Foto-LETA

Aiz katra bibliotēkas apmeklētāja stāv ģimene
 0

Turpinot sleju, kurā dodam vārdu novadu bibliotekāriem, šoreiz aicinājām izteikties Iecavas novada Zorģu bibliotēkas vadītāju, vienu no šā gada titula “Bibliotekārs – gaismas nesējs” laureātēm Ainu Ezergaili. Viņa jau gadu darbojas jaunās telpās, kuras atzinīgi novērtējuši bibliotēkas apmeklētāji, un kopj bibliotēkas mājas vietni, kurā iespējams saņemt aktuālāko informāciju.


Reklāma
Reklāma

 

Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai
Kokteilis
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
Lasīt citas ziņas

Mēs pārāk maz apzināmies, ka lauku ciematā bibliotēka ir kultūras, izglītības un sociālais centrs, arī vieta, kur cilvēki internetā kārto darījumus un meklē darbu. Ir lasītāji no tālākām vietām, kuri ved grāmatas un periodiskos izdevumus visai ģimenei. Esmu novērojusi, ka nereti aiz viena reģistrētā apmeklētāja stāv triju līdz pat septiņu cilvēku liela ģimene. Turklāt mūsu bibliotēkā vienmēr darbojas pat vairāki entuziasti no vietējo iedzīvotāju vidus, dažādos veidos palīdzot rīkot sarīkojumus, vācot un apkopojot novadpētniecības materiālus, tas patīk arī skolēniem un jauniešiem.

Vai mūsu bibliotēkā labprāt izvēlas jaunāko latviešu oriģinālliteratūru? Pārsteidzoši, bet bija laiks, kad cilvēki gandrīz nemaz nelasīja latviešu autoru darbus, priekšroku dodot ārzemju bestselleriem, taču tagad tas jau ir pārgājis. Mūsu apmeklētāji ļoti labprāt lasa mūsdienu latviešu autorus – Māru Svīri, Noru Ikstenu, Gundegu Repši, Moniku Zīli, izķertas tiek Skaidrītes Gailītes grāmatas. Daudz pieprasa nozaru literatūru, piemēram, Silvijas Radzobes darbus. Pieprasījums pēc kāda autora grāmatas arī krasi pieaug, ja bibliotēkā nesen ir bijusi tikšanās ar viņu. Pie mums mīl arī dzeju – mūsdienu autoru darbus galvenokārt vēlas lasīt jaunākā paaudze, it sevišķi meitenes, kuras mēdz arī pašas šad tad kaut ko uzrakstīt. Tad viņa nāk pie mums un lūdz, piemēram, Kārli Vērdiņu vai arī Ingu Gaili. No vidējās un vecākās paaudzes dzeju lasa kādi trīsdesmit procenti, galvenokārt izvēloties “zelta klasiku” – Ziedoni, Skujenieku, Vācieti, Mārtuževu, taču lasa arī mūsdienu autorus, piemēram, Maiju Laukmani.

CITI ŠOBRĪD LASA

Grāmatu iegādē mums ļoti daudz palīdz Iecavas novada pašvaldība – ar 1300 latu finansējumu grāmatu iegādei un tikpat periodikas iegādei uz citu bibliotēku fona esam pat labi situēti. Katru mēnesi sekojam līdzi jaunākajai literatūrai un to pasūtām, ņemot vērā arī lasītāju vēlmes. Mūsu izvēlēto periodikas izdevumu vidū regulāri ir arī “Latvijas Avīze”. Mani satrauc, ka grāmatas pēdējā laikā kļūst aizvien dārgākas, tāpēc visas apmeklētāju vēlmes gada pēdējos mēnešos gan nebūs iespējams izpildīt.

Mūsu bibliotēkas radošajās darbnīcās un kultūras sarīkojumos piedalās no maza līdz sirmam. Pašlaik svarīgi, lai skolēni pagūtu izlasīt obligāto literatūru un, protams, Bērnu un jauniešu žūrijas grāmatas – mēs gan neesam oficiāli iesaistījušies žūrijā, bet grāmatas tiek sagādātas un lasītāju tām netrūkst.

Lielākais prieks ir bibliotēkas apmeklētāju atsaucība un radošās izpausmes, kopīgi darbojoties. Pašvaldība Zorģu bibliotēku un lasītājus pēdējos pāris gados atbalstījusi vislielākajā mērā, arī iekārtojot jaunas telpas un modernu aprīkojumu. Savukārt valsts atbalsta interneta un datoru izmantošanu tīklā ”Trešais tēva dēls”, kā arī dažādas informācijas datubāzes, ko Zorģos izmantojam ļoti aktīvi un dažādos veidos.