×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
11. februāris, 2016
Drukāt

Aizdomas korupcijā apēno valdības reputāciju (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite vakar pēc tikšanās ar premjerministru Aļģirdu Butkeviču paziņoja, ka valdība kļūst neaizsargāta pret korupciju, un piebilda, ka premjerministrs, kurš ir arī Sociāldemokrātu partijas līderis, ir atbildīgs par valdības sniegumu.

 

“Valdības iespējas noturēties pie varas līdz sava amata termiņa beigām ir tieši atkarīgas no personu, kas tiek turētas aizdomās par dalību necaurskatāmos procesos, spējas uzņemties politisko atbildību,” teica Grībauskaite. “Mēs nerunājām par to, vai premjers var vai nevar palikt amatā. Es patiešām ceru, ka premjerministrs spēs pieprasīt atbildību no iesaistītajām iestādēm,” viņa sacīja, atbildot uz jautājumu, vai sagaida arī premjerministra demisiju. Grībauskaite norādīja, ka veselības ministres Rimantes Šalaševičūtes atcelšana no amata ir “pirmais solis”. Korupcijas ēna Lietuvā krīt pār veselības un vides ministriem, kā arī saistībā ar, iespējams, necaurskatāmu darbību Lauksaimniecības ministrijas paspārnē esošās iestādēs. Grībauskaite uzsvēra, ka tas “met ēnu pār visas valdības reputāciju”. “Personiskam piemēram un atbildībai apvienojumā ar Eiropas caurskatāmības standartiem, nevis deklaratīviem paziņojumiem ir jābūt pamatā valdības beznosacījuma cīņai pret korupciju,” paziņoja Grībauskaite

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ne jau LIETUVĀ vien korupcija apēno valdības reputāciju!!! Ko tad teikt mums par savu valdību? Atšķirība vienīgi meklējošo instanču darba rezultātā – vieni atrod, otri izliekas neko NEREDZAM….un viss OKEI!

Draugiem Facebook Twitter Google+