×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
3. decembris, 2014
Drukāt

Gluži kā seriālā: vīrietis aizņemas naudu filmām, “mirst” un “augšāmceļas” (17)

Arvis CīrulisArvis Cīrulis

Amerikas latvietis, mūsu valsts patriots, mecenāts Aivars Slucis uzskata, ka ir apkrāpts par iespaidīgu naudas summu – 20 000 ASV dolāru. Latvijas Valsts policija ierosinājusi kriminālprocesu. Lietā iesaistītais 34 gadus vecais Arvis Cīrulis nenoliedz ne Slucim, ne man, ka ir parādā Slucim naudu, tomēr vairākas detaļas ir neskaidras. Aprunājoties ar cilvēkiem, kas piesaukti šajā dīvainajā afērā un līdz kuriem policija, izskatās, vēl nav tikusi, tā arī neguvu pilnīgu pārliecību, vai Cīrulis darbojies viens, grupā vai vismaz ar citu cilvēku ziņu.

Pēc “Latvijas Avīzes” izrādītās intereses Cīruļa māte Slucim 25. novembrī pārskaitījusi 2000 eiro, pārējais tiek solīts nākamgad. Tiesa, Cīrulis esot izvirzījis noteikumus: lai par šo lietu publiski neuzzina un Slucis paņem atpakaļ iesniegumu policijai. Šīs prasības vairs nav izpildāmas: par notikušo jau zina pietiekami daudz cilvēku, un kriminālprocess vairs nav apstādināms. Pat tad, ja Slucis atdabū visu savu naudu un lūdz izbeigt lietu, summa ir pietiekami liela, lai notiktu izmeklēšana un tiesvedība par notikušu faktu. Un vēl tikai tāds “sīkums”: pēc manām ziņām, Cīrulis jau ir divreiz sodīts par krāpšanu un dokumentu viltošanu. Ja Cīruļa vaina tiks pierādīta arī šoreiz, viņam draud sods līdz trijiem gadiem cietumā.

Prasa naudu filmām

Spriežot pēc Aivara Sluča stāstītā un viņa parādītās sarakstes, notikumi risinājušies tā: 2012. gada septembrī Cīrulis sazinājies ar līdz tam nepazīstamo Sluci, lūdzot atbalstu sociāli un demogrāfiski nozīmīgai īsfilmai, ko producējot viņa laba paziņa. Slucis ziedojis 4000 dolāru. Kā man stāsta producente (viņa piekrita sarunai, ja neminēšu vārdu un nosaukumu filmai, kas, starp citu, kādā konkursā pat dabūja balvu, un neminēšu studijas nosaukumu), viņa no Cīruļa dabūjusi 500 latus, ko viņš uzdevis par savējiem, jo ar mecenātiem neesot veicies. Tiesa, vēlākā sarakstē ar Sluci viņa min Ls 150.

“Man Amerikā ir draugs ginekologs – domāju, uzdāvināšu viņam šo filmu,” savu ieinteresētību filmas tapšanā tās tematikas dēļ pamato A. Slucis.

Arvis Cīrulis

“Ar Cīruli iepazinos, filmējoties seriālā “Jā, boss!”. Bijām labi paziņas. Arvis atstāja komunikabla un patīkama cilvēka iespaidu. Viņš manai filmai gribēja palīdzēt finansiāli, esot vairāki varianti Amerikā. Saņemtu par to kādus procentus. Iedevu viņam filmas projektu. Gāja laiks, bet nekā nebija. Arvis teica, ka neveicies, bet kā labai draudzenei man iedošot 500 latus no savas kabatas. Filmu uzfilmēju par 1500 latiem, iesaistot draugus un studentus,” man stāsta jaunā sieviete.

Laikam redzot, cik viegli nāk nauda, Cīrulis Slucim prezentējis nākamo projektu – dokumentālu filmu “Vai viegli būt jaunam – tagad”. Par to producentei, kā viņa man saka, ideju piespēlējis Cīrulis, par to parunājuši, bet nebijis nekādu plānu, arī pilnvarojuma Cīrulim vākt naudu. Toties Cīrulim bija studijas veidlapas un veikla valoda, lai projektu aprakstītu, apelējot pie Sluča nacionālajām un patriotiskajām jūtām. Un Cīrulis dabūjis vēl 10 000 ASV dolāru.

“Kaut arī pirmā filma neizdevās gluži tāda, kādu gribēju, es noticēju lielajiem plāniem. Arvi esmu saticis vienreiz 2013. gadā uz dažām minūtēm, kad viesojos Rīgā. Viņš bija ļoti nevaļīgs, man gan likās jocīgi, ka viņš par filmām neko daudz nerunā, tikai par problēmām, kas saistās ar bērniem, sievu, mammu,” atceras Slucis.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Kriminālproces ir izbeigts! Nav bijusi pilnīgi nekāda krāpšana! Jūs paši tūlīņ ieberzīsieties par to ka divus gadus ir pieejams apmelojošs raksts! Drēziņš pats maksās kompensāciju morālo un ne 20 000 vien!!!

 2. lasu un domāju…. kāds te laikam filmas pārskatijies, šitādu ķēpu, negodu 20 000 tūkstošu dēļ….

 3. Interesanti, kas tas tāds par Arvi Cīruli… Drusku kinovidi pazīstu, bet par tādu dzirdējuse neesu.

  • Grūti būt zināmam kinovidē, ja par krāpšanos jāsēž cietumā. Vismaz aiz restēm atrodoties, i grūti uzņemt filmas, kaut gan šajos laikos, kad cietumos nelegāli atrodas mobilie ar pietiekami labām video funkcijām, nekas nav neiespējami… Ta gan ir kategoriski aizliegts un arī es uz to neaicinu, kategorisk iestājos pret to.

   • Nu kā sanāk: kaut kāds cilvēks parādās nezin no kurienes un iestāsta Sluča kungam, ka taisīs filmu. Pietiek ar dažām “studijas veidlapām”, kādas, atklāti sakot, mūsu datorizētajā laikmetā spēj pagatavot jebkurš, lai viņš noticētu. Tas drusku izklausās pēc Nigērijas vēstulēm. Es arī esu saņēmuse vēstuli, ka ASV Federālais izmeklēšanas birojs grib man naudu pārskaitīt, nu un to pat bija parakstījis Robert Mueller, īsts FIB tā laika direktors. Nezināju, ka uz tādiem trikiem vēl mūsdienās kapitālistiskā valstī dzīvojošs cilvēks var parakstīties.

    • Ja 25 gadus cilvēks ir palīdzējis, devis naudu arī tikai pret godavārdu, un neviens nav piečakarējis, tad cilvēks aizmirst par krāpniekiem. Tas ir dabiski. Līdz pirmajai reizei. Tad atkal visi liekas aizdomīgi.

 4. Cik es zinu, tad cilvēku par vainīgu vai nevainīgu atzīst tiesa!
  Te var sanākt pašam portālam šmuce.

 5. Es ieteiktu Drēziņa kungam rakstīt romānus, nevis publicēties avīzē. Faktus, Jums kā žurnālistam ir jānoskaidro, nevis jāizdomā.

 6. Kur aitas, tur cērpēji!

 7. Ak dies…

 8. Ļoti žēl, ka starp latviešiem atrodas nelietis kurš apkrāpj Aivaru Sluci. Apkrāpj cilvēku kurš ir darījis Latvijas un latviešu labā vairāk kā neviens cits.

 9. Arvis Cīrulis=Latvijas Ostaps Benders

 10. Laikam dažu cilvēku nekaunībai nav robežu. Žēl,ka šādu neliešu dēļ ,grūti ticēt cilvēkiem.

 11. Cīrulis ir afērists. Taču visvairāk pārsteidz Sluča lētticība. Mūsu laikmetā, kad ir internets, ļoti viegli pārbaudīt informāciju. Tagad viņš atgūto naudu pārskaitīšot Vītols fondam. Būtu labāk uzreiz pārskaitījis, nevis “filmas” sponsorējiss. Nudien, Sluča it nemaz nav žēl.

 12. Agata Kristi un Erkils Puaro nobāl …

 13. Aug jaunie bernardi medofi – Ponzi shēmu radītāji! Amerikanizācijas process turpinās…

  • Edge’am Ir Amerikaa bleezhi un godiigi cilveeki. Ir Latvijaa bleezhi un godiigi cilveeki. Kaada tur ‘amerikanizaacija’.

Draugiem Facebook Twitter Google+