×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
28. septembris, 2012
Drukāt

Aizdomas par kukuļņemšanu PMLP

Foto - LETAFoto - LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) 10. septembrī sācis kriminālprocesu par Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) amatpersonu iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem saistībā ar termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu.

 

KNAB rīcībā esošie pierādījumi liecina, ka divas PMLP amatpersonas no vairāku privātu komercsabiedrību darbiniekiem, iespējams, ir pieņēmušas kukuļus, lai nodrošinātu termiņuzturēšanās atļauju un personas apliecību izsniegšanu dažādu valstu pilsoņiem, informē KNAB preses pārstāvis Andris Vitenburgs.

Izmeklēšanas gaitā ir noskaidroti vairāki gadījumi šā gada vasarā, kad PMLP amatpersonas, izmantojot savu dienesta stāvokli, par pretlikumīgu atlīdzību ir nodrošinājušas paātrinātu jautājuma izskatīšanu un labvēlīga lēmuma pieņemšanu saistībā ar termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu ārvalstu pilsoņiem.

Kā norāda Vitenburgs, kriminālprocesā iegūto pierādījumu kopums ir pietiekams, lai KNAB izmeklētājs atzītu divas PMLP amatpersonas par aizdomās turētām kukuļņemšanā, kas izdarīta atkārtoti, un divus kādas komercsabiedrības pārstāvjus – kukuļdošanā, kas izdarīta atkārtoti. Minētās amatpersonas, iespējams, ņēmušas naudu par rindas kārtības apiešanu, noformējot dokumentus termiņuzturēšanās atļauju saņemšanai, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija. Tas varētu būt noticis šā gada vasarā, kad lielākajās PMLP nodaļās bija izveidojušās milzu rindas, kas galvenokārt bija saistītas ar jauno personas apliecību izsniegšanu. Viena vai vairāku kukuļu summas varētu būt mērāmas dažos simtos latu.

Sakarā ar KNAB konstatētajiem pārkāpumiem, 11. septembrī uzsākta dienesta pārbaude, taču līdz šim pārbaudē nekādas nelikumības nav atklājušās. To vakar žurnālistiem pastāstīja PMLP priekšnieka vietniece Maira Roze. Viņa piebilda, ka dienesta pārbaude gan vēl turpinās un tā jāpabeidz līdz 13. oktobrim.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+