Mobilā versija
+0.5°C
Kristaps, Krists, Klinta, Kristers, Kristofers
Pirmdiena, 18. decembris, 2017
2. jūnijs, 2015
Drukāt

Aizdevējiem reizi gadā būs jāziņo VID par fizisko personu aizdevumu atmaksu (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Finanšu ministrijas Nodokļu administrēšanas un grāmatvedības politikas departamenta direktore Dace Avotiņa (no kreisās) un Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektores vietniece nodokļu jomā Dace Pelēkā piedalās preses konferencē, kurā informē par noteikumiem līzinga, kredīta un ar to saistīto procentu maksājumu deklarācijā un par paveikto ēnu ekonomikas mazināšanā.

Kredīta un līzinga devējiem reizi gadā būs jāziņo Valsts ieņēmumu dienestam (VID) par fizisko personu aizdevumu atmaksu, paredz šodien valdībā atbalstītie noteikumi par līzinga, kredīta un ar to saistīto procentu maksājumu deklarāciju.

Minētā noteikumu projekta normām nepiekrita Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK), kuras ieskatā tiks radīts papildu administratīvais slogs uzņēmējiem.

LDDK pārstāve Inese Olafsone teica, ka uzņēmējiem būtu jāiesniedz visa informācija par kredītņēmējiem, nevis par atsevišķiem kredītņēmējiem, attiecīgi VID no šīs informācijas varētu atlasīt sev nepieciešamo informāciju. Savukārt VID un Finanšu ministrijas pārstāvji norādīja, ka informācijas atlasīšana radītu papildu administratīvo slogu VID.

Noteikumu mērķis ir nolūkā mazināt ēnu ekonomikas īpatsvaru iegūt informāciju no komercsabiedrībām, kas sniedz līzinga un kredīta pakalpojumus, izņemot kredītiestādes, lai novērstu izvairīšanos no nodokļa samaksas fiziskām personām – Latvijas rezidentiem -, kurām nav regulāru ienākumu, tomēr tās regulāri veic kredīta vai līzinga maksājumus par iegādāto lietu, piemēram, transportlīdzekli.

Noteikumi paredz, ka kredīta devējiem un līzinga (operatīvā līzinga, finanšu līzinga) devējiem, izņemot kredītiestādes, būs pienākums vienu reizi gadā sniegt VID informatīvo deklarāciju, kā arī sniegt ziņas par fizisko personu veiktajiem maksājumiem kredītu un līzingu atmaksai, kas attiecīgajā mēnesī pārsniedz 360 eiro vai kalendāra gada laikā 4320 eiro.

Patērētāju tiesību aizsardzības centra ieskatā fizisko personu skaits, kas gadā veic maksājumus 4320 eiro apmērā un par kurām ir jāziņo VID, kopumā varētu būt samērā mazs. Tas galvenokārt varētu attiekties uz hipotekāro kredītu un līzinga pakalpojumu sniedzējiem, jo saskaņā ar apkoptajiem datiem šajos darījumos vidēji izsniegtā summa pārsniedz 4320 eiro.

Minētie noteikumi varētu attiekties uz aptuveni 26 licencētiem tirgus dalībniekiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Zini ko tu VID aizrijies ar to muldesanu,jau nezina no kurienes naudu izzagt!

Draugiem Facebook Twitter Google+