×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
30. decembris, 2016
Drukāt

Aizbraucēju sūtītās naudas dēļ Latvijā saņēmējiem var būt nepatikšanas, brīdina VID (60)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs foto

Emigrācijā strādājošie tautieši radiniekiem un draugiem Latvijā šogad pārskaitījuši vairāk nekā pusmiljardu eiro, piektdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.

Datus par novembri un decembri Latvijas Banka vēl precizē, bet līdz oktobrim tie bija jau 492 miljoni eiro. Banku analītiķi uzsver – lai arī emigrantu atsūtītā nauda būtiski nesilda ekonomiku, tomēr mazina spriedzi reģionos un spiedienu uz sociālajiem dienestiem.

“Ģimenēm, kurām ienākumi ir ļoti zemi, kas varbūt ir nabadzības riskam pakļautās ģimenes, un, ja viņiem ir kāds cilvēks, kas strādā ārzemēs un var kaut kādu naudiņu sūtīt, protams, ka tas ir atspaids un tas palīdz,” vērtēja “Swedbank” ekonomiste Agnese Buceniece.

Valsts ieņēmumu dienests (VID) gan brīdina – emigrantu atsūtītās naudas dēļ saņēmējiem Latvijā var sanākt nepatikšanas un pat naudas sodi. Ja no tuviniekiem saņemti vairāk nekā 4000 eiro, šī nauda ir jādeklarē.

“Ja ir saņemts ienākums, kas pārsniedz 4000 eiro, Latvijas rezidentiem tā ir summa, kas jādeklarē gada ienākumu deklarācijā. Līdz ar to saņemtais dāvinājums no radinieka, kas pārsniedz šo summu, ir jādeklarē,” norādīja VID galvenā nodokļu inspektore Jana Uzare.

Taču, ja emigrants sūta naudu personai, kas nav radinieks, tad saņēmējam ir ne tikai obligāti jāpilda gada deklarācija, bet arī 23% jāatdod valstij.

“Ja ienākums ir gūts un ir apliekams ar iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN), un tas nav no radinieka, personai gada ienākumu deklarācijā ir jāsamaksā nodoklis. Tātad šī summa ir jādeklarē un jāsamaksā,” norādīja Uzare.

Ar IIN apliekama summa, kas gada laikā pārsniedz 1425 eiro. Varētu šķist, ka nodoklis emigrantu sūtītajai naudai nebūtu jāpiemēro bieži, jo lielākoties naudu saņem radinieki. Tomēr emigrantu konsultāciju birojā Lielbritānijā norāda – ļoti daudzi kā naudas starpniekus izmanto draugus un paziņas Latvijā, un tagad viņiem var sanākt nepatikšanas ar VID.

“Reizēm pat ar brāļiem vai māsīcām nav tik labas attiecības vairs vai arī brālis, māsīca ir šeit, un nav kam aizsūtīt slimajai vecmāmiņai. Un tad draudzene vai labākā kaimiņiene ir vienīgais kontakts, kam iedot šo naudu, kas varētu aiznest omītei par iztiku. To ir diezgan sāpīgi redzēt, ka cilvēkam ir jāmaksā nodoklis vēl par to,” stāstīja tulkošanas un konsultācijas pakalpojumu biroja vadītāja Anglijā Laima Brencs.

Ir vēl daudzi citi iemesli, kāpēc naudu saviem Latvijā palikušajiem radiniekiem sūta caur personām ārpus ģimenes loka, piemēram, parādu piedzinēju bloķētie bankas konti.

“Cilvēki ir ļoti sašutuši, ka viņiem vispārībā būs jāmaksā šis nodoklis. Cilvēki jūtas, ka viņiem būs liegts palīdzēt saviem vecākiem Latvijā, jo saprot, ka būs jāmaksā nodoklis. Ja nav vēl nodotā deklarācija – tad vēl soda nauda. Ļoti daudzi par to nezina, ļoti liels procents par to cietīs ilgi pēc tam,” uzskata Brencs.

Sašutumu par to pauž arī piektdien lidostā “Rīga” no Londonas atlidojušie emigranti.

“Nekaunība! Mēs strādājam ļoti smagi ārzemēs, lai varētu uzturēt ģimenes tur un šeit,” komentēja Darja.

“Es nomaksāju nodokļus jau tur un naudu uz šejieni sūtu ne jau kā darba algu kādam, bet kā palīdzību radiniekiem un draugiem. Par to tur būtu jāmaksā dubultais nodoklis?” brīnījās Anna.

VID aicina emigrantu naudu saņēmējus Latvijā rūpīgi saskaitīt šī gada kopsummu un pēc likumā pārsniegtās iesniegt gada ienākumu deklarāciju laikā no 1.marta līdz 1.jūnijam. Ja to nedeklarēs, VID var uzlikt naudas sodu no 70 līdz 430 eiro apmērā.

VID un Finanšu ministrija piektdien gan nespēja sniegt atbildi, cik daudz naudas valsts ir iekasējusi pērn, apliekot emigrantu atsūtīto naudu ar IIN.

Pievienot komentāru

Komentāri (60)

 1. Viela pārdomām.

 2. Vai jums ir nepieciešams kredīts? Tu esi finanšu krīzes vai vajadzībām
  nauda, lai sāktu savu biznesu? Jums ir nepieciešams aizdevums
  nokārtot savu parādu vai apmaksāt rēķinus, vai
  uzsākt jauku biznesu? Vai jums ir zems kredīta score, un jums ir atrast ir grūti
  iegūt kapitālu aizdevumu no vietējām bankām un citiem
  finanšu institūcijas? Šeit ir jūsu iespēja saņemt aizdevumu
  mūsu organizācijai. Mēs piedāvājam aizdevumus privātpersonām par
  šādām vajadzībām un vairāk. Aizdevuma,
  Expansion, Business Start-up, izglītības, konsolidācija
  parādu, Hard Money Aizdevumi. Mēs piedāvājam aizdevumu ar zemu likmi
  procentu likmi par 2%. Sazinieties ar mums šodien pa e-pastu:
  (Lucianoloan@outlook.com)

  Visu to labāko.

  Franklin Richards mr

 3. Es esmu individs gatavi sniegt jums Preet no 500 eiro lidz 500000 eiro visiem nopietniem cilvekiem, un spej izpildit noteikumus manu piedavajumu. Man nav nepieciešams daudz dokumentu, bet jums ir jabut personai Tapat, Godigs. Interese ir 2% gada. Ja Jums ir interese, ludzu, sazinieties ar mani, lai iegutu vairak informacijas:

  PS: Kredita iesaistas jums un ir jaatmaksa. Parbaudiet savu atmaksas speju pirms jus izdarit:
  – Ikmeneša ienakumi:
  – Kredita summa:
  – Ilgums aizdevums:
  – Merkis aizdevums:
  – Talrunis:

  Vai jus nopietni, ambiciozi un velas veikt projektu?
  Mes piedavajam musu finanšu pakalpojumus ir loti pienemamam cenam un viegli visiem.
  Vienu adrese vairak informacijas:
  Mes esam Francija.
  E-pasta:voltarubins00371@gmail.com

 4. Nepareizi norādīts drošības kods

 5. Sveiki,
  Vai jums ir nepieciešams steidzami aizdevumu ??? Vai jums parādā? Vai jums ir slikta kredītu? tu esi bijis noraidīts bankas, jums ir nepieciešams kredīts, lai uzsāktu uzņēmējdarbību ar savu ?, Mēs dodam aizdevumus cilvēkiem, neskatoties uz viņu nabadzīgām / slikta kredītu rādītājus. Mēs dodam out gan biznesa un personīgo aizdevumiem ar ilgtermiņa un īstermiņa ilgumu jūsu izvēles ar zemu procentu likmi 2% gadā vismaz atcelt privātpersonām, uzņēmumiem .. Mūsu aizdevums programmētājs ir ātrs un uzticams, piemēro šodien un saņemt tūlītēju lauka back.Our aizdevumi ir labi apdrošināts, 100% garantēta, un klienti ir pārliecināti maksimālu drošību. Plašāku izmeklēšanas sazinieties ar mums, izmantojot mūsu e-pasta adresi: (MAGRETJAMES321@GMAIL.COM) un saņemt savu aizdevumu šodien.
  Magret kundze James MD / CEO
  E-pasts: (MAGRETJAMES321@GMAIL.COM)

 6. Vai jums ir nepieciešams ātri kredītu ar relatīvi zemu procentu likmi, kā zema kā 2%?, Meklēt ne vairāk, jo Indija aizdevums investīciju piedāvājums biznesa aizdevumu, personas aizdevumiem, mājokļu kredīti, auto aizdevumus, studējošo kredītu, parādu konsolidācijas aizdevumus e.t.c. Nav svarīgi, jūsu kredīta rezultātu. Indija aizdevums investīcijas ir garantētas kas veic finanšu pakalpojumus mūsu daudziem klientiem visā pasaulē. Ar mūsu elastīgu aizdevumu paketes, aizdevumus var apstrādāt un nodot aizņēmējs ietvaros iespējami īsā laikā, sazinieties ar mūsu speciālistu konsultācijas un finanšu plānošanu, ja jums ir nepieciešams ātri kredītu. E-pasts: (indianloaninvestment2017@outlook.com)

 7. Kredīts uzņēmumiem uz ļoti izdevīgiem noteikumiem, piesakies jau tūlīt un piesaisti naudu! Vairāk info: cityfinances.lv

 8. Laba diena visiem šajā mājas lapā varētu liecināt, kā es kļuvu glābšanas Mr Sergejs Shikunov Kad es biju noārdīt. Es esmu kundze, Blanca Payne pēc nosaukuma. Es dzīvoju ASV, es vēlos izmantot šo mediju, lai brīdinātu visus aizdevumu pretendentiem jābūt ļoti uzmanīgiem, jo ​​ir izkrāpšanu pirms visur mēnešiem man bija finansiāli saspringtas, un jo mans izmisums man bija cheated ar vairākiem tiešsaistes aizdevējiem. Man bija gandrīz zaudējis cerību, kamēr mans draugs minēti mani ļoti uzticamu aizdevējs sauc Mr Sergey Shikunov kas man aizdot aizdevumu $ 100,000 8hrs bez stresa. Ja Jums ir nepieciešama jebkāda veida aizdevumu, vienkārši sazināties ar viņu pa e-pastu: (sergeyshikunov@yahoo.com), kas ir iemesls, kāpēc es esmu, izmantojot šo vidēja brīdināt visus kredītvēsturi, jo ellē es pagājis rokās šo krāpniecisko aizdevējiem. un kā es biju glābšana vīriešu, SERGEY SHIKUNOV. Un es negribu no jums iziet cauri šādai elli, ka es devos rokās šo viltus tiešsaistes aizdevējiem, es arī gribu, lai jūs man palīdzēt nodot šo informāciju cilvēkiem, kas ir nepieciešama aizdevuma, kad tev savu aizdevums Mrs Blanca Payne, es lūdzu, lai Dievs dod viņam. dzīve Dievs svētī viņu mūžīgi labā viņš ir paveicis manā dzīvē. Kundze, Blanca Payne

 9. Es esmu Mr Fredrick Petersons. Cienījama, likumīgu un akreditēta aizdevējam. Mēs dodam no aizdevuma visu veidu, ir ļoti ātri un viegli veids, LIKE- hipotēku, mājokļu kredīti, biznesa aizdevumi, slikta kredīta aizdevumiem, komerciālu aizdevumu, Start-up-apgrozāmā kapitāla aizdevumus, būvniecības aizdevumi, auto aizdevumus, viesnīcu aizdevumus, students aizdevumi, individuālie aizņēmumi, parādi Consolidation Loan, tik daudz vairāk … Vai jums ir nepieciešams kredīts? Vai esat bijis meklē kur saņemt kredītu? Vai jums ir mēģināt iegūt jebkāda veida šiem aizdevumiem minēts iepriekš? Tad atbildēt tagad (fredrickpetersonloan@gmail.com). Ja jūs vēlaties saņemt pieejamu aizdevumu. Mēs esam 100% garantija, ar zemāko likmi 2% visiem kredītiem, ar bezmaksas nodrošinājuma pabalstiem. Tiklīdz mēs saņemsim jūsu atbildi, mēs varētu uzreiz sākt apstrādāt savu aizdevumu ….. 24/7 stundas finansēšana …

 10. kropli, maukas, vai nav par daudz nodokli suni, kretinu bars

 11. Iesaku atvērt ārzemju kontu kā to izdarīju es…tā mūsu māsu, brāļu un vecāku sūri nopelnīto naudiņu neviens neaiztiks…MONESE CARD ērti atvērt jebkurā pasaules malā…un neviens VID mūsu naudu negramztīs

 12. Tizleni kas sez mikstos kreslos, tie kas zog no tautas, tie kas pardeva un turpina pardot musu zemi, darbavietas, u.tt. Tie kas censas iznicinat. Es ceru ka jums tas viss labi nebeigsies. Dievs nav mazais berns. Es ceru ka jus degsiet ELLES ugunis.

 13. Tas viss ir nelikumigi, jo mes esam tada pati ka citas eirosav valstis. Tik LV atkal izgudro kautkadus citus likumus. Te vajadzetu Eiropas tiesai pastradat!!

 14. Dzīvoju UK, maksāju visus nodokļus UK, maksāju visus ar dzīvošanu saistītos rēķinus utt., un uzturu radinieku Latvijā par kuru valsts nespēj parūpēties (tā ķipa saucās pensija) un VID domā, ka nu tik 23% viņiem maksāsim? Īsa un konkrēta atbilde – gaidi ar maisu

 15. Vai VID atrodas kada cita valsti,kura nav ES sastava ? Izdomajot absurdus likumus ,kuri neeksiste ES un citas civilizetajas valstis,VID ir atklajusi savu mafiozo darbibu.Vai VID atrodas “zalo” un sarkano cekistu ietekmes sfera ? Vai IIN maksa ari “zalie ” & SC Latvijas Valsts budzeta izlaupitaji ?

 16. Deputāti un eksdeputāti Atbildēt

  Kaut jūs visi pie varas bijušie un esošie nosprāgtu, dēļ savas tautas iznīcināšanas!!! Jums zagt, laupīt, slepkavot un melot ir kā gardu maizi ēst… nu protams uz tautas rēķina! Dārgākā elektrība, dārgākā gāze utt. Eiropā???

 17. Tā vietā, lai meklētu nabagu kabatās starp maizes drumslām aizķērušos kapeiciņu, krietnāk pakratiet bārdas, hūtes, šlitkes un tamlīdzīgos! Ja nevarat, neredzu jēgu jūs uzturēt. Kā sacīt jāsaka – jūs esat kā vista, kas nedēj, vai govs, kas nedod pienu …

 18. Bardaks un korupcija valsts vara.

 19. un ka ir ar deputata algam taas tak ari butu jadeklere ari,ja jau visiem tad visiem,ak ja vini ir personibas un VID, mes jau tie govs izkarnijumi esam vinu prieksa,

 20. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Nevajag daudz vārdu, lai pateiktu patiesību, BET – pat bezgalīgi daudz vārdu var izrādīties par maz, lai pateiktu patiesību tiem, kas to nevēlas dzirdēt.”

  Un, arī: “Gudri ļaudis mācās galvenokārt no citu kļūdām, ne pārāk gudrie – galvenokārt no savējām, bet pilnīgi bezcerīgi muļķi nemācās VISPĀR.”

  =======

  Mediju ziņa (2008. gads): Aptuveni 28.000 uz Īriju emigrējušajiem un pašreiz tur dzīvojošiem latviešiem (”oficiālās” statistikas dati) ik gadu esot “jānomaksā savai dzimtajai valstij vismaz apmēram viens miljons latu nodokļu starpībā”. Šīs valsts pašreizējais “finanšu ministrs” A. Slakteris ( TP / “nasing spešal” ) esot publiski “paudis viedokli”, ka “daudzi mūsu cilvēki, kuri strādā Īrijā, droši vien paši nezina, ka ir palikuši parādā Latvijas valstij”…
  —–
  .
  “Lai “bēgļi” uztur SILES “valsti”!…”
  ( O.M.© “Hroniskais pjedestāls” – 13.06.2008., Nr.6. )
  .
  Kas SPIESTI braukt uz svešu valsti,
  Tos MUĻĶU Zemes SILES balsti,
  Grib ‘attārpot’ par miljons latiem,
  No “parādnieku” makiem “platiem”…

  “Lai tie, kas pamet Dzimtās Mājas,
  Un “valsti”, kur var ‘atstiept kājas’,
  Iekš ķešām dziļāk parakājas ~
  Šiem ‘budžet-lādi’ pildīt klājas!
  .
  Lai “bēglis” uztur SILES “valsti”,
  Par to, ka ziemā nenosalsti,
  (Kaut – apkurei ir cenas lielas…)
  Vai – vispār ‘nekūko’ uz ielas!
  .
  Lai aizbraucējs MUMS ‘bleķo ragā’,
  Par to, ka “valstij” = ‘sū#i vagā’,
  Bet SILES rukšķiem = sen ‘pie kājas’,
  CIK “vaukšķu” ‘īros’ meklē mājas!
  .
  Lai tie, kas svešās zemēs ‘spieto’,
  ŠEIT ‘bleķo’ nodokļus, ‘pa cieto’ ~
  Šī “valsts” to “likumīgi” prasīs!!!
  (Un – kontus VID’s ‘pa tīro kasīs’…)
  .
  Tas “emigrantiem” nešķiet lēti?!…
  Bet – š’tādā veidā “motivēti”,
  Tiek “bēgļi” ‘paunoties’ uz mājām!
  (No kurām “vaukšķus” iztrenkājām…)”

  Grib SILES “valsts” no “emigrantiem”,
  Pēc MUĻĶU ZEMES “likumpantiem”,
  ‘Kāst’ miljonus (kas “parāds” esot) ~
  Tas “motivēs” šos mājup ‘desot’?!…

  =====

  oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu lumpeņu, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju”, nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” u.c. taml. “biogaļas izstrādājumu” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 21. Ja, būdams kungs dūšā, iedosi bomzim ceineri, tad 2,30 viņam jāaiznes uz VID, burvīgi!

 22. Šodien paskatījos Maxim -ā, tur ir ziedojumu kastes kapeikām, tās brīžiem pildās.
  Bet nodoklis?!

 23. Šodienas sile sāk palikt tukšāka. Tas ir valdības vīreļu sasniegums. Bankas pieder ārzemniekiem. Pēļņu izved uz ārzemēm. Lielveikalu ķēdes pieder ārzemniekiem. Peļņu izved uz ārzemēm. Ārzemnieku ieteikumi bez vārda runas tiek visi pieņemti ar likuma spēku. Apsurdi iedomāties ka ārzemnieku ieteikumi būtu domāti dzīves līmeņa uzlabošanai šeit Latvijā. Piemēra pēc. Mūsu zemes plašumi lielāki par visām sibīrijām, prērijām. Zemi bez kādas aizķeršanās varam tirgot ārzemniekiem. Tikai kādēļ Polijā zemi tūkstošiem ha neļauj iegādāties vienam ārzemniekam, bet mums nav žēl. Arzemnieks šeit saražoto pārdod citur, dabīgi visa pārstrāde un peļņa Latviju pamet. Toties varam priecāties par pilnajiem veikalu plauktiem ar poļu āboliem. Mūsu āboliem ceļš uz veikalu plauktiem sen aizvērts cieši. Saldajam ēdienam – Ja nespēsim iekasēt nodokļus, pensionāri paliks bez pensijām. Jautājums. Kāpēc gan pensionāriem jāpaliek bez pensijām. Pareizi ir palikt bez algām valdības vīriem, kas visu šo šļuru ievārija.

 24. Jūlija Krūmiņa paziņa Atbildēt

  Bet ja man Jūlijs pārdesmit taukšķus iedod – vai tad arī 23% IIN jāmaksā?

 25. Nepatikšanas????????????? KAM un KĀDAS?????????????

 26. prātam neaptverami nelieši un shēmotāji valda Latvijā! Nevar un NEPROT apstāties 26 gadus graut šo valsti! Cik ilgi valdības un Saeimas tā darbosies??? Pasakiet SKAĻI UN ATKLĀTI SAVUS NOZIEDZĪGOS MĒRĶUS, jo BEZ MĒRĶA NAV JŪSU DARBIBA! Tas gan ir pilnīgi skaidrs! NE velti Dombrovska POZA SKAIDRI PATEICA, KA LATVIJAS ĻAUDIS VAR BRAUKT PROM, KAS VIŅUS NO AIZBRAUKŠANAS TUR? IR TAČU DEMOKRĀTIJA UN KATRS DARA KĀ VĒLAS!? Tad KĀPĒC tagad liedz viņiem sūtīt naudu savu ģimeņu atbalstam??? Domāju, ka nav ko spriedelēt par uz šejieni sūtīto naudu un tās aplikšanu ar kaut kādu stulbu nodokli, ja PAŠI, ZAGĻI BŪDAMI, NEVARAT APSTĀTIES!!! APSTULBUŠI AR SAVIEM NODOK
  ĻIEM FINANŠU MINISTRIJĀ! TĀ VIETĀ, LAI CELTU VALSTS EKONOMIKU UN ATTĪSTĪBU, KONKURĒTSPĒJU, NODARBOJAS AR GRAUŠANU UN DEMAGOĢIJU, TRACINOT TAUTU! RIEBEKĻI! Man gan nav neviens bērns un mazbērns ārzemēs, paldies DIEVAM, bet ja būtu, NEVIENS NEAPTURĒTU VIŅUS SNIEGT MAN MATERIĀLU PALĪDZĪBU! NEVIENS!!!!!!!!!!!!!

 27. vid nekādas reformas nenotiek un nenotiks,jo paši ir lielāko shēmotāju lobijs

 28. kā tad ar bankām,tās jau ar nav nekādas radinieces?Ja es sūtu naudu kredīta dzēšanai,vai tad arī vēl jāmaksā nodokļi?

 29. Tas ir murgs kautkads! Es saprotu to tā, ka, valsts taisa spiedienu uz arzemes dzivojosajiem, lai tie savāc Latvijā palikusos vecakus utt, uz dzivi ārzemēs! Tad nebus jamaksa pensijas un vispar nekadu izdevumu?! Varbut ka tas arī ir merkis visam?????

 30. Vai VID mafija nespej sajegt ,ka no arzemem atsutita nauda tiek izdota par partiku,apgerbu,dzivokli un medicinisko palidzibu ? Lidz ar to tiek atbalstits Latvijas Valsts budzets !

 31. SC SIA´s Rigas namu parvaldnieks,Rigas Brivosta,Rigas Satiksme u.t.t. izlaupa valsts budzetu,nodoklus maksa nesalidznami mazak neka pec likuma butu jamaksa.Vai Finansu ministre samaksaja ienakuma nodoklus no ,Rundales pils balle ,kremla cekistiem iztirgota Latvijas Dzelzcela. Vai vinas gimeneses biznesins,kurs tirgo nekustamos ipasumus un uzturesanas atlaujas kremla cekistu ” investoriem” maksa ienakuma nodoklus ? Vai NATO ienaidnieks no Puzes bunkura maksa nodoklus ?

 32. Jūs, laimi meklēdami, esat te pametuši savus bērnus un vecākus! Bet mums par saviem nodokļiem viņiem jānodrošina pensijas, sociālo aizsargātību un vēl daudz, daudz kas cits! Un jūs vēl te manis ievēlēto valdību apsaukājiet visādiem vārdiem! Mans priekšlikums, visu šo “tautiešu” , kuri dzīvo “laimes zemes”, bet te dzīvo viņu bērni un vecāki, bet šie te nodokļus nemaksā, ārstēt tikai par naudu, pensijas maksāt ne lielākas par 82.00 € un t.t.

  • Kas Tu tads lai mums te varetu aizradit? Es piemeram Irijaa maxaju ap 800eu ienakuma nodokli mēnesī, vai Tu tikdaudz vispar nopelni??? Lai kads man vel parmestu ka es nemaxaju nodoklus!!!??? Vai Latvijas valdiba man daudz palidzeja man ar 3 mazgadigiem berniem kad sieva saslima utt,??? Skau biznesu un veksmigi, VID manā biznesa bija biezs ciemiņš un aplaupija mani 2x mēnesī reali nonemot visus ienakumus!,, Jumts,, salidzinosi ar finansistiem bija tirie engelisi, vinus apmierinaja salidzinosi kapeikas!!!! Tagad esmu seit un priecigs, berni izskoloti, stradaju, viss ir ok, vajag tikai rakt, ka teica Edgars Liepiņs! Un Tu cimdinu piever, neviens Tev nav devis tiesibas kadam ko parmest! Pirms kadam ko parmest uzvelc vina kurpi un pavalkaa, nez vai patiks!

   • Tu Īrijā maksā 800 € nodokļos lai būtu par ko uzturēt īru pensionārus, bet es te Latvijā maksāju nodokļus, lai varētu uzturēt tavus pamestos bērnus un vecākus!

  • Tevi tuvāko stundu laikā vajag Deportēt uz Sibīriju! Uz Neatgriezšanos!

 33. un piemērotākā Cīrule teica, ka VID ir par sadarbību nevis sodīšanu… tikai mūs valstī elite zog zaļi bet no pārējiem slauc, kur vien var noslaukt.

 34. Iekāps lidmašīnā un paši atvedīs, buūs daudz lētāk..

 35. Lai VID nesapņo, manu naudu jūs nedabūsiet .Es jau visus nodokļus esmu nomaksājis un jums netaisos vēlreiz maksāt

 36. Esiet taču savas “valsts” patrioti un mīliet to…

  • Vai var būt patriots tai valstij, kur mandātus Saimai nopērk par krutkas pudeli vai ”biļeti” uz ”honkongu”, vai nevīžo izbērt čekas maisus ( ka pats , kāds rada gabals neizbirst …) un uzticēto nodokļu naudu sadala saviem draugiem, lai piepelnās ar 20 % ( tās deputātu kvotas naudas ). Visas varas partija ir kļuvušas iedejiski vienādas kā biezpiengalvas. Tas jau atgādina 30. gadu sākumu, kad bija jālaiž mājās… Jā un otrā dienā sākās darbs valsts uzplaukumam, bet šodien…
   Es nēesmu par kādu vēlētas varas maiņu pret diktatūru, bet deputātiem ir jāmainās un pirmais darbs izbērt čekas maisus – tas tas pats, kas pirtī labi nomazgāties un var sākt strādāt valsts un tautas labā. tikai ar to gribēšanu – zaķīšu ņirgšana, skapīšu vizināšana, nodokļu papīru nelasīšana, lai spēlētu šahu…Un nekas netiek darits…

 37. tātad savai civilsievai/v\iram, vai to radiniekiem naudu sūtit nevar, jo valsts velreiz grib nodokļus noslaukt

 38. Taču, ja emigrants sūta naudu personai, kas nav radinieks, tad saņēmējam ir ne tikai obligāti jāpilda gada deklarācija, bet arī 23% jāatdod valstij. Veterinārajā aptiekā ieveda lūpu aizvākošanas iekārtas. Tās būtu jāiegādājas obligāti valdībai, ministru kabinetam, deputātiem un vidam! Bet ja kas, tad es iešu dežurēt pie minētajām iestādēm!

 39. Apķēzījusies Neatkarībā F Atbildēt

  Ja ne Mēs ar savu nopelnīto ārzemēs, kur tiek Pilnībā nomaksāti nodokļi! Tad būtu vēl Traģiskāka ikdiena Mūsu Palikušajām Ģimenēm Latvijā/mājās. Un tagad izdomāt/izzīst šādu Naudas Slaukšanas paņēmienus ir Kautkāda Totalitāra/Genocīda F, Režīma stilā! Jūs Nespējīgie Lēmēji! Jūs Krāpniekus/Darba devējus, afēristus/ naudas apmazgātājus, Nodokļu Nemaksātājus, Negodīgos pret valsti, Bisnesmeņus, Administratīvas amatpersonas pie rīkles ņemiet! Un no viņiem iemācieties Paņemt Nepaņemto! F Galu galā Neatkarīgās Latvijas Ražojošu ekonomiku Beidzot Būvējiet augšā! Lai Latviešu cilvēkiem būtu kur strādāt un un saņemt vismaz 1000 euro! Nevis tagad Mūs, slaukt! Jo nu nekādīgi nevar iemācīties, Apjēgt, kā Latvijā visu Beidzot sakārtot! Bet bez att., Industriālas ekonomikas un Riktīgas Lauksaimniecības – Nekas no zila gaisa neradīsies! Es noteikti netaisos Vēl Latvijā maksāt nodokļus no manis sūri, grūti, Godīgi nopelnītās naudas Sakārtotā Eiropā! Es sievai sūtu katru mēnesi 1000 euro maksājumiem.

 40. Beidzat muldēt.4000 par komunaliem!!!Kāpēc man no saviem700 viss ir janomaksā līdz pēdējai kapeikai,lai vel uzturētu tos kuri saņem tūkstošus.Arī viņiem vajag ārstu,izglitibu,pensijas…Baigi labi viens otrs grib iekārtoties uz pārējo rēķina.Liela daļa rakstu pat nav kārtīgi izlasījuši,bet vaimanāLidz 4000 nav jāmaksā nekas…

 41. Arī man liekas ka to iekasēto naudu izpūtīs balonos un obkatos 20% veidā.
  Tā jau tas izpūsts bibliotekā, kur grūst apšuvums un tik dārgi jāmazgā – nu nav Kalifornijas klimats…. Tā tas izpūsts mākslas muzejā, kur pagrabstāvā nelabie sienas izgarojumi rauj elpu ciet un darbiniekiem vajag gāzmaskas, pienu ….Tūlīt to pašu secinās arī par Stradiņu slimnīcas jaunbūvi – mēģini tos modernismus piekurināt. Pasaules dārgāko tiltu pat nepieminot…
  Nu nav tā, ka varētu ticēt uz vārda – mēs to naudu ieguldīsim valstij un tautai par labu – kā savulaik sameta naudu Ķeguma HES – kur šodien reāli kaut kas nopietns uzbūvēts – tāds , ka varētu teikt – prātigi un pieklajigi.
  Vajag piemēru – salīdzini Dobeles slimnīcas sociālisma arhitektu domu braucienu un Stradiņu Ulmaņlaika korpusu …Bezjēdzība un tērēšanās – pieklājība un taupība…

 42. Kad valsts kase ir iztuksota…nakosie PENSIONARI

 43. Aizbraucejs uz neatgriezsanos. Atbildēt

  Es neparko,nemaksau Latvijai nodoklus,par to ka sutu naudu uz Latviju,Es godigi stradajot maksaju nodoklus pilna apmera Eiropas Savienibai,un atseviski no nopelnitas savas naudas,kuru iegustu ar saviem sviedriem,un savam asinim,bendejot savu veselibu smagi stradajot,noteikti nemaksau paplidus nodoklus.Nekad.It ipasi Valstij,kura nesniedz man darbu un nekadas socialas garantijas,nerunasu jau par bernu socialajiem pabalstiem.Ta ,ka SORRY.Mana nauda smagi stradajot nopelnita-pieder tikai un vienigi man,un manai Gimenei,Nevis “LATVIJAI”

 44. Tautieši ,ejiet uz vēlēšanām un balsojiet par ,,pareizām ,, partijām.Tādu nebija ,nav un nekad nebūs.

 45. Nu galīgs absurds,šķiet ka tur VIDā valsts aizstāvēti kleptomāni sēž

 46. arī sen prom. Strādā, labi nopelna un labi dzīvo. Bet pieteicu laikus – uz šo republiku nesūtīt ne pušplēstu €vriku!

 47. Vai tad jums galigi vairs kauna nav?Vai tad jau pietrucis ko zagt?

 48. Lielceļa laupītāji ,laupa no visām pusēm kur tik var noplēst un atņemt.Vai tiešām valdībā sēž izbāzeņi bez smadzenēm.Kad pienāks tā diena kad viņi visi aizrīsies savā apetītē.

 49. Šajā valstī nav un nebūs kārtība.Nekas jau nemainās kā bijām vergi un nodokļu maksatāji tā arī esam.Mums visu aņem un neko nedod.Mēs latvieši palidzam viens otram bet varas vīri mūs izdzen un aplaupa.Mes esam vergi savā valstī.Tauta padomajiet cik ilgi to ļausim?Tauta mostaties un atbrivojam savu zemi no vergturiem.

 50. Ja man meita regulāri sūta naudu. lai samaksātu komunālos par viņas dzīvokli, ko paretam atbraucot izmanto un to tur, ja agriezīsies, lai būtu kur palikt, ja arbrauc un dzīvo mazbērni, kuriem jādod ēst un viss kas jāgādā vasarā vai brīvdienās, ko, man jāmaksā soda nauda, jāmaksā ienākums no ģimenes budžeta naudas? Viens pats MaGONIS SAŅEM KUKULI 500 000 un nodokļus nomaksāja? Cik miljonu obšoros – nodokļus maksā utt. Tā ir politiska maucība, par ko Latvijā ceļ trauksmi. Ja atrod, ka pārsūta biznesa naudu, tad meklējiet, bet netraciniet ģimenes, kurām vienai otru pienākums uzturēt. Tas jau ož pēc bandītisma, laupīšanas, plāno, kā aplaupīt tautu.

Draugiem Facebook Twitter Google+