Ekonomika
Darbs

“Aizbraucu, lai tiktu vaļā no parādiem, bet iebraucu vēl lielākos.” Ivara stāsts par darba devēju10

Skaties.lv

Valsts Darba inspekcija saņēmusi nu jau vairākas sūdzības par kādu latviešu uzņēmumu, kas nodrošina darbu Zviedrijā. Sūdzības saņemtas par darba samaksu, arī par to, ka nav ievērota atlaišanas kārtība, vēsta TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Inspekcija vērtēs arī, vai ir ievērota likumā noteiktā kārtībā, kā darbinieki tiek sūtīti uz ārzemēm. Šis uzņēmums darba inspekcijas redzeslokā nonācis arī iepriekšējo gadu laikā. Runa ir par SIA “Balthem Ltd”, apstiprina inspekcija.

Raidījums vēstīja – Ivars ar dēlu pavasarī devās peļņā uz Zviedriju, darba līgumu noslēguši ar latviešu uzņēmumu, kuru ieteicis radinieks. Solīja, ka maksās līdz 1700 eiro mēnesī. No sākuma viss gājis gludi, dzīvošana apmierinājusi, arī pie formām tikuši. Pirmās aizdomas radās, ieraugot algas lapiņu.

Atpakaļceļa izmaksas strādniekiem netika segtas, tāpēc naudu aizņēmušies. “Aizbraucu, lai tiktu no parādiem vaļā, bet iebraucu vēl lielākos parādos,” stāsta Ivars. P­ēc vīrieša aplēstā, kopā ar dēlu viņi nav saņēmuši 2000 eiro katrs.

Uzņēmums TV3 solīja atbildes nākamajā nedēļā.

LA.lv