×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
15. janvāris, 2016
Drukāt

Aizdomās par gadu veca bērna nosišanu Ventspilī apcietina vīrieti

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Aizturēts un apcietināts vīrietis, kurš tiek turēts aizdomās par smagu miesas bojājumu nodarīšanu gadu un trīs mēnešus vecajam zēnam, kurš pagājušā gada novembrī pēc atvešanas no Ventspils Rīgas slimnīcā nomira, šovakar vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums “Panorāma”.

“Ir aizturēts bērna mātes 34 gadus vecais radinieks. Savu vainu viņš neatzīst, bet līdzšinējā izmeklēšana liecina, ka ir bijis noziedzīgs nodarījums,” raidījumam norādīja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja pārstāvis Rimants Kārkliņš.

Viņš arī sacīja, ka aizturētais vīrietis jau ir bijis policijas redzeslokā un iepriekš vairākkārt tiesāts par zādzībām.

Kā ziņots, pagājušā gada 3.novembrī Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas ārstiem neizdevās glābt gadu un trīs mēnešus vecā bērna dzīvību. Mazulis ar smagiem miesas bojājumiem slimnīcā Rīgā tika nogādāts no Ventspils.
27.oktobrī ap plkst.11 policija saņēma informāciju, ka slimnīcā smagā stāvoklī nogādāts apmēram gadu vecs bērns.

Saskaņā ar sākotnējo informāciju traumas bērns esot guvis, izkrītot no bērnu gultiņas. Tomēr, ņemot vērā bērna smago veselības stāvokli, policijā tika pieņemts lēmums sākt kriminālprocesu, lai noskaidrotu precīzus notikušā apstākļus.

Bērns, iespējams, iepriekš cietis no vardarbības un šī informācija bijusi arī ģimenes ārstei. Dienu pirms bērna nogādāšanas no Ventspils uz slimnīcu Rīgā pie viņa bija izsaukta ģimenes ārste, jo bērnam bijusi temperatūra.

Mediķe redzējusi, ka bērnam ir zilumi, tomēr nav par to ziņojusi tiesībsargājošajām iestādēm. Ģimenes ārste savu neziņošanu skaidroja ar to, ka bijis daudz pacientu un maz laika.

Nākamajā dienā bērnu bezsamaņā nogādāja slimnīcā, un vēl pēc trim dienām viņš nomira.

Ventspilī datortomogrāfa izmeklējumi atklāja bērnam izteiktu smadzeņu tūsku, tāpēc ārsti pieņēma lēmumu puisīti pārvest uz Rīgu. Tobrīd viņa dzīvības glābšana bija svarīgāka par zilumu izcelsmi. Taču īpašas analīzes apliecināja, ka organisms ar šiem asinsizplūduniem un sasitumiem cīnās regulāri, tāpēc ārsti ziņoja policijai par vardarbību.

Bērna mamma bija atsākusi strādāt, un mazo puisēnu pieskatīja mammas pusbrālis. Tēvs apgalvoja, ka paši bērnu nekad nav situši. Jautāts, kāpēc uz bērna ķermeņa bijuši zilumi, tēvs atbildēja: “Nezinu, raudāja, kad gājām prom uz darbu, bet es domāju, ka viņš pārdzīvo.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+