×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
2. jūnijs, 2015
Drukāt

Aizdevējiem reizi gadā būs jāziņo VID par fizisko personu aizdevumu atmaksu (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Finanšu ministrijas Nodokļu administrēšanas un grāmatvedības politikas departamenta direktore Dace Avotiņa (no kreisās) un Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektores vietniece nodokļu jomā Dace Pelēkā piedalās preses konferencē, kurā informē par noteikumiem līzinga, kredīta un ar to saistīto procentu maksājumu deklarācijā un par paveikto ēnu ekonomikas mazināšanā.

Kredīta un līzinga devējiem reizi gadā būs jāziņo Valsts ieņēmumu dienestam (VID) par fizisko personu aizdevumu atmaksu, paredz šodien valdībā atbalstītie noteikumi par līzinga, kredīta un ar to saistīto procentu maksājumu deklarāciju.

Minētā noteikumu projekta normām nepiekrita Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK), kuras ieskatā tiks radīts papildu administratīvais slogs uzņēmējiem.

LDDK pārstāve Inese Olafsone teica, ka uzņēmējiem būtu jāiesniedz visa informācija par kredītņēmējiem, nevis par atsevišķiem kredītņēmējiem, attiecīgi VID no šīs informācijas varētu atlasīt sev nepieciešamo informāciju. Savukārt VID un Finanšu ministrijas pārstāvji norādīja, ka informācijas atlasīšana radītu papildu administratīvo slogu VID.

Noteikumu mērķis ir nolūkā mazināt ēnu ekonomikas īpatsvaru iegūt informāciju no komercsabiedrībām, kas sniedz līzinga un kredīta pakalpojumus, izņemot kredītiestādes, lai novērstu izvairīšanos no nodokļa samaksas fiziskām personām – Latvijas rezidentiem -, kurām nav regulāru ienākumu, tomēr tās regulāri veic kredīta vai līzinga maksājumus par iegādāto lietu, piemēram, transportlīdzekli.

Noteikumi paredz, ka kredīta devējiem un līzinga (operatīvā līzinga, finanšu līzinga) devējiem, izņemot kredītiestādes, būs pienākums vienu reizi gadā sniegt VID informatīvo deklarāciju, kā arī sniegt ziņas par fizisko personu veiktajiem maksājumiem kredītu un līzingu atmaksai, kas attiecīgajā mēnesī pārsniedz 360 eiro vai kalendāra gada laikā 4320 eiro.

Patērētāju tiesību aizsardzības centra ieskatā fizisko personu skaits, kas gadā veic maksājumus 4320 eiro apmērā un par kurām ir jāziņo VID, kopumā varētu būt samērā mazs. Tas galvenokārt varētu attiekties uz hipotekāro kredītu un līzinga pakalpojumu sniedzējiem, jo saskaņā ar apkoptajiem datiem šajos darījumos vidēji izsniegtā summa pārsniedz 4320 eiro.

Minētie noteikumi varētu attiekties uz aptuveni 26 licencētiem tirgus dalībniekiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Sveiki
  Tas ir informēt sabiedrību par to, ka mēs esam kristiešu organizācija, kas izveidota, lai palīdzētu cilvēkiem, kuriem nepieciešama finansiāla palīdzība, piemēram, finansiāla palīdzība. Tātad, ja jums rodas kādas finansiālas grūtības vai jums ir kāda finansiāla problēma, un jums ir nepieciešami līdzekļi, lai sāktu savu biznesu, vai arī jums ir jāmaksā rēķini ar īsu un ilgtermiņa izvēli ar zemu procentu likmi par 2% par katru personu un uzņēmumu. lūdzu, sazinieties ar mums šodien pa e-pastu Adrese: (JOHNROYSTER321@GMAIL.COM) Bībele saka (Lk. 11:10) Par visiem, kas lūdz saņemt; kas meklē meklēt; un tam, kas klauvē, durvis tiks atvērtas. Tāpēc neaizmirstiet šo iespēju, jo Jēzus ir tas pats vakar, šodien un uz visiem laikiem. Lūdzu, tas ir domāts nopietnai domāšanai, un Dievs, kas baidās no cilvēkiem, saņem mūsu sirsnīgus sveicienus no kristiešu organizācijas. Sazinieties ar mums šodien ar šo e-pastu: (JOHNROYSTER321@GMAIL.COM)

 2. Fīds Riksons saka:

  Kā es saņēmu savu vēlamo aizdevuma summu no uzticamas aizdevuma sabiedrības (jsemkffloaninvestment@gmail.com)
  Kā es saņēmu savu vēlamo aizdevuma summu no uzticamas aizdevuma sabiedrības (jsemkffloaninvestment@gmail.com)

  Sveiki, mans vārds ir Fīds Riksons, es esmu no Alabamas, Amerikas Savienotajām Valstīm, esmu šeit, lai apliecinātu, kā es saņēmu savu aizdevumu Jeff Michael World Pasūtījumu kompānijai {(jsemkffloaninvestment@gmail.com)} pēc tam, kad es to pieteicu divas reizes no dažādām aizdevuma aizdevēji, kas apgalvoja, ka ir aizdevēji, šeit ir šis forums, es domāju, ka viņu aizdevumi ir reāli, un es to izmantoju, bet viņi nekad netika devuši man aizdevumu, tā vietā viņi paņēma manu naudu un tika iznīcināti, līdz mans draugs iepazīstināja ar Jeff Michael World Pasākumu sabiedrību , kurš solīja mani palīdzēt ar aizdevumu no manas vēlmes un viņš patiešām darīja, kā viņš apsolīja bez jebkādas kavēšanās, man bija šaubas, bet es nekad neuzlūkošu ticēt. Es nekad domāju, ka joprojām ir droši aizdevuma aizdevēji, kamēr es tikos ar Jeffu ​​Mihailu, kurš patiešām palīdzēja man ar aizdevumu un mainīja manu dzīvi uz labo pusi. Es zinu, ka tur joprojām ir daudz labu aizdevēju, bet es jums ieteiktu, ka meklējat uzticamu aizdevuma aizdevēju, lai sazinātos ar Jeff Michael World Pasākumu sabiedrību, viņa rūpes un izpratni. nezināt, vai jums ir nepieciešams steidzams aizdevums vai arī vēlaties finansējumu saviem projektiem, jūs varat sazināties ar Jeff Michael World Pasākumu sabiedrību šodien. viņa e-pasta adrese ir (jsemkffloaninvestment@gmail.com), paldies un Dievs svētī jūs visus.

 3. Zini ko tu VID aizrijies ar to muldesanu,jau nezina no kurienes naudu izzagt!

Draugiem Facebook Twitter Google+