×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
6. augusts, 2012
Drukāt

Aiz strīpas pēc ES finansējuma?

Foto-Valdis SemjonovsFoto-Valdis Semjonovs

Nesen noslēdzās ES atbalsta pasākums “Lauku saimniecību modernizācija”. No Dienvidlatgales reģionālās lauksaimniecības pārvaldes bija daudz pieteikumu, tie daudzkārt pārsniedza finansējuma summu. Skaidrs, ka visi netiks apstiprināti. Vai “aiz strīpas” palikušie automātiski varēs kandidēt uz nākamo kārtu? Tad jau man nav nekādu cerību, ka apstiprinās projektu lauksaimniecības inventāra iegādei, ko es tagad izstrādāju! Līdz cik gadiem lauksaimnieks var iesniegt projekta pieteikumu un vai obligāti vajadzīga lauksaimnieciskā izglītība? Kad plāno atvērt šā projekta nākamo kārtu? Gribētu arī noskaidrot, kad paredzēts atvērt projektu “Atbalsts daļēji naturālo saimniecību pārstrukturizēšanai” un kāda ir noteiktā minimālo un maksimālo ieņēmumu robeža no lauksaimnieciskās ražošanas iepriekšējā gadā? Valentīna Vārkavas novadā

 

Zemkopības ministrijas Lauku attīstības atbalsta departamenta Lauku attīstības fondu atbalsta nodaļas vecākā referente Ņina Rakstiņa informē, ka Latvijas Lauku attīstības programmas 2007. – 2013. gadam pasākumā “Lauku saimniecību modernizācija” pieejamais finansējums ir pilnībā izmantots, tāpēc jauna kārta šajā plānošanas periodā vairs netiks izsludināta. Jaunus pieteikumus atbalstam varēs iesniegt tikai nākamajā Latvijas lauku attīstības programmas 2014. – 2020. gadam plānošanas periodā. Ja izlemsiet pieteikties atbalstam jaunajā periodā, būs jāiesniedz jauns pieteikums.

Lai iesniegtu pieteikumu atbalstam pasākumā “Lauku saimniecību modernizācija”, šajā periodā nebija noteikts vecuma ierobežojums, arī lauksaimnieciskā izglītība šī pasākuma pretendentiem netika prasīta.

Arī Latvijas Lauku attīstības programmas 2007. – 2013. gadam pasākumā “Atbalsts daļēji naturālo saimniecību pārstrukturizēšanai” jauna kārta šajā periodā vairs netiks atvērta. Jaunus pieteikumus atbalstam pieņems tikai nākamajā plānošanas periodā. Šā perioda pārstrukturizēšanas pasākumam saimnieciskās darbības neto apgrozījumam, neieskaitot valsts un ES atbalstu, par pēdējo noslēgto gadu bija jābūt vismaz 2108 latiem, bet tas nedrīkstēja pārsniegt 7028 latus.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+