×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
12. janvāris, 2016
Drukāt

Aivu Rozenbergu apstiprina Latvijas Institūta direktores amatā (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Valdība atbalstījusi demisionējošās premjeres Laimdotas Straujumas preses sekretāres Aivas Rozenbergas iecelšanu Latvijas institūta (LI) direktores amatā, aģentūra BNS uzzināja Ministru kabinetā.

Valdības sēdē tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs norādīja, ka līdzšinējie vadītāji neprata iesaistīt citas institūcijas savā darbā.

Savukārt Rozenberga pauda, ka nepieciešama aktīva partnerību veidošana, ne tikai ar valsts iestādēm, bet arī biznesa vidi. Tuvāko divu gadu laikā LI fokusēsies uz Latvijas simtgadi, kā arī citiem uzdevumiem, kuru paveikšanai nepieciešams iesaistīt ar nevalstisko sektoru.

Ar ievēlēšanu amatā Rozenbergu apsveicis ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. “Apsveicu ar iecelšanu Latvijas Institūta direktora amatā veiksmi, nesot Latvijas vārdu pasaulē!” savā tviterkontā pauž Rinkēvičs.

Aizvadītā gada 23.novembrī oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” tika izsludināts atklāts pretendentu konkurss uz LI direktora amatu. Valsts kancelejā tika saņemti seši pieteikumi uz izsludināto vakanci.

Ārlietu ministra izveidotā Latvijas institūta direktora amata pretendentu vērtēšanas komisija pieņēma lēmumu ieteikt ārlietu ministram pretendenti Rozenbergu virzīt iecelšanai institūta direktora amatā.

Ārlietu ministrija (ĀM) norāda, ka Rozenberga ir pretendents, kas vislabāk atbilst institūta direktora amata aprakstā izvirzītajām prasībām, kā arī ieguva visaugstāko vērtējumu pretendentu vērtēšanas mutiskajā daļā un vadības kompetenču novērtēšanā.

Ārlietu ministrs izvērtēja pretendentu vērtēšanas komisijas ieteikumu un 2016.gada 4.janvārī pieņēma lēmumu virzīt Rozenbergas kandidatūru iecelšanai institūta direktora amatā.

Rozenbergai ir ilggadēja pieredze preses sekretāra un Preses dienesta vadītāja amatā publiskajā pārvaldē. Šobrīd Rozenberga ir Ministru prezidentes Straujumas preses sekretāre. Tāpat Rozenbergai ir pieredze Latvijai nozīmīgu pasākumu (Vispārējie Latviešu dziesmu un deju svētki, Rīga – 2014.gada Eiropas kultūras galvaspilsēta) organizēšanā un sadarbībā ar starptautiskajiem partneriem.

Rozenberga kā projekta “Rīga-2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsēta” programmas vadītāja, cita starpā bija atbildīga par projekta starptautisko prezentāciju un starptautisko konferenču idejisko un organizatorisko vadību. Šobrīd Rozenberga ir arī Latvijas oficiālā pārstāve starptautiskajā Eiropas kultūras galvaspilsētu žūrijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Valdis Freimantāls. Atbildēt

    Rīgas Latviešu Biedrības 1938. gada likumīgo statūtu atjaunošana – pirmais darbs godīgam latvietim.

    Jāatmasko komunistu un čekistu viltus biedrība.

Draugiem Facebook Twitter Google+