×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Rozālija, Roze
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
9. septembris, 2017
Drukāt

“Aizbraucu, lai tiktu vaļā no parādiem, bet iebraucu vēl lielākos.” Ivara stāsts par darba devēju (11)

Skaties.lvSkaties.lv

Valsts Darba inspekcija saņēmusi nu jau vairākas sūdzības par kādu latviešu uzņēmumu, kas nodrošina darbu Zviedrijā. Sūdzības saņemtas par darba samaksu, arī par to, ka nav ievērota atlaišanas kārtība, vēsta TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Inspekcija vērtēs arī, vai ir ievērota likumā noteiktā kārtībā, kā darbinieki tiek sūtīti uz ārzemēm. Šis uzņēmums darba inspekcijas redzeslokā nonācis arī iepriekšējo gadu laikā. Runa ir par SIA “Balthem Ltd”, apstiprina inspekcija.

Raidījums vēstīja – Ivars ar dēlu pavasarī devās peļņā uz Zviedriju, darba līgumu noslēguši ar latviešu uzņēmumu, kuru ieteicis radinieks. Solīja, ka maksās līdz 1700 eiro mēnesī. No sākuma viss gājis gludi, dzīvošana apmierinājusi, arī pie formām tikuši. Pirmās aizdomas radās, ieraugot algas lapiņu.

Atpakaļceļa izmaksas strādniekiem netika segtas, tāpēc naudu aizņēmušies. “Aizbraucu, lai tiktu no parādiem vaļā, bet iebraucu vēl lielākos parādos,” stāsta Ivars. P­ēc vīrieša aplēstā, kopā ar dēlu viņi nav saņēmuši 2000 eiro katrs.

Uzņēmums TV3 solīja atbildes nākamajā nedēļā.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. ja nemaksa tad jabrauc majas….un darba liguma visu parasti atruna….

 2. muļķis taču, bez līguma, bez bankas kontiem…aizņemties, to prot

 3. Kaut kā galīgi neskaidrs šis stāsts: “… Solīja, ka maksās līdz 1700 eiro mēnesī. [Bet] pēc vīrieša aplēstā, kopā ar dēlu viņi nav saņēmuši 2000 eiro katrs…” Ja “kopā ar dēlu nav saņēmuši 2000 eiro katrs,” tad KOPĀ AR DĒLU NAV SAŅĒMUŠI 4000 eiro, ne? Par ko ir runa? Solīja taču, ka maksās līdz 1700 mēnesī? Tad no kurienes pēkšņi šie 2000 eiro, ko nav saņēmuši KOPĀ ar dēlu KATRS? – – – Varbūt, ja ir kājmināmā domāšana, tad nevajag braukt uz ārzemēm, bet palikt tepat dzimtenē, kur apvedīs ap stūri, bet vismaz dzimtajā valodā!

 4. Ja latvietis uzņēmējs tad zaglis un afērists.

 5. Tu pamēģini strādāt kādā krievu uzņēmumā. Latvijā no desmit lielākajiem nodokļu parādniekiem 9 ir ar sl
  āvisku uzvārdu. Negribu aizvainot krievus.

 6. Patiesìbà pretìgi,-pelnit naudu uz savu tautieśu rèķina…

 7. Kāda valsts, tādi uzņēmēji! Tas pēc definīcijas. Kā lai nezog, ja zog no tiesnešiem līdz policistiem.

 8. kur darba deveji arzemes ir latviesi leisi vai poli tur nav ko meklet vienigais viniem purnus izdauzit un viss

 9. Nu ja latviešu uzņēmums , tad loģiski, kā te zog, tā ārzemēs. Es vairs ar latviešiem vispār nekontaktējos. Tikai ar pāris tuvām draudzenēm.

Draugiem Facebook Twitter Google+