×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
20. februāris, 2017
Drukāt

Aizdevēji panākuši kopīgu nostāju Grieķijas jautājumā (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Grieķijas starptautiskie kreditori panākuši kopīgu nostāju, kas tiem ļaus atgriezties Atēnās, lai turpinātu strupceļā nonākušās sarunas par valsts glābšanas programmu, pirmdien paziņojis Vācijas finanšu ministrs Volfgangs Šeible.

“Es strādāju pie principa, ka kreditori tagad ir panākuši kopīgu nostāju un ka mēs esam nonākuši pietiekami tālu, lai tehniskā misija atgrieztos Atēnās,” norāda Šeible, kurš Briselē tiekas ar saviem eirozonas valstu kolēģiem.

Viņš arī pauda pārliecību, ka Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) turpinās piedalīties Grieķijas glābšanas programmā, neskatoties uz to, ka tas nonācis nesaskaņās ar eirozonu attiecībā uz parādsaistību sloga mazināšanas un budžeta mērķu jautājumiem.

Tikmēr eirogrupas vadītājs Jerūns Deiselblūms pavēstīja, ka šis ir “labs solis”.

“Mums ir bijušas intensīvas pārrunas ar institūcijām un Grieķijas valdību, lai panāktu to, ka eksperti var atgriezties Atēnās,” sacīja Deiselblūms.

Grieķijas starptautiskie aizdevēji jau mēnešiem ilgi atradušies sarunu strupceļā, bet Atēnas pretojušās turpmāku reformu īstenošanai. Taču Grieķijai drīzumā nepieciešams saņemt pēdējo maksājumu no trešās glābšanas programmas, lai tā varētu jūlijā nomaksāt septiņu miljardu eiro parādsaistības.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. “Taču Grieķijai drīzumā nepieciešams saņemt pēdējo maksājumu no trešās glābšanas programmas, lai tā varētu jūlijā nomaksāt septiņu miljardu eiro parādsaistības.”
    Tad jau, vai nebūtu labāk i nenomaksāt? Tā sakot “do-voļ-no!”

Draugiem Facebook Twitter Google+