×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
2. janvāris, 2014
Drukāt

Aizdomās par slepkavību Siguldā aizturēti trīs jaunieši

LETALETA

Aizdomās par slepkavību Siguldā aizturēti trīs jaunieši, intervijā LNT ceturtdien informēja Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

1950.gadā dzimuša vīrieša līķis ar vardarbīgas nāves pazīmēm atrasts 29.decembrī. Vīrietis nogalināts laupīšanas nolūkā. Pēc Valsts policijas priekšnieka vārdiem, jaunieši nolaupīto naudu jau bija sākuši tērēt.

Valsts policijas pārstāve Ance Rozīte pastāstīja, ka slepkavība pastrādāta 28.decembra vakarā laupīšanas nolūkos, jo vīrietim bija nolaupītas personīgās mantas un liela naudas summa – ap 7000 latu.

Veicot visus izmeklēšanas pasākumus, policisti nāca uz pēdām trīs jauniešiem, kuri daļu nolaupītās naudas bija jau iztērējuši. Aizdomās par šī nozieguma pastrādāšanu 30.decembrī tika aizturēti divi 1997. un 1999.gadā dzimuši jaunieši un 1998.gadā dzimusi jauniete, aizturētie savu vainu pastrādātajā noziegumā atzīst. Abiem jauniešiem kā drošības līdzeklis ir piemērots apcietinājums.

Policija noskaidroja, ka viens no jauniešiem pie vīrieša iepriekš bija strādājis un to, ka visi trīs kopā šo noziegumu bija iepriekš izplānojuši, kā laupīšanu ar uzbrukumu. Dodoties pie 63 gadus vecā vīrieša, viņi līdzi bija paņēmuši cirvi un divus nažus, ko izmantoja nozieguma pastrādāšanā. Par šo gadījumu uzsākts kriminālprocess un turpinās izmeklēšana.

Uzbrucēju guvums bija vīrieša personīgās mantas un liela naudas summa, kuru nākamajā dienā bija sākuši tērēt. Aizturētie savu vainu noziegumā atzīst.

“Ir vairākas slepkavības diemžēl, kas ir notikušas [aizvadītajās svētku brīvdienās], arī nežēlīgas slepkavības. Bet nu tā jau laikam ir ikdiena,” izteicās Ķuzis.

Viņš norādīja, ka jābūt īpaši modriem valūtas maiņas dēļ, jo “var notikt jebkurā brīdī jebkas”. Valsts policija uzmana situāciju īpaši lauku reģionos, “lai jebkurš iedzīvotājs justos drošs un pārliecināts par to, ka samainīs savu naudiņu, un netiks ne apkrāpts, ne apzagts, ne aplaupīts”.

Jau ziņots, ka brīvdienās notikusi vēl viena slepkavība – Latgalē. 29.decembrī agri no rīta Jēkabpils policijas darbinieki no kādas ārstniecības iestādes saņēma ziņas, ka iepriekšējā dienā ievestais pacients, kuram bijuši miesas bojājumi, ir gājis bojā. Policisti aizturēja trīs personas. Starp aizturētajiem ir kāds policists un Ieslodzījuma vietu pārvaldes darbinieks, kuriem piemērots apcietinājums.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+