Latvijā
Rīga

Aizdomās par krāpšanos ar biļetēm, aicinās apturēt valsts dotāciju “Rīgas satiksmei”0


SIA “Rīgas Satiksme” administratīvā ēka Vestienas ielā.
SIA “Rīgas Satiksme” administratīvā ēka Vestienas ielā.
Foto; LETA/Ieva Makare

Atklātībā arvien nonāk jauni fakti par pārkāpumiem lielākajā galvaspilsētas uzņēmumā “Rīgas satiksme”. Par pašvaldībām atbildīgā ministrija pabeigusi uzņēmuma audita analīzi un aicina tiesībsargājošās iestādes izvērtēt, vai nav notikusi fiktīva nodarbinātība un citi pārkāpumi. Tikmēr Autotransporta direkcija, aizdomās par krāpšanos ar invalīdu biļetēm, plāno pārtraukt valsts dotāciju, vēstīja “TV3 ziņas”.

Kā norāda pašvaldību lietu ministrs Juris Pūce (AP), pēc audita analīzes secinājums ir nešaubīgs: “Rīgas satiksmes” finanšu darbībā ir nopietnas problēmas.

Savukārt Rīgas mērs Nils Ušakovs (S) kā kapitāldaļu turētājs nav organizējis pietiekamu pārraudzību par uzņēmuma darbu.

Secinājumi pagaidām esot ierobežotas pieejamības statuss, interesantākā daļa informācijas ziņojumā vairāk attiecoties uz KNAB, nevis Pūces vadīto ministriju.

“Tur ir acīmredzamas norādes uz fiktīvu nodarbinātību uzņēmumā, tur ir acīmredzamas norādes uz to, ka uzņēmuma lēmumi par kredītu ņemšanu un attīstību pieņemti, neievērojot procedūru. Šie ir jautājumi, kas KNAB būtu jāizvērtē,” norāda Pūce.

Ministrijas juristu secinājumi un fiksētie pārkāpumi šobrīd tiek apkopoti, veidojot gala ziņojumu, kuru jau šonedēļ kā pieprasījumu paredzēts nosūtīt Rīgas mēram Ušakovam. Atbilžu sniegšanai būšot septiņu dienu laika, un, visticamāk, marta beigās ministrija lems, vai ir pamats rosināt Ušakova atlaišanu.

Tikmēr Autotransporta direkcija nolēmusi vērsties tiesībsargājošās iestādēs, lūdzot palīdzību, pārbaudot aizdomas par krāpšanos ar invalīdu biļetēm Rīgas mikroautobusos.

Valsts ieņēmumu dienestam lūgts pārbaudīt, vai nav notikusi manipulācija kases sistēmās, savukārt Valsts policijai lūgts nopratināt iesaistītās personas.

Līdz “patiesības noskaidrošanai” direkcija aicināšot Sabiedriskā transporta padomi pārtraukt valsts dotāciju izmaksu “Rīgas satiksmei”.
Saistītie raksti

Šobrīd tiek pieļauts variants aizturēt dotāciju Rīgas domei attiecībā uz cilvēkiem ar pirmās un otrās kategorijas grupas invaliditāti, sacīja Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš.

Kā ziņots, auditorkompānija “Ernst&Young” sagatavojusi ziņojumu par situāciju “Rīgas satiksmē”. Bijušais uzņēmuma pagaidu valdes vadītājs Anrijs Matīss iepriekš skaidrojis, ka ziņojums “ir ļoti kritisks” un tajā norādīta virkne pasākumu, kas jāveic, lai uzņēmums varētu turpināt funkcionēt.

Plašāk pievienotajā video:

LA.lv