×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
14. jūnijs, 2013
Drukāt

Aizdomās par korupciju arestē Čehijas premjera padomnieci

Foto - AFPFoto - AFP

Pēc vērienīgiem reidiem virknē valsts iestāžu Čehijas policija aizturējusi premjerministra Petra Nečasa vairākus padomniekus un sabiedrotos, turot tos aizdomās par korupciju, informē čehu mediji.

Aptuveni četri simti Čehijas policistu vakar veic plašus reidus uzņēmumu, ministriju, valdības departamentu un premjerministra biroja telpās, aizturot vairākas amatpersonas, tostarp Nečasa padomnieci un viņa biroja vadītāju Janu Nagjovu. Pārmeklētas tika arī vairākas villas, kas pieder ar Nečasa vadītās Pilsonisko demokrātu partiju saistītiem cilvēkiem, kā arī Prāgas dome. “Tā ir ļoti plaša operācija. Pie šīs lietas esam strādājuši vairākus mēnešus,” ziņu aģentūrai AFP apstiprināja organizētās noziedzības apkarošanas vienības pārstāvis Pāvels Hantaks.

Tikmēr Nečass paziņojis, ka nav izdarījis neko “negodīgu” un no amata neatkāpsies, kaut jau izskanējuši pirmie aicinājumi viņam demisionēt. Viņš arī aizstāvēja arestēto Nagjovu. “Mana uzticība viņai nav mazinājusies un man nav nekāda pamata domāt, ka viņa rīkojusies pretlikumīgi. Pagaidām manā rīcībā nav informācijas, kas apliecinātu, ka mani līdzstrādnieki pastrādājuši kādu noziegumu. Ceru, ka policija un prokurori pēc iespējas drīzāk atklās iemeslus šiem vērienīgajiem arestiem,” paziņoja čehu valdības vadītājs.

Nečass valdības vadītāja amatā atrodas kopš 2010. gadā, un viņa priekšvēlēšanu kampaņa tika balstīta tieši uz korupcijas izskaušanu Čehijā. Vietējie politiskie novērotāji pauž, ka šie aresti var izrādīties liktenīgs trieciens jau tā nestabilajai Čehijas centriski labējai valdībai, kura pēdējo gadu laikā pārdzīvojusi jau septiņus uzticības balsojumus.

Čehijas politiskais apskatnieks Jans Otlijs sarunā britu raidsabiedrību BBC prātojis: “Ja viņa padomniece ir arestēta, kāda vairs var būt runa. Premjerministram ir jāuzņemas atbildība.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+