Pasaulē
Baltija

Aizdomās par korupciju aizturēti divi Tartu mēra vietnieki 0


Valvo Semilarskis un Artjoms Suvorovs.
Valvo Semilarskis un Artjoms Suvorovs.
Foto: Postimees/Scanpix/LETA

Igaunijas Drošības policija (KaPo) trešdien aizdomās par korupciju aizturējusi divus Tartu mēra vietniekus – Reformu partijas pārstāvi Valvo Semilarski un Centra partijas politiķi Artjomu Suvorovu.

Krimināllietas, kas ierosinātas pret abiem vicemēriem, nav savstarpēji saistītas.

Semilarskis tiek turēts aizdomās, ka piedalījies tādu lēmumu pieņemšanā, kas saistīti ar viņa personīgajām ekonomiskajām interesēm. KaPo un Igaunijas Dienvidu apgabala prokuratūra, kas pārrauga izmeklēšanu, viņu tur aizdomās arī par kukuļa pieņemšanu no kāda uzņēmēja.

Suvorovs savukārt tiek turēts aizdomās, ka ilgā laika periodā vairākkārt pieņēmis kukuļus apmaiņā pret finansiālu atbalstu dažādām organizācijām. Aizdomās par Suvorova piekukuļošanu izmeklētāji šobrīd tur vienu personu.

Kā pastāstījis KaPo Dienvidu apgabala vadītājs Jānuss Kanns, izmeklēšana turpinās jau labu laiku un savāktie pierādījumi pret abiem vicemēriem ir nopietni.

Dienvidu apgabala prokuratūras īpašais prokurors Marguss Gross norādījis, ka KaPo un prokuratūra pret koruptīvām amatpersonu darbībām izturas ļoti nopietni.

“Mēru vietniekiem, kam cilvēki īpaši uzticas, pirmkārt un galvenokārt jākalpo sabiedrības interesēm,” viņš norādījis. “Tāpēc fakts, ka ir iemesls turēt aizdomās ietekmīgas Igaunijas pašvaldības amatpersonas par koruptīviem pārkāpumiem, pelna īpašu nožēlu. Runa nav tik daudz par summām, kas mēru vietniekiem piedāvātas, bet par problēmu principā.”

Vienlaikus Gross uzsvēris, ka apsūdzības attiecas konkrēti uz abām aizturētajām amatpersonām un nav saistītas ne ar vienu politisko partiju.

LA.lv