Ekonomika
Darbs un nauda

Aizdevuma apvienošanu izmantojuši vairāk nekā 600 grūtībās nonākušie kredītņēmēji0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas izveidotu bezmaksas pakalpojumu kredītu apvienošanai un pakāpeniskai saistību segšanai ir izmantojuši jau vairāk nekā 600 grūtībās nonākuši kredītņēmēji.

Bezmaksas pakalpojums paredz iespēju kredītņēmējam un nebanku kreditēšanas uzņēmumiem, kuri ir asociācijas biedri, vienoties par pakāpenisku parādu atmaksu, ievērojot katra kredītņēmēja individuālās iespējas segt saistības.

Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas vadītājs Gints Āboltiņš norāda, ka asociācija ir vidutājs starp grūtībās nonākušo kredītņēmēju un nozares uzņēmumiem.

Turklāt svarīgi uzsvērt, ka asociācijas biedri ir vienojušies, ka parādniekam tiek apturēta soda sankciju piemērošana pēc pieteikuma saņemšanas un pēc parāda summas precizēšanas ar visiem aizdevējiem.

“Vienlaikus gan jārēķinās ar to, ka gadījumā, ja parādnieks nepilda vienošanās noteikumus vai arī neparaksta vienošanos, kreditoriem ir tiesības piemērot soda sankcijas atbilstoši noslēgto līgumu noteikumiem,” skaidro G. Āboltiņš.

Lai uzsāktu kredītu apvienošanu, grūtībās nonākušajam kredītņēmējam ir jāaizpilda asociācijas mājas lapā (www.lafpa.lv) pieejamais pieteikums un jāpievieno aizņēmēja pases (vai personas apliecības) kopija, izziņa no VSAA par pēdējos 6 mēnešos veiktajām sociālajām iemaksām, kā arī bankas konta pārskats par pēdējiem 6 mēnešiem par kontu, kurā aizņēmējs saņem ienākumus.

Aizpildīto pieteikumu kopā ar tam pievienotajiem dokumentiem aizņēmējs var iesniegt personiski iepriekš pieteiktā laikā, nogādājot asociācijas birojā Rīgā, Vaļņu ielā 5/1, vai arī elektroniski nosūtot uz e-pastu palidziba@lafpa.lv.

Asociācija aicina grūtībās nonākušos kredītņēmējus būt uzmanīgiem un neiesaistīties starpnieku piedāvātajos darījumos, kas saistīti ar pieteikuma noformēšanu pakāpeniskai parādu atmaksai.

Asociācijas un tās biedru aktivitātes ir vērstas uz kredītņēmēju aizsardzību un atbildīgas kreditēšanas prakses veicināšanu, līdz ar to vidutāja pakalpojumu asociācija sniedz bez maksas.

Plašāka informācija par asociācijas bezmaksas vidutāja pakalpojumu un tā uzsākšanu ir pieejama asociācijas mājaslapā.

Saistītie raksti

Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācija apvieno ārpus banku sektora esošus uzņēmumus, kas iedzīvotājiem Latvijā sniedz finanšu pakalpojumus.

Asociācijas misija ir veidot uzticamu, atbildīgu un uz ilgtermiņa sadarbību vērstu nozares praksi, ko pozitīvi vērtē patērētāji un tirgu uzraugošās institūcijas, vienlaikus respektējot alternatīvo finanšu pakalpojumu sniegtās iespējas ikviena indivīda un sabiedrības brīvai un nodrošinātai attīstībai.

LA.lv
LA
LA.LV
Ekonomika
Liepājas lidostā novērots būtisks pasažieru skaita pieaugums. Ar ko tas skaidrojams?
9 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
“Autobraucēji jau tagad samaksā vairāk, nekā ir nepieciešams ceļiem.” LCB par akcīzes celšanu dīzeļdegvielai 2
10 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
“Maxima” paziņo par jauna pakalpojumu centra izveidi
11 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Negribēja nogalināt draugu…Jaunietim piespriež astoņus gadus cietumā
37 minūtes
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Sevastova Jūrmalas WTA turnīru sāk ar pārliecinošu uzvaru
38 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Ekonomika
Reiram būs jālemj par mutisku aizrādījumu VID vadītājai Jaunzemei. Ministrija skaidro iemeslus
5 stundas
LE
LETA/LA.LV
Latvijā
VIDEO. Latvijā pirmo reizi nosēdušies ASV iznīcinātāji “F-35” 1
1 stunda
LE
LETA/LA.LV
Pasaulē
Pēc atteikšanās no cūkgaļas diviem bērnudārziem Vācijā vajadzīga policijas aizsardzība
4 stundas