Latvijā
Kriminālziņas

Aizdomās par jauniešu aplaupīšanu aiztur vīrieti, aicina atsaukties citus cietušos 16

Valsts policijas foto

Šonedēļ Valsts policija (VP) aizdomās par laupīšanu Ķengaragā aizturēja vīrieti. Policistiem ir aizdomas, ka aizturētais varētu būt izdarījis arī citus noziegumus, tāpēc aicina iedzīvotājus aplūkot vīrieša fotogrāfijas un atsaukties visus, kuri varētu būt cietuši no viņa pretlikumīgajām darbībām, LA.lv uzzināja VP.

Gita Gžibovska, Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste skaidro, ka 30. septembrī ap plkst. 20 diviem jauniešiem uz ielas pienāca klāt vīrietis, kurš sāka izteikt draudus un pieprasīt naudu. Ļaundaris, pielietojot fizisko spēku, pārmeklēja abu nepilngadīgo jauniešu kabatas un atrada tajās mobilos telefonus, kurus arī atņēma.

Par notikušo cietušie ziņoja Valsts policijas Rīgas Ķengaraga iecirknī, un veiksmīgu operatīvo meklēšanas darbu rezultātā 12. oktobrī aizdomās turētais tika atrasts un aizturēts.

Vienu no nolaupītajiem telefoniem, ko aizturētais vēl nebija paspējis realizēt, likumsargiem izdevās atgūt. Jāpiemin, ka kopējā nolaupīto mobilo telefonu vērtība ir ap 400 eiro.

Aizturētais jau vairākas reizes nonācis policijas redzeslokā par analoģiskiem noziegumiem, un vairākus gadus atradies ieslodzījumā.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 176. panta pirmās daļas – par laupīšanu. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

“Iespējams, ka attēlā redzamais vīrietis pēdējā laikā ir veicis arī citus noziegumus, tādēļ Valsts policija aicina atsaukties cietušos, zvanot pa tālruņa numuru 67086800, 67086822, 67086852, 110 vai vēršoties Rīgas Ķengaraga iecirknī Aviācijas ielā 15,” aicina Gžibovska.

Saistītie raksti
LA.lv