālās bibliotēkas vecās telpas 10 000m2 platībā, Stūra māja, u.c., nevis uz privātīpašumiem.

Turklāt, runājot par situāciju Ventspilī, jāatzīmē, ka Ventspils pilsētas dome aktīvi risina jautājumus par Ventspils pilsētā esošo nekustamo īpašumu sakārtošanu un uzturēšanu. Lai motivētu īpašniekus savest kārtībā sev piederošos nekustamos īpašumus un nodrošinātu Ventspils pilsētas iedzīvotājiem un tās viesiem drošu un sakārtotu pilsētvidi, Ventspils pilsētas dome ir pieņēmusi lēmumus par vidi degradējošu un cilvēku drošību apdraudošas būves statusa noteikšanu atsevišķām ēkām, kam līdz ar to tiek piemērots paaugstināts nekustamā īpašuma nodoklis 3 % apmērā no augstākās kadastrālās vērības. Tāpat arī Būvniecības administratīvā inspekcija turpina vērsties pret vidi degradējošu ēku īpašniekiem administratīvā kārtā.

LA.lv