×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.8°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
25. marts, 2018
Drukāt

Aizbraucējs: Valstij nebija intereses mani noturēt kā personību Latvijā (87)

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs foto.

Naudas izšķiešana un priekšvēlēšanu populisms, – tik kritiskus vārdus jaunajam reemigrācijas plānam, kas sākotnēji paredzēts kā pilotprojekts un kuram atvēlēti 425 699 eiro, velta vairāki aizbraukušie un pašvaldību vadītāji. Emigranti paši varot visu noskaidrot, protot lietot internetu, un valstij neesot jātērē nauda, svētdien vēstīja raidījums „LNT Ziņu TOP 10”.

“Tāds šoks! Kaut kādas mistiskas summas, kas ir ap pusmiljonu. Man vienkārši trūkst vārdu, cik bezkaunīgi jau Latvijā tiek zagta nauda. Tas ir vienkārši prātam neaptverami! Neviens par to šobrīd neatbildēs. Vienkārši atkal uzrakstīs – neizdevās plāns. Naudiņa būs izsaimniekota, un tas arī viss,” uzskata emigrante Mančestrā Lija Baha.

Līdzīgās domās ir arī emigrants Regbijā Guntars Celmiņš: “Vai tas būtu godīgi pret tiem Latvijas pilsoņiem, kas ir Latvijā un kāpēc viņos nevar ieguldīt? Mani personīgi tas neuzrunātu, jo tad, kad es biju Latvijā, tad valstij nebija īpašas intereses mani noturēt kā personību Latvijā.”

Citi plānā saskata arī diskriminācijas pazīmes. “Ir Latvijā daudz cilvēku, kuri nespēj veikt maksājumus un pašiem nepieciešama palīdzība, šāda veida darbības ir patiesībā klaji amorālas. Ja pieņemam, ka šī akcija ir kādai partijai priekšvēlēšanu kampaņas elements, tad es droši varu pateikt, kas šis manipulācijas efekts uz ārzemju latviešiem ir praktiski nekāds,” vērtē emigrants Mančestrā Artūrs Kaufmanis.

Lai gan teorētiski pašvaldībām vajadzētu cīnīties par jebkura jauna iedzīvotāja piesaisti, ne visas novadu domes atbalsta gandrīz pusmiljona eiro tērēšanu reemigrācijas plānam.

“Tos dažus tūkstošus saņems, te nedaudz pagrozīsies un brauks atkal atpakaļ, jo viņiem tā jau tikai tāda “piešprice”. Mēs teicām, nevajag strādāt uz tiem, kas ir aizbraukuši. Mēs teicām, ka vajag strādāt uz tiem, kas ir šeit, lai neaizbrauktu. Vajag taisīt citādāk to lietu. Visi kā viens runāja un stāstīja piemērus. Bet kurš to ir izdomājis atkal?” jautā Cesvaines novada domes priekšsēdētājs Vilnis Špats (“Savam novadam”). Arī Jaunpiebalgas novada domes priekšsēdētājs ļoti kritiski vērtē plānu ieviest reemigrantu konsultantu projektu.

“Gana muļķīgi, jo es nezinu, ko tad mēs solīsim tiem aizbraukušajiem, lai viņi ticētu, noticētu un atgrieztos. Tas būs kārtējais mīkstais projekts, kurā bezjēdzīgi iztērēta nauda. Ja viņi ir aizbraukuši un ja viņi zina, no kurienes viņi ir aizbraukuši, bet tagad atbraukt uz šejieni, es domāju, ka viņi neko labāku nesagaidīs,” uzskata Jaunpiebalgas novada domes priekšsēdētājs Laimis Šāvējs (“Mūsu novads – mūsu mājas – mūsu atbildība”).

Tomēr plānam tiek veltīti arī pozitīvi vārdi. Anglijā dzīvojošā Vera Antipova atzinīgi vērtē ideju par reemigrantu konsultantiem. Ja šāds koordinators būtu bijis jau aizvadītajā gadā, tad viņas ģimene jau tagad dzīvotu Latvijā.

„Man bija „Skype” intervija ar vienu uzņēmumu Latvijā, un mani pieņēma. Taču mēs atmetām tam ar roku, jo nezinājām, kur vērsties un ko darīt. Tā kā man ir mazs bērniņš, divarpus gadi, mēs nobijāmies, ka vairs nespētu adaptēties Latvijā pēc astoņiem nodzīvotiem gadiem Lielbritānijā. Ja būtu konsultants, tas būtu ļoti noderīgi, kur visi, kas grib atgriezties Latvijā, var bez bailēm no „a” līdz „z” visu noskaidrot, kur vērsties, kas jākārto. Ļoti daudzi cilvēki jau izkrituši no aprites.”

Lielākā daļa no pilotprojekta finansējuma – gandrīz ceturtdaļa miljona – paredzēta 15 reemigrantu konsultantu algām un projekta administratīvajām izmaksām. Iecerēts, ka līdzko kāds ārzemēs dzīvojošais izteiks vēlmi atgriezties Latvijā, konsultants pieteiks bērnudārzu, vietu skolā, sameklēs vairākus variantus mājokļa īrēšanai, piedāvās sarakstu ar darbavietām vai skaidros iespējas pašam sākt uzņēmējdarbību. “Tas cilvēks Īrijā, tas cilvēks Anglijā, gribot atgriezties, grib uzdot jautājumu par kaut ko konkrētu, viņam vienam pašam būtu jāapzvana vienā variantā 30 pašvaldības. Šajā gadījumā viņš piezvana vienam cilvēkam un izrunā vēlmes,” ideju skaidro Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts.

Katram reemigrantam tiks veidots tieši viņam domāts piedāvājums. Piemēram, ja potenciālais mājās braucējs vēlēsies dzīvot Cēsīs, bet tur ilgi jāgaida rindā uz bērnudārzu, mājokļiem ir augsta īres maksa un nav pašvaldības dzīvojamā fonda, tad reemigrantu konsultants būs sagatavojis sarakstu ar virkni vēl citām pašvaldībām, kur pieejamība ir lielāka. Tas nozīmē, ka reemigrantam būs iespēja apsvērt iespēju atgriezties nevis savā dzimtajā pilsētā, bet arī vēl pilnīgi citviet.

Tikmēr 180 000 eiro no plānam atvēlētās naudas iecerēts piešķirt reemigrantiem personīgās uzņēmējdarbības sākšanai Latvijā. Katrā reģionā – Rīgā, Vidzemē, Latgalē, Zemgalē un Kurzemē – tiks atbalstīti četri biznesa ideju projekti, katram piešķirot 9000 eiro. Kādas reemigrantu biznesa idejas atbalstīs valsts un pēc kādiem kritērijiem, nav vēl skaidrs. Projekta virzītāji tikai vēl strādājot pie tā. “Tiks ņemts vērā ilgtspējīgums, lai nav tā, ka mēnesi strādā un pēc tam tas viss kaut kā izčab,” saka VARAM parlamentārais sekretārs.

Jaunā reemigrācijas plāna rezultātu pirmais izvērtējums gaidāms oktobrī. Tad arī tiks lemts, vai to turpināt nākamgad un no valsts budžeta pieprasīt jau daudz vairāk nekā šā brīža gandrīz pusmiljonu eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (87)

 1. Tas virsraksts –“ka Latvijai nebija intereses tev noturet kaa personeeba” (!!!) ir neticams. Kas tad tu tad varetu but? Valsts nav ka kautkada NBA basketball komanda kas skrien pakal cilvekiem un sol viniem liel naudu. Valsts ir tava dzimtene. Tava sensha dzimtene. Tava maja. Protams var aizvilkties citur. Es eepash saprot ja dareets prieksh eesako laiku. Bet vien lietu es nesaprotu un NEPIENEM. Un tas ir ka cilveki aizbrauc un tad no talienes izsmade Latviju. Kauns. Aizbraukt prom un tad no taliens izsmadet tevzemu
  izsak kautko loti bedig par tevim. Dveseles nabadzeeba. Redzej kur kads raksteeja komentu no Irijas un sev leedzinaj ar tiem kas izbrauc no Iriju 19th gadsimte. Ja, izbrauc no Irijas 2 millioni jo l millioni nomir bada Irija. Tur nav nekads leedzeebas ar situaciju tagad. Tas labums kas Jums atrodams arzeme un par ko Jus taa jusmojaties tur nav aizvien bijs. Cilvek cinijas sava tautaa lai izveidot to dzivo. Tas ir ko cilveki meginaa dareet tagad Latvija. Jus varejiet but starp tiem. Ja nevelaties tad vismaz nekritize Latviju. Jus esiet zaudejush to tiesibu kritizet kad Jus nolemet aizbraukt un nebraukt atpakal. Cilveki atstaj komentu LA ka sha ir
  “mulka zeme”. Es teikt ka nav nekur “mulku zeme”. Tikai ir diemzel cilveki kas ir mulki. Es ceru ka Jus nesiet starp tiem. Ka Jus saprotiet ka labums citur Eiropaa var Jums izpaleedzet bet citi cilveki ir veidosh tos labums. Jus tauta Latvija cieta shausmeegu okupaciju. Un cilvekiem (kaa Jums pasham) var but vel turpina but tad padomju mentalitat un doma ka tav taut tev ir kautko paradaa. Anglija nebij okkupet 50 gadus (bet vini gan kolonizej liel gabal pasaulu). Latvija ir laba bet nevar tik atr izveseloties. Paleedz vinaj kaa tu var!
  Ja ne — tad tu izpild (varbut nejaush bet tapat iznak) okkupacijas velejum lai izneecinat Latviju. President Kennedy, “Ask not what your country can do for you, but what you can do for your country.”

 2. Es aizbraucu pirms gada un nenoźeloju ne minūti.Šeit mamma ar bērniem var dzivot baidit dzīvi,nevis izdzivot,latvija būtu jasakarto sociala palidziba utt.Šini valsti ar 2 bērniem gaju uz darba intervijam,Tas ir normali,te mammas augstu vertex un darba deveji pielagojas vecakiem,stradaju savu sapñu darbu par cef.Latvija man pateica tev berni man tevi nevajag.latvija nekas nav sakartots.Pie tam briva Latvija valda un dikte visu krievi.

 3. Ļuba, bet vai tad ir par ko balsot. Katru reizi izstādās viens un tās pašas partijas, tāpat ka Krievijā ir tikai Putins. Nu bija te kaut kāda jauniešu partija, bet neviens par viņu nebalsoja. 30 gadus balso par to pašu vienotību un pēc tam 30 gadus viņu lamā.

 4. Ak viņi vēl vairāk grib pieprasīt. Lai vienu Veru apkalpotu.

 5. Es visu muzu vairak ka 50gadus esmu nodzivojusi Latvija ,godigi stradajusi fizisku darbu,izaudzinajusi6delus un tris meitas,Tagad veseliba sakusi klibot un darba kur nostradaju 8gadus kad vairs nevareju darit tik smagu darbu ka lidz sim uz lugumu piedavat citu mazliet fiziski vieglaku man atbildeja ka nav ko piedavat.Tada ir attieksme seit.Arzemes ja labi padara darbu piedava ko citu ja darbinieku noverte.Vismaz tur kur strada viena no meitam.Un ye vairs nav runa par patriotismu ,bet runa par nirgasanos par cilvekiem.

 6. Diez kas tā par izcilu personību mākslā, zinātnē,medicīnā vai kādā augsti godātā jomā bijusi, par kuru nu nenieka neizrādīja interesi, un šāda “izcilība” tagad šķūrēs mēslus kādā ārvalstu fermā.

 7. Ja manus nodokļus tērē šitādai sūdu mēššanai tad es vēlēt neeju un arī riktējos uz prom braukšanu -kad tie piderasti beigs zagt -zajebaļi jau.

 8. Dir.ā tu te kādam esi vajadzīgs… Noturet viņu vajagot. Tinies un atpakaļ neskaties. Sviests kaut kāds. Vaimanā kur citur. LV paliek saimnieki, vergi aizbrauc….

 9. Murgs ! Līdzīgi tracina – radīsim darba vietas . Nu neko nevajag radīt un remigrēt ! Jābeidz nesaimniekot ! Ja sakārtosim bardaku sākot no zagļiem, birokrātiem, korumpantiem, nodokļiem, veselības jomā, izglītībā, aizlīdzināsim bedres uz ceļiem, atcerēsimies ka Latvijā var izaudzēt visu cilvēkam nepieciešamo pārtiku un vienkārši iesaistīsimies, tad radīsies gan darba vietas, gan tautieši brauks măjās ! Vēl brauks , drīz vairs nē un arī nebūs uz kurieni.

 10. CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze Atbildēt

  MUĻĶU zeme.

 11. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 12. CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze Atbildēt

  MUĻĶU zeme “eurolatvānija”.

 13. CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze Atbildēt

  kas arī bija jāpierāda.

 14. Tas ir pie varas esošās politiskās partijas Nacionālās apvienības Saeimas vēlēšanu kampaņas projekts. Vai tev, kas balsoja par šo partiju 12 Saeimas vēlēšanās Parādnieks pajautāja, kā iztērēt ,, pēkšņi radušos liekos 500 000 tūkstošus eiro” no Vides un reģionālās ministrijas kases, ko pārvalda Gerhards. Vai to ieguldīt brūkošos Latvijas ceļos, vai bērnu un skolēnu attīstībā, veselībā, vai jaunu darba vietu radīšānā katrā novadā vai inavalīdu dzīves kvalitātes atbalstā. Nē, ir sākusies Saeimas priekšvēlēšanu kampaņa un ministrijas tērē naudu savu politisko partiju slavināšanā. Neaizmirstiet, to līdz vēlēšanām.

  • ko tu uzbrauc Nacionālajai apvienībai, ja pats balsoji par nenacionālo jenotību ???!

  • Nav noslēpums, ka Parādnieks kalpo tiem kuriem ir daudz naudas! Jau pierādīts, ka visvairāk Lembergam. Par parādnieku viss skaidrs.

 15. Un kam šie konsultanti vajag? Jūs domājat, ja nav darba Dobelē, tad teiksiet ir Cēsši, Valkā un ok, esam veikuši izpēti. Bet es gribu (ja gribu) vnk. atgriezties savā Sabilē, vai arī neatgriezties nekur…

 16. Kārtējais divkosīgais teātris, kura vienīgais rezultāts būs tas, ka kāds labi nopelnīs. Attieksme pret pilsoņiem ir zemiska, negodīga un cietsirdīga.

 17. VAZAŅĶIS SEVI PIE personībām PIESKAITA….TUR PAT VISTAI JĀSMEJAS!

  • Netiesā, lūdzu! Kad es paspēju aizbraukt (tagad esmu atpakaļ), nākamā dienā man atslēdza telefonu.
   Un, ko tad es būtu ēdis, bez darba / ienākumiem un arī bez iespējas aizbraukt?! Tu, kā redzu, nu itin nekā man palīdzējis nebūtu…

 18. RAGANA UZ SLOTASKĀTA Atbildēt

  aizbraucēj, laimīgu ceļu! NEVIENAM TEVI NAV JĀTUR.NEGRIBI STRĀDĀT, NU TAD MĒTĀJIES PA PASAULI RIŅĶĪ APKĀRT.iDIOTI ALLAŽ CITUS VAINO SAVĀ STULBUMĀ UN NEVARĪBĀ.vainīgi ir visi, tikai ne šie paši, kuri neprot strādāt un ir NEJĒGAS.KRATIES VIEN PROM!

 19. Jebkuraa gadiijumaa kaarteejo reizi njirgaajaas tieshi par mums..nekur neaizbraukushajiem..kad muusu nodokljos nomaksaato gandriiz pusmiljonu eiro pakaisiis ..taa vietaa lai sargaatu un uztrauktos par veel neaizbraukushajiem, bet jau nonaakushajiem tuvu tam..tur gan veel liidzeetu kaadi konsultanti, kaadi pabalsti utt.bet aizbrauceeji atbrauks pashi,vinji tacu vairumaaa vismaz divas reizes gadaa ierodaas Latvijaa..un te ir vinju tadi un draugi, bijushie koleegji..vai tad nu neviens no vinjiem nepaliidzees ar padomu..un tiiri fantastiski dzirdeet..pieteiks vietu beernudaarzaa..nu kur ir taas vietas tur jau nav probleemu:) bet kur to vietu nav pat vieteejiem, ko tad tur izdariisi?

 20. Padomieši (īpaša suga attīstīta Padomijā) vēl arvien visu sagaida “no augšas”. Demokratiskās valstīs (un arī Latvijā pirms padomizācijas) cilvēki paļāvās paši uz savām spējām.

  • “… cilvēki paļāvās paši uz savām spējām…”
   ————————
   Tā, kā tu – meties ar atņirgtiem zobiem PRIHVATIZĒT ???
   Cūka te vēl bāžas ar savu demagoģiju !!!!

 21. “projekta virzītāji “labi nopelnīs, kamēr invalīdi un pensionāri šajā valstī dzīvo pusbadā vai mirst badā un aiz trūkuma nespēj ne paēst , ne ārstēties. fantastiska valsts.

 22. Plānam patiesībā nav ne vainas. Jo ja kāds nedaudz ir iedziļinājies par ko ir runa, uzreiz iekrit acīs, ka ir vēlme atpakaļ atbraukušos emigrējušos tautiešus piespiest emigrēt vēlreiz – raugi, RE-EMIGRĀCIJA, tas ir “ATKĀRTOTA EMIGRĀCIJA”. Ja gribētu atgriezt tautiešus dzimtenē, tad vajadzētu plānot REPATRIĀCIJAS pasākumus.

  • Da kurš šos pasaules staiguļus, bez specialitātes, bez iglītības, bet ar ambīcijām ( tur man deva, te man nedod!) grib atpakaļ! Reemigrācijas plānu sastādīt, to jā! To es arī gribētu ! Par nelielu ( bet biežu!) samaksu!

 23. Palicējs Alberts Atbildēt

  Neesmu nevienu cilvēku sastapis, kurš gribētu lai šie laimes meklētāji atgrieztos ( ja nu vienīgi viņu ģimenes ) ! Aizskrēja ar saukli : te man neviens nedod, tur man dos ! Un tādus gribam atpakaļ ? Palasiet, ko šie raksta : dod, dod, dod , – labi apmaksātu darbu, labus priekšniekus, labu attieksmi, labu …
  Un vēl šie pasaules lupatlaši tik pārliecināti ka šiem tur laime smaidīs līdz pasaules galam !
  Domājiet , pat ja tas kolhozs PSRS sabruka, kolhoznieki kur pazuda – nē viņi un viņu bērni vēl ilgi klejos pa pasauli haļavu meklēdami !
  Beidziet sapņot par to, ka jūs kāds nopietni sauks atpakaļ uz Latviju ! Kam jūs esat vajadzīgi ! Jums katra vārda galā : dodied, nodrošiniet, apgādājiet un t.t. Ubagoties varat turpat savās īrijās, tur kalpi vajadzīgi ! Ja jūs būtu gribējuši Latvijā tāpat strādāt, kā īrijās, jūs tepat būtu labi dzīvojuši ! Bet jūs jau neiesiet kalpot savam kaimiņam, labāk dibenus plēsīsiet angļu, īru labā !
  Tur aizskrēja uz visu gatavu, te mums arī visu sagādājiet, nodrošiniet, apgādājiet – tad varbūt atgriezīsimies ! NĒ , dārgie tautieši! Paliekiet turpat pie īru podiem – aizmirstiet tādu vārdu DZIMTENE, jums vienalga to nesaprast !
  Kad jūs pametāt savu tēvuzemi laimīgās dzīves meklējumos, tad jūs par mums nedomājāt ! Tagad neceriet, ka mēs par jums domāsim ! Labāk domājiet lai jūsu bērni jūs tāpat “neuzmet” , kā jūs “uzmetāt” savus senčus.
  Un negaidiet, ka tādus kaut kur cienīs : jums acīs smaidīs tik ilgi, kamēr jūs būsiet labi kalpi un centīgi viņu nodokļu maksātāji, lai viņu vecākiem sanāk labas pensijas !
  Bet to jūs arī paši labi zināt : ne velti jūs te tvnet un delfos visu laiku trinaties !
  Aizbraucāt, nu tas forši ! Aizmirstiet Dzimteni, labāk domājiet kā labāk kalpot angļiem, īriem ! ( Un neaizmirstiet sūtīt naudu saviem pamestajiem bērniem un vecākiem! )

  • Kārtējā vergtura vaimanas, kuram bezmaksas darbaspēks aizbēdzis, un nu pašam sava pakaļa jākustina…Atceries, ja kāds brauc prom strādāt uz Īriju vai Angliju, tad tā ir tava un tādu kā tu vaina. Cik ilgi cilvēks var strādāt par grašiem bez izejamām dienām un pa 12 stundām? Strādā pats, strādini savu sievu un bērnus, bet neceri, ka sveši cilvēki tevi bagātu taisīs un par baltu velti! Ej tak tu ieskrieties, budzi!
   Un atceries, ka kaķa lāsti debesīs nekāpj!

   • Šitas sprukstiņš-puskoklēcējs-“uzņēmējs” vaimanā un gānās par aizbraukušajiem jau vismaz gadus 6 vai pat 7. Teksts ir viens un tas pats, tātad ‘copy-paste’, savu segvārdu gan cītīgi saglabā nemainīgu – “alberts”.

  • ar galvu nav labi

 24. arī aizbraukušais Atbildēt

  Pilnīgi pievienojos pārējo sašutumam ! Jūs, šodien ( un jau ilgstoši pie varas esošie ) tērējat naudu uz nebēdu ! It sevišķi šogad, lai celtu savu partiju reitingus pirms vēlēšanām ! Atpakaļ uz Latviju, kādu esat izveidojuši jūs, mēs nebrauksim, taču pret jums gan balsosim visos ārzemju iespējamos vēlēšanu iecirkņos ! Ja Latvijā paliks valdīt jūsu vecās partijas ZZS, TB/LNNK ( kopā ar VL) Vienotība un vēl nedod Dievs kopā ar Saskaņu, tad ar Latviju būs cauri !

 25. Projektus varētu vienkārši IZ-MĒ-ĢI-NĀT,var iztikt bez pilotēšanas! Esiet LATVIEŠI, nedrāziet valodu!

 26. tā ir kārtējā naudas izmešana vējā, kāda komisija (komiteja, padome …) sastādīs plānu, radi un draugi iesaistīsies, rezultāts būs nulle, bet aldziņa “nopelnīta”. Normāliem cilvēkiem jau sen skaidrs, ka visi šie plāni ir tukšas runas, kas gribēs atpakaļ, tas arī atbrauks bez aicināšanas.

 27. “Lielākā daļa no pilotprojekta finansējuma – gandrīz ceturtdaļa miljona – paredzēta 15 reemigrantu konsultantu algām un projekta administratīvajām izmaksām.”
  Šis varētu būt virsraklstā – lai nezagtu man laiku!

 28. ” Anglijā dzīvojošā Vera Antipova atzinīgi vērtē ideju par reemigrantu konsultantiem. Ja šāds koordinators būtu bijis jau aizvadītajā gadā, tad viņas ģimene jau tagad dzīvotu Latvijā.”
  Vera tik neiedomājās to, ka brīdī, kad viņa pieteiksies atgriezties Latvijā, VID pārrēķinās viņas UK gūtos ienākumus un pieprasīs samaksāt nodokļu starpību. Tad, ka tik beigās nesanāktu tā, ka no reemigrācijas pabalsta nekas pāri nepaliktu, ja ne vēl būtu jāpiemaksā nodokļu starpība

 29. „Man bija „Skype” intervija ar vienu uzņēmumu Latvijā, un mani pieņēma. Taču mēs atmetām tam ar roku, jo nezinājām, kur vērsties un ko darīt………
  Interesanti, kā pirms astoņiem gadiem jums pietika drosmes aizbraukt no Latvijas. Vienkārši esat ieraudzījuši kārtējo iespēju savākt kādu pabalstiņu, tik šoreiz no Latvijas iedzīvotāju kabatām.

 30. Tie cilvāki emigrāja uz svešu zemi, tur neviens viņus nekonsultēja! un Jūs gribat tagad pateikt, ka atpakaļ atbraukt viņiem nepietiks uzņēmības!?

 31. ko tā ļuba muld atceries kā āboltiņa tika un viss paliek skaidrs,vēlē ko gribi tāpat tās utes ielīdīs saimā

  • idiņš no saiemas Atbildēt

   Ja esi no sūdu bedres izrāpies , vai tad atpakaļ lēksi ja arī sola ka tai bedrē sūdu nebūs .

  • Āboltiņa pieder vecai kommuņagu bandai kura nodrošināja ka viens no savējiem tiek pie siles! Paskaties kā viņa tagad peld “kā niere pa taukiem”. Padomā par iespēju balsot par NA, par tiem kandidātiem kuri nejiet rīt zivju olas krievu vēstniecībā.

 32. Tas ka valsts vel nav sakārtota ir pašu Latviešu vaina.Tā valdība par kuru jūs te lamājaties ir jūsu pašu ievēlēta. Nebalsojiet par veciem kommuņagām un oligarhiem. Ir kandidāti kuriem rūp kas šai valstī notiek un kuri grib to stāvokli mainīt. Atceros kā āvīzes savā laikā jūsmoja par Godmani (to valsts izzadzēju), ka “tas ir mūsu valsts viss pieredzējošākais politiķis!” Smuki iztirgoja mūsu cukur fabrikas un aizlaida Maestro naudu pa burbuli uz Kriviju.

 33. Projekti top ,lai tiktu kādam nauda un viss.Neviens nopietni nedomā par tautu,ņem ,ko var paņemt.

 34. Te nu mums pilnībā jāpiekrīt…valdība neko nedara lai vēl neaizbraukušie neplānotu to darīt. Tevi sāk novērtēt tad kad esi jau zudis…. . Izbraucam visi – nu vismaz uz pāris brīvdienām,varbūt piesaistīs vajadzīgo uzmanību šai problēmai…..

 35. UK noliku profesionalas ( 95 .kods ) sofera tiesibas , bet atgriezoties Mulku zeme man liedz stradat par apsargu veikala jo luk, esot narkol . uzskate no 1994 gada .

  • Ka Jus taa nosauciet Latviju izsak kautko bedig par Jums. Jus nesaprotiet kaa Latvija bij pardareet 50 gadus un ka Latvija atkarajas uz Jums nevis kritizet bet stradat lai atjaunot. Ja nespej vai nevel to darit, ludz vismaz neizsmade
   Latviju. Tas nav Latvijas vaina ka tik pardareet. Kauns Jums! Lai muzeeg dzeevo dargaa, milaa, skaistaa Latvija!

 36. Man nevajag jūsu reemigrācijas plānu un konsultantu. Un arī ne nožēlojamos 9000 eiro, ar kuriem tāpat neko nevar iesākt normālā uzņēmējdarbībā, lai atgrieztos. Man vajag normālu Vid, kas neuzskata mani par noziedznieci jau no pirmās dienas, loģisku, vienkāršu un saprotamu grāmatvedību, ko varu vest pati un uzticēšanos no valsts institūciju puses. Kamēr tas nebūs, bieži braukšu uz Latviju atpūsties, bet savu uzņēmējdarbību tomēr saglabāšu ārzemēs.

 37. Sile laikam tuksa ,jaizdoma kato piepildit.un luk jauns projekts

 38. Ziniet, man nav ko teikt….

 39. Shai valdiibai vieniigaas intereses ir iztapt jebkuraam rietumu vajadziibaam.

 40. Latvijā nekas netiek darits lai attistitu ražošanu un fabrikas ,,tik visu slēdz

 41. Te jau latviešus nevajag. Nu,lai brauc amerikāni un dzīvo. Jābrauc tik prom

 42. deputāti sēž un sev lai būtu labi…..bet nevis tautai!

 43. Tas viss reemigracijas plaans ir tikai naudas zagshana. Cilveeki,kas aizbraukushi,tur straadaa 8,10 vai vairaak gadus, nemuuzham uz shito mafijas nozagto valsti neatgrieziisies. Latvijaa visa sisteema ir izveidota,lai tikai tautu noliktu uz celjiem. Tur,sveshumaa kaut mees esam nepilsonji ,juutama valsts interese un gaadiiba par cilveeku,kursh maksaa nodokljus,bet Latvijaa tikai peedeejo grasi censhas izraut cilveekam no kabatas. Vai tas nav vaajpraats,ka no shitaas nabaga pensijas veel atvelk nodokli? Cuukas,kas seezh saeimaa par tautu vispaar nedomaa .Visas varas struktuuras tikai sheemo un izlaupa valsti.Vai latvija var piedaavaat kaut vienu argumentu,kaadeelj aizbraukushajiem buutu jaatgriezhas?

  • Nu un kam tu utubunga šeit esi vajadzīga??? Man, noteikti nee! Ņaudi vien tālāk!!!

   • tev skaidas paurī vai sūdi, tomer sūdi

   • Tu varbūt jūties šeit labi, tāpēc,ka nedomā. Es personīgi jūtos ļoti nelāgi,jo tas ir negodīgi, ka tā naudiņa, ko samaksājam ar degvielas akcīzes nodokli un ceļa nodokli tiek vienkārši izsaimniekota. Ka OIK shēmiņa jau vairāk kā 12 gadus mani un citus slauc, iznīcina rūpniecību utt. Vai neesi pamanījis, cik vieglprātīgi ir izsaimniekoti meži, purvi, viss,ko var-izpārdots.

 44. ZZS kongresā jau salika vecos komunistus pa vēlēšanu apgabaliem , Brigmanis būtu nokaunējies , ja nemaldos jau astoto ! reizi bridīs pie siles , būtu laidis kādu jaunāku . Ja balsosim par ZZS atkal stagnācija garantēta vismaz uz četriem gadiem !!!
  Un tie solījumi …. garantēju līdz rudenim debessmanna kritīs no gaisa , tikai nav zināms , kur pēkšņi radīsies līdzekļi !!!

 45. Katram sava izvēle! Ja nespēj sev atrast vietu šeit, tad brauc prom! Nav ko nevienu vainot! Var taisīt savas firmas un strādāt tepat! Bet tā ir izvēle! Tikai paša izvēle!

  • “Gudra” runataja! Tavu firmu (ja tev tada ir) valsts zaglj nav nosptedusi vel uz celiem? Ja ne, tad driz bus!

  • Mēs tieši tā arī darām – braucam prom, strādājam, savus biznesiņus veidojam, mācāmies, bērnus audzinām, un ticiet man – neprasām, lai mūsu dēļ kāds Latvijā tērētu naudu. Ka jūsu siles vepri un cūkas taisās ievilkt nāsīs naudiņu, aizbildinoties ar “reemigrāciju”, tad tā ir viņu pašu iniciatīva, ne mūsu. Tieciet ar saviem zagļiem paši galā un nepiniet iekšā aizbraukušos, citādi izskan tāds kā aizvainojums, itkā mēs prasītu un mums vajadzētu… Tie, kas grib, tie atbrauks bez visādiem naudas izmānīšanas projektiem. Bet tie, kam TUR ir labs darbs, kas iedzīvojušies – nu nebrauks atpakaļ uz iznīkšanu un pazušanu.

 46. Paulu vērtēju kā personību, prof. Stradiņu, E. Pāvulu
  Piedodiet, bet, vai Regbijā dzīvojošais Celmiņš ir personība, pateikt nemācēšu

 47. Nodokļu naudas bezjēdzīga izšķērdēšana un atklāta izzagšana jau ir kļuvusi par rutīnu. Tā vairs nevienu pat īpaši neuztrauc.

 48. Ja mēs bez visādiem konsultantiem spējām atrast darbu un dzīvesvietu ārzemēs, ja mēs spējām tur iedzīvoties, iekārtoties uz palikšanu, apgūt valodu, atrast draugus, utt. utt. tad daudz vieglāk jebkuram būtu izdarīt to pašu otrādi – pārceļoties atpakaļ uz Latviju. Jautājums ir citāds – vai mēs to gribam? Es nē! Man tāda sajūta, ka dzimtenē mūs tur par muļķiem. Lai mēs no savas pārtikušās, stabilās un mierīgās dzīves triektos uz Latviju, kur viss iet uz izputēšanu? Jūs ko?!

 49. Kāpēc katram jampampiņam, kuram sava valsts – Latvija – pie vienas vietas, būtu jātērē valsts nauda, lai viņu dabūtu atpakaļ. Pietiek jau ka viņi pieķēza internetu.

  • jampampini esat jus .nesaproti atpalikusais atkritum kad mes te nekadu naudu lai atgriestos neprasam mums vienkarsi tas nav aktuali es stradaju tur kur maksa naudu nevis centus un pagaidam ta pilnigi noteikti nav LATVIJA.un tie uznemejini kas te smilkst ka mes nemacejam atrast darbu LATVIJA ta nav taisniba.jus pretigie dranki negribejat maksat pat par padarito darbu .un ta valdiba jus drazis tik ilgi kamer jus kedite lielaka dala aizmuksat.bez musu sutitas naudas un ta nav maza ko ikmenesi parskaitam radiem latvijasen butu dibena ari jums optimistini.

 50. Tipisks naudas norakstīšanas plāns. Ministrijā ir daži cilvēku, kuriem kaimiņvalsts maksā, lai naudu izsaimnieko un lai rezultātu nebūtu.

 51. Jā…mūsu nodokļu naudiņu,kundziņi, tērē uz nebēdu….rodas sajūta,ka šī Valsts velk savus pēdējos gadus…un dzīro uz nebēdu…..kā mēra laikā….

 52. Vispirms ”izēd” no Latvijas…pēc tam taisa projektus, tērē naudu, lai kādu atvilinātu atpakaļ…naudu ir jātērē tam, lai cilvēki paliek te un nebrauc prom…

  • Bēdigākais ir tas, ka tā “izēsšana” turpinās un uzņem apgriezienus. Valdība visu dara lai tas nabaga cilvēks, kas vēl mīt, strādā un cenšas ne tikai izdzīvot, bet arī mazliet dzīvot, kādā brīdī sakravātu koferus un aizbrauktu. Uz tā fona reemigrāc ijas plāns tiešām izskatās pēc kārtējās naudas izzagšanas.

 53. jau 11 gadus dzivoju arzemes un tiesam atgriezties netaisos . Lai te rakstitu kapec , priekskam tas viss jau rakstits to visi zina un valdiba izliekas ka nedzird bet grib teret tukstosus tiem projektiem lai it ka atgrieztos. KAPEC JATERE NODOKLU NAUDA BEZJEDZIGI.Ja es gribesu atgriezties es visy uzzinasa kas kaa bez kaut kadu tur palidzibas mes te esam daudzi biezi satiekamies un parrunajum un jums tur valdiba ne sapnos neradas ko te zina un ko parruna , nu nau te galigakie mulkisis atbraukusi starp manam pazinam parsvara ir ar augstakam izglitibaam normali cilveki. mes visi protam kaa minimums 3 valodas un ja vajadzes tad jau arii pasi tiksim galaa ka tikam te galaa kad atbraucaam.

  • Varu iztēloties ko jūs tur savos rautos pārrunājat, kamēr vēl varat nosēdēt un pašļupstēt. 😀 Un jā, 8 klases nebūt nav augstākā izglītība. Es pats esmu prom 8 gadus, esmu jaunās mītnes zemes pilsonis un instinktīvi izvairos no kontaktēšanās ar “normālajiem cilvēkiem” no latvijas.

   • “esmu jaunās mītnes zemes pilsonis un instinktīvi izvairos no kontaktēšanās ar “normālajiem cilvēkiem” no latvijas.”
    Dalēja taisnība Jums ir: viņi noteikti prasīs / gribēs aizņemties no Jums naudu. Tāda ir dzīve.

    • Ne jau viņu mēģinājumi izkunstēt no manis naudu, man rada nepatiku. Es tāpat pasaku “nē!”. Man patiesībā riebjas viņu zemais intelekta un paškritikas līmenis. Pa šiem 8 gadiem vēl neesmu šeit redzējis nevienu sakarīgu bāleli. Iespējams, ka kaut kur viņi ir, bet domāju, ka arī viņi, tāpat kā es, izvairās konatktēties ar tautiešiem.

     • ir, ir !
      Krakovā, no kurienes tavu vecvecmāmiņu ar kāju pa *irsu atspēra uz Latviju “taisnību sludināt” ! :–(
      Prihvatizētājs-parazīts vēl demagoģiju dzen !!!
      Lasies atpakaļ uz turieni, no kurienes tevi vējš atpūta !

     • Precīzi. Man ar tikai pāris šejienes draudzenes, ar kurām kādreiz internetā ko papļāpaju, no pārējiem latviešiem bēgu pa gabalu. Ja dzirdu uz ielas latviešu valodu izliekos, ka nesaprotu. Te visas latviešu sterva sabraukušas. Nu tādas stervas, kādas es pa visiem gadiem Latvijā neesmu sastapusi.

  • Pēc rakstītspējas var lieliski spriest par cilvēka inteliģenci un izglītotību:D:D

Draugiem Facebook Twitter Google+