×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
28. maijs, 2015
Drukāt

Aiviekstes upē noķer izcili lielu samu (10)

Foto no I. Salenieka personiskā arhīvaFoto no I. Salenieka personiskā arhīva

Aivars Salenieks savu copmaņa stāžu vērtē jau teju vai piecdesmit gadu garumā, bet lielā diena pienāca šopavasar, noķerot izcili lielu samu.

Aivars ķēris karpas, līdakas, brekšus un līņus, lomi bijuši samērā labi, lielākā līdaka svērusi vienpadsmit kilogramus, bet karpa gandrīz deviņus. Kad pirms trīs gadiem apsīka karpu makšķerēšanas iespējas un līdaku ķeršana apnika, Aivars pievērsās samu copei netālajā Aiviekstes upē. Pirmie sami svarā ap pieciem sešiem kilogramiem ģimenei šķita varen garšīgi, un Aivars uz upi sāka braukt arvien biežāk.

Makšķernieka lielā diena pienāca šā gada 25. aprīlī, kad viņš savu gruntsmakšķeri, kas bija aprīkota ar 0,35 mm fluorkarbona auklu, “Sport Fish F 500” spoli un dzēlīgu “Cobras” āķi, iemeta upē uz bedres krants. Aivars pagriezies, lai uzliktu zvaniņu, bet copes biedrs Gints jau saucis, ka copē. Kāts bijis līkumā, Aivars piecirtis un sācies divu stundu cīniņš. Ūsainis gājis uz riņķi, vilcis ar spēku, iztinis gandrīz visu auklu, tad devies pa upi uz augšu, kur ūdenī rēgojies pusslīcis koks ar lieliem zariem. Tikai pateicoties drauga Ginta attapībai, kurš meties pie koka un sācis to šūpot, radot skaļus šļakstus, izdevies zivi pagriezt atpakaļ un izbēgt no tās zaudēšanas.

Kad sams, noguris no cīņas, jau tuvojies krastam, draugi ieraudzījuši virs ūdens tā asti un nosprieduši, ka sams ir apmēram metru garš, bet, kad, izlaizdama burbuļus, parādījusies tā prāvā galva, Gints ar skubu meties zivij pretī, satvēris to aiz žaunām un veiksmīgi izvilcis krastā. Sama garums izrādījās 197 centimetri, svars 50,2 kilogrami.

Pēc veiksmīgās, bet garās un grūtās cīņas Gints paskatījies uz upmalā sēdošo smaidīgo Aivaru un pavaicājis, vai draugam nesāpot rokas, uz ko viņš mundri esot atbildējis, ka nesāpot gan, tikai vareni trīcot. Būtu vērts pieminēt, ka sami sākuši baroties ļoti agri, ūdens temperatūra bijusi nieka astoņi grādi, bet, kā zināms, sami mīl baroties, kad tā ir par desmit grādiem augstāka.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Tasir mans papucīts, garsigs sams ari

 2. Nupat gribēju atstāt tieši tādu pašu komentāru!!!
  Būtu ēduši 5 kilogramīgos un priecājušies!
  Lai nu kā, apsveicu ar lomu!

 3. Aivar,apsveicu Jūs,bet es tādu,,vecīti” samu,diez vai varētu uzmest uz šķīvja,gribētos,lai tas nodzīvotu sev nolemto laiku,tāds skaistulis ,tik ilgus gadus sargājis Aivieksti.

 4. Apsveicu ar mūža lomu! Lai labi garšo!

 5. Tas ir labais…

 6. makshkjernieka mamma Atbildēt

  NU APSVEICU ar izcilo lomu un uzskatu,ka ne asaka netiks aizmesta prom .Tagad jaasaak tik shmoreet.cept,vaariit sama galertu,kuupinaat utt.Veiksmi AIVARAM…

 7. Pretìgs raksts,pretìgs sams-cilvèki sadisti…

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +12.9
Alūksne +11.1
Daugavpils +11.9
Saldus +15.6
Liepāja +14.3
Jelgava +12.6
Ventspils +14.4
Limbaži +12
Madona +11.0
Rēzekne +11.0
Draugiem Facebook Twitter Google+