Aizbrauca, uzspēlēja, izgāzās 0

“Valmiera/Ordo” basketbolisti Baltijas basketbola līgas ceturtdaļfināla pirmajā spēlē izbraukumā ar 71:102 kapitulēja pret Prieņu “Vytautas”.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm

Aizbrauca, uzspēlēja, izgāzās… Tā var raksturot “Valmiera/Ordo” sniegumu pirmajā sērijas spēlē Prieņos, kurā vidzemnieku izpildījumā nebija ne smakas no izslēgšanas spēļu basketbola. Iespējams, “Valmiera/Ordo” komandai Baltijas līga ir otršķirīgs pasākums un visa uzmanība tiks vērsta, lai paliktu pirmie savā ciemā. Citu skaidrojumu tik negribīgam basketbolam šobrīd grūti atrast. Atbildes spēlei Valmierā vairs nebūs nekāda nozīme, bet Prieņu komandai velta naudas tērēšana tālajam ceļam. Iespējams, tieši tādēļ Lietuvas labākās komandas jau sen kā nealkst spēlēt Baltijas līgā. Jo līmeņu atšķirības ir pārāk lielas.

“Valmiera/Ordo” spēles sākumā ieguva četru punktu pārsvaru, taču cīņas imitācija bija īsu brīdi. Spēles 13. minūtē “Vytautas” bija guvuši 40 punktus, puslaikā – 58. Par “Valmiera/Ordo” aizsardzību vārdu vietā runā skaitļi. Uvim Helmanim komandu neizdevās sapurināt arī pārtraukumā un otrā puslaika vidū mājinieku pārsvars pārsniedza 30 punktu robežu. Nepieklājīgi daudz.

Pie veiksmīgākas Valmieras spēles rezultāta starpība varēja būt mazāka, tomēr uzvarētājs diez vai mainītos. Arī šī spēle bija kā apliecinājums, cik tālu priekšā pēdējās sezonās aiztraukušies Lietuvas vidusmēra klubi. “Vytautas” savā LKL čempionātā ir piektajā – sestajā vietā, taču rudenī iekrāja pieredzi FIBA Eiropas kausa izcīņā, komandā ir četri spēlētāji ar Eirolīgas pieredzi – Delininkaitis, Klimavičs, Čižausks, Lipkevičs. To redzējām laukumā.

“Valmiera/Ordo” komandā var izcelt Laksas iemestos sešus tālmetienus un četru pamatsastāva spēlētāju – Pita, Bērziņa, Blaua, Laksas – kopā gūtos 54 punktus. Tieši tikpat, cik iemeta “Vytautas” sākuma sastāvs. Pietrūka pārējo pienesums. Bez punktiem palika Mičels, ar 0/4 metienos Valters – abiem negatīvs lietderības rādītājs. Visai komandai 24 kļūdas. Baltijas līgas turnīrs valmieriešiem faktiski ir beidzies.

Trešdien ceturtdaļfinālu pirmās divas spēles aizvadīs vēl divas Latvijas komandas. “Liepāja/Triobet” uzņems Pasvales “Pieno žvaigždes”; “Barons kvartāls” Tallinā viesosies pie “Kalev/Cramo”.

BALTIJAS BASKETBOLA LĪGA
Ceturtdaļfināls
Prieņu “Vytautas” – “Valmiera/Ordo” 102:71
(25:21, 58:37, 86:55). Klimavičs, Lipkevičs pa 20, Kulvietis, Gvezdausks pa 15; Laksa 18, Bērziņš 17, Blaus 13.